23. 1. 2024 | Daniel Ryl

MBL - SPA 3:2 - Dva góly Horáka nestačily

39., úterý 23. 1. 2024
BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha MBL - SPA
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Pyrochta (A), Bernad, F. Pavlík, Gewiese, Jánošík (C), Lintuniemi, Čech – Skalický (A), Fořt, Šmerha – Malát, O. Roman, Rohlík – Dvořáček, Järvinen, Rohdin – Hradec, Pitule, Závora.
HC Sparta Praha: Cichoň – Krejčík, Moravčík, Kempný, Krutil, Němeček, Irving, T. Tomek – O. Najman, Horák, Chlapík – P. Kousal (A), Sobotka (A), Řepík (C) – Buchtele, M. Vitouch, Forman – Mužík, Žmola, Hauser.
Branky a nahrávky: 11. Dvořáček (Čech, Pitule), 13. Rohdin (Gewiese, Malát), 37. Rohlík (O. Roman) – 36. Horák (Forman, Řepík), 40. Horák. Rozhodčí: Úlehla, Šindel – Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 970. Střely na branku: 18:35. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Jan Růžička - Roman Horák.
Úterní utkání na ledě Mladé Boleslavi nám nevyšlo podle představ. Na dva rychlé góly v krátkém sledu jsme i přes herní převahu zareagovali jen trefou Romana Horáka. Rychle jsme však opět ztráceli, načež zkušený útočník v závěru druhé třetiny snížil. Ve třetím dějství už ale parta před Oldřichem Cichoněm, jenž zasáhl do zápasu po dvou a půl letech, skórovat nedokázala, a přestože Roman Horák zaznamenal páté dvougólové utkání sezony, odvezli jsme si těsnou porážku 2:3.

Komentář

Úvodní střelecké pokusy zápasu si připsali Jan Buchtele s Ondřejem Najmanem, ale i jejich snaha naznačila, jakým směrem se bude třetina ubírat. Náš tým byl více na puku, snažil se kombinovat, ale důsledná defenziva Bruslařů ho do výrazných šancí nepouštěla. Ojedinělým brejkům domácích chybělo více umu, ale když se domácí přeci jen usadili v útočném pásmu, přišel trest. Čechovu ránu od modré úspěšně tečoval David Dvořáček a bylo veselo!

O necelé dvě minuty později si Oldřich Cichoň našel Gewieseho střelu od modré, kterou však usměrnil jen k pravé tyčce, kde Joachim Rohdin dorazil puk do sítě. I nadále jsme měli větší herní snahu, jenže nebezpečné střely nepřicházely a Jan Růžička nemusel nikterak výrazně zasahovat, proto si Středočeši odnesli do šaten dvougólové vedení.


Už zkraje druhého dějství mohl zareagovat Filip Chlapík, ale jeho individuální akce skončila jen pokusem mimo tři tyčky. Scénář hry se v dalších minutách neměnil. I nadále jsme měli herní převahu, jenže naše útoky narážely na zahuštěný obranný val domácího týmu. Až po neúspěchu Pavla Kousala a Radka Mužíka přišla první přesilovka.

Ukázalo se, že čísla nelžou a náš drtivý tlak skončil selháním nejhoršího týmu na oslabení. Dobrý tlak do branky zužitkoval Roman Horák, který dobře zavřel zadní tyčku, převzal sražený puk a uklidil ho do sítě. Žádný obrat se však nekonal, jelikož už po minutě ujel do úniku Ondřej Rohlík a vrátil svému týmu dvougólový náskok. Ačkoliv naše střídačka ještě uvažovala o trenérské výzvě, po debatě s videokoučem Jakubem Zelenkou na tribuně nakonec k iniciativě nedošlo.

Závěr třetiny byl však z naší strany výživný. Vydařené přesilovce chyběla jen přesná trefa, které jsme byli nejblíže v samotném závěru. Na pravé tyčce pálil z voleje Michal Řepík, proti němuž se Jan Růžička skvěle přesunul a vzápětí dobře pokryl i střelu Miroslava Formana z mezikruží. V posledních vteřinách však náš kapitán nahodil puk od modré, načež ho Roman Horák společně se sirénou usměrnil v levém kruhu do branky a po potvrzení videorozhodčího byla ztráta opět jednogólová.

Ve třetí třetině už se utkání opět proměnilo v tuhý boj, v němž jsme nadále ztráceli jeden krok. Situaci jsme si navíc zkomplikovali třemi tresty v krátkém sledu za sebou, ale domácí i přes velmi slušná čísla na přesilovkách své statistiky nepotvrdili, přestože měli několik zajímavých šancí. Všechny nepříjemné pokusy však dokázal Oldřich Cichoň ustát a udržet naše bodové naděje.

V plném počtu sahal po vyrovnání Filip Chlapík, ale jeho průnik k vyrovnání nevedl, stejně tak střela Michala Řepíka z hranice kruhu, která mířila mimo. Po několika zajímavých pokusech domácích náš tlak zesílil, načež více než dvě minuty před koncem odjel Oldřich Cichoň na střídačku. Závěrečný tlak už ale k vyrovnání nevedl, tudíž jsme si z Mladé Boleslavi odvezli těsnou prohru.

Ohlasy trenérů

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): "Jsme rádi, že nám vyšel vstup do utkání a dali jsme dva góly. Kluky jsme nabádali, aby více chodili před bránu. To se nám dnes vyplatilo. Góly padly po nahozeném kotouči a dorážce, nebo tam byla teč. Sparta se přesilovkou vrátila do zápasu. Připravovali jsme se na ni, ale stejně se jim podařilo skórovat. Poté jsme dobře ubránili druhou přesilovku, ale nepodařilo se nám dobře zahrát konec druhé třetiny. Měli jsme kotouč v rohu a tam ho musíme za každou cenu udržet. Dostali jsme čtyři setinky před koncem (druhé třetiny) gól na 3:2. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že nesmíme udělat vzadu žádnou hrubou chybu, protože Sparta má velmi kvalitní tým. Kluci to odbojovali, blokovali střely a jsme rádi, že jsme získali tři body. Podržel nás Honza Růžička."

Pavel Gross (HC Sparta Praha): "Gratuluji Mladé Boleslavi k vítězství. Z pohledu rozdělení třetin jsme tahali za kratší konec hned od začátku. Dostali jsme dva góly jako přes kopírák. Dvakrát první na puku, dvakrát zbytečně odhozený nebo ztracený puk, dvakrát střela od modré čáry, dvakrát nezblokovaná střela. Už to hraničilo se zoologickou, takoví plameňáci tam. Tam se musí pracovat, padat a zablokovat střely. Nezačali jsme vůbec dobře. Postupem času jsme se zvedli, pomohla nám přesilovka a dostali jsme se do zápasu. Třetí gól byl hodně sporný vysokou hokejkou. Musíme se na to podívat. Přesto jsme se vrátili do zápasu, ale už jsme nedokázali nic udělat. První třetina se na konečném výsledku hodně podílela."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu