Trenéři

Josef Jandač - trenér

Josef Jandač se narodil 11. listopadu 1968 v Berouně, kde si našel cestu k hokeji. Sportovní osud ho však vyslal na dráhu trenéra. Tu začal netradičně v Jižní Koreji, odkud se přesunul k berounským Medvědům, kde sbíral první prvoligové zkušenosti. V roce 2001 si Josefa Jandače vybral ambiciózní Liberec, s nímž o rok později slavil postup do extraligy.

Na lavičce vydržel necelé tři sezony, než ho nahradil jmenovec Josef Paleček a Josef Jandač se přesunul do křesla sportovního manažera. Nadějný trenér na sebe upozorňoval i po dalším trenérském přestupu. V Českých Budějovicích totiž strávil povedené čtyři sezony, během kterých vytáhl tým do nejvyšší soutěže. V dalších dvou sezonách už se naplno věnoval práci reprezentačního asistenta, při které si v roce 2010 sáhl na trofej pro mistry světa.

Úspěšná kariéra pokračovala i po návratu na klubovou scénu. Jeden extraligový ročník a finále s Pardubicemi mu nakonec vynesly angažmá ve Spartě, v níž strávil s krátkou přestávkou ve Lvu Praha celkem pět sezon, během kterých byl u oslav 110 let klubu a v roce 2016 dovedl sparťany až do finále s Libercem, kde náš tým padl 2:4 na zápasy.

Vrcholem Jandačovy kariéry byl rok 2016, na jehož začátku byl zvolen hlavním koučem národního týmu. Na triumf ze světového šampionátu v Německu ale nenavázal, na úspěch nedosáhl ani na Světovém poháru a medaile mu unikla i na olympijských hrách v roce 2018. Zkušený trenér se poté vydal na další zahraniční štaci. V ambiciózním Magnitogorsku strávil celou kompletní sezonu, ale po dvou zápasech ročníku 2019/2020 přišel šok - Metallurg českého kouče odvolal. Josef Jandač bez práce do konce sezony nezůstal, v únoru 2020 si ho vyžádal nastupující Miloslav Hořava a berounský rodák se vrátil zpět do Sparty

S týmem nakonec ovládl základní část, na kterou navázal i ve čtvrtfinále, kde sparťané vyřadili po čtyřech zápasech Olomouc. V semifinále jsme však narazili na Liberec, se kterým jsme sice stáhli ztrátu 0:3 na zápasy, ale nakonec jsme v sedmém utkání padli 1:2 a zakončili sezonu ziskem bronzových medailí. Zkušený trenér však na sparťanské lavičce zůstal, v sezoně 2021/2022 pak bude mít při ruce Jaroslava Hlinku.

Jaroslav Hlinka - asistent trenéra

Bývalý vynikající útočník a nejproduktivnější sparťan klubové historie získal s naším klubem čtyři mistrovské tituly, má ve sbírce zlato a stříbro z mistrovství světa a během své kariéry působil ve Švédsku, Rusku, Švýcarsku i v zámořské NHL.

V roce 2019 se po konci aktivní kariéry přesunul do kanceláře, kde vytvořil dvojici s Petrem Tonem ve vedení sportovního úseku, odkud zároveň pomáhal realizačnímu týmu na střídačce. Před sezonou 2021/2022 se na střídačku přesunul na větší úvazek, jelikož vytvoří pevnou dvojici s Josefem Jandačem.

Tomáš Hamara - asistent trenéra

Tomáš Hamara má za sebou aktivní hráčskou kariéru, během které působil převážně v třetiligových Benátkách nad Jizerou, ale dvě sezony strávil také v nižších německých soutěžích. Krátce po konci kariéry začal Tomáš Hamara sbírat první zkušenosti coby kouč juniorů Hvězdy Praha, po kterých vedl muže Jablonce, Roudnice nad Labem nebo nebo dorostence Sparty a Slavie.

O sezony 2019 se natrvalo přesunul k mužům, když v Chance lize vedl Kadaň a následně i Sokolov. Během angažmá na západě Čech si vytvořil kredit jednoho z nejlepších prvoligových trenérů a pomáhal mladým sparťanům v prvním kontaktu s dospělým hokejem. Od sezony 2021/2022 si vyzkouší první extraligovou štaci, jelikož doplnil realizační tým Sparty.

Petr Přikryl - trenér brankářů

Petr Přikryl se narodil 17. února 1978 v Litoměřicích. Odchovanec místního hokeje se v juniorském věku přesunul do Kladna a následně do Sparty, se kterou spojil nejvýraznější část své kariéry. První extraligový start si připsal v sezoně 1998/1999 právě v dresu pražského klubu a po většinu své sparťanské éry byl spolehlivým parťákem Petru Břízovi. I on měl tak výrazný podíl na dvou mistrovských titulech z let 2000 a 2002.

Oblíbenec sparťanských fanoušků si ale v roce 2003 vyzkoušel i roli stabilní jedničky, když odešel do slovenského Trenčína, kterému pomohl k mistrovskému titulu. V dalších sezonách už kluby střídal častěji a na Spartu se vrátil znovu v ročníku 2006/2007, kdy se podílel na svém třetím sparťanském titulu. Brankář, přezdívaný „Bingo“, pak působil střídavě v extralize i prvnílize a vyzkoušel si také krátké angažmá v německém Norimberku. V sezoně 2011/2012 už startoval jen v první lize a po čtyřech sezonách v dresu rodných Litoměřic se v roce 2015 s aktivní kariérou rozloučil.

Bývalý úspěšný brankář u svého řemesla zůstal a stal se trenérem brankářů. Po prvních zkušenostech na severu Čech, kde působil i v roli generálního manažera klubu, se znovu vrátil do Sparty, ale tentokrát v roli kouče. Petr Přikryl se nakonec propracoval až do reprezentace, jejíž brankáře vedl v roce 2018 na mistrovství světa v Dánsku a od extraligové sezony 2018/2019 je součástí sparťanského realizačního týmu.

Martin Šetelík - kondiční trenér

Pražský rodák v mládí hrával první házenkářskou ligu za Chodov, ale před profesionální kariérou dal přednost studiu. Martin Šetelík vystudoval tělovýchovu a sport se zaměřením na házenou a v pětadvaceti letech se rozhodl pro kariéru kondičního trenéra. Dva roky působil jako manažer fitness centra a osobní trenér zároveň. V roce 2019 přijal novou výzvu, když kondičně připravoval mládežnické týmy hokejové Sparty a už o rok později povýšil k A-týmu.

Sparta zakončí domácí sérii proti Vítkovicím

Prymula: Gól v O2 areně? Skvělý zážitek!

SPA - KOM 3:2p - Domácí šlágr rozhodl Chlapík

Roman Horák: Góly nám dodají sebevědomí