Sparťanské publikace

autor: David Soeldner


Legenda Sparta (2018)

Tato publikace nemůže chybět v žádné sparťanské knihovně a je skvělým dárkem pro každého správného sparťana. Na klíčové historické milníky a příběhy klubu pohlíží přímou a osobitou optikou legendárních hráčů, trenérů a dalších pamětníků. Pochopíte, jaké je hrát za specifický klub, kterého jedna část národa miluje a druhá nenávidí. Není nic mezi tím. Sparta byla, je a bude v tuzemské lize největším terčem pro všechny soupeře, a proto se o ni zajímají všichni bez rozdílu, ať už ji fandí, nebo nemají ve sportovní lásce.

"Koncepčně se jedná i o poctu vznešeným publikacím, tzv. „coffee table book“, vycházejícím po desítky let v Kanadě a USA o klubech NHL, které autor sbírám a obdivuji," uvádí autor knihy David Soeldner. Prostřednictvím unikátních, mnohdy velmi emotivních akčních fotografií, a neotřelých textů, se dozvíte úplně všechno. Ostatně, barevných i černobílých snímků, kinogramů a dalších reprodukcí je v knize na 670, více než polovina dříve nezveřejněných. A váhu i autentičnost obsahu dodává skutečnost, že knihu obrazně řečeno psali sami hráči a trenéři formou přímých osobitých výpovědí na mnohdy nikdy nezveřejněná témata.

V prodeji:Sparta Praha srdce naše (2007)

Nejlepší dárek pro každého sparťana! Jedinečná sparťanská kronika, která v české klubové historii nemá obdoby, vyšla v roce 2007 po obhajobě mistrovského titulu. Na téměř 500 stran se 690 fotografiemi najdete shrnující historii klubu, prožijte znovu všechny mistrovské tituly včetně těch dvou posledních a přečtěte si vše o hráčských legendách, které psaly dějiny sparťanského i světového hokeje. Kronika obsahuje i dosud nikdy nezveřejněné události, fotografie a detailní statistiky.

V prodeji:

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mladá krev v áčku: debuty i nové smlouvy

Hyka: Přípravu jsem měl intenzivnější než loni

Termíny extraligy: začneme proti Ocelářům

Pšenička: V Cornellu se na Spartu i Prahu těší