KLA - SPA 1:4 - Sparta zlomila Kladno ve třetí třetině

24., neděle 15. 11. 2009
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Kopřiva - Kameš, Kaberle, Mudroch, Šmach, Toman, Trončinský, Dlouhý - Branda, Patera, Procházka - Bělohlav, Mrázek, Mikulík - Horna, Kalla, Bílek - Eberle, Stieler, Kuchler - Frolík. Trenéři: Zděněk Müller, Petr Kasík.
Sparta: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel. Trenéři: David Volek, Miloš Holaň.
Branky a nahrávky: 32. Trončinský - 31. Broš (Koreis), 46. Ton (Hromas, D. Výborný), 57. Langhammer (Ručinský, Netík), 59. Langhammer (Ručinský, Vydarený). Rozhodčí: Minář, Rochette (Švýc.) - Bláha, Kostka. Vyloučení: 5:4. Diváci: 3373.
Sparta zvítězila i počtvrté, Kladno ale dlouho odolávalo. Po brankách Broše a Trončinského byl stav po druhé třetině nerozhodný. V závěrečné třetině už Kladno nestačilo a po rozhodující trefě Petra Tona a dvou brankách Langhammera vezou Holešovičtí tři body.

V prvních minutách zápasu se soupeři spíše oťukávali, první pořádná střela přišla až ve třetí minutě, kdy pálil Milan Toman. Z další akce domácích vznikla nebezpečná akce, puk se ocitl před prázdnou brankou. Kladenský hráč se k němu dostal pozdě, trefil jen bránícího sparťana. V první přesilové hře nebezpečné pálil Macholda po zpětné přihrávce Kratěny, Kopřivu ale nepřekonal. Stejně si vedl v další útočné akci Vykoukal, do jeho tvrdé střely od modré obětavě padl domácí hráč. Z další akce Sparty, kdy Ton v dobré pozici promáchl, se zrodil nebezpečný protiútok Kladna. V 17. minutě zvedali po dorážkách Broše a Koreise sparťané ruce na hlavu, po konzultaci s videorozhodčím ale branka nebyla uznána. Stejná lajna v dalších minutách dobře forčekovala v obranném pásmu domácích. Se závěrečnou sirénou přišel ještě závar před bránou Chábery.

V úvodu druhé části tvrdě pálil Výborný, Toman se položil do střely a jen těžce se zvedal z ledu. Do další šance se dostal Ručinský, který vystihl přihrávku kladenských obránců a jel sám na bránu. Střílel pouze nad branku Kopřivy. Ve 29. minutě po střele Bělohlava se znovu kontrolovalo video, rozhodčí stejně jako v první třetině nakonec rozpažil. Krátce nato přišel první gól, Michal Broš objel po Koreisově přihrávce branku a zakončil kolem tyčky. Radost hostí netrvala dlouho, o minutu později vyrovnal Marek Trončinský. Při vyloučení Černoška za nedovolené bránění byli domácí blízko vedoucímu gólu, i po návratu sparťana na led nebezpečně ostřelovali Cháberu. Ten ale všem pokusům odolal. Po akci hostů a následných dorážkách se dostali do křížku Koreis s Bělohlavem, rozhodčí je ale oddělili dřív, než došlo na pěstní souboj. Při dalším vyloučení Černoška v závěru druhého dějství se dostali do úniku Ton s Langhammerem, Kladno je zastavilo jen za pomoci Bílkova faulu.

Poslední třetina začala další potyčkou před brankou Chábery, na trestnou putovali Langhammer a Toman. Ve 4. minutě zkoušel Broš znovu překonat Kopřivu u tyčky, ale neuspěl. Ve 46. minutě dostal Petr Ton puk do sítě po ideální přihrávce Karla Hromase, regulérnost jeho branky musel ještě potvrdit videorozhodčí, který měl v zápase opravdu napilno. Domácí začali sparťany tlačit, nebezpečné stříleli Branda a Bělohlav. V 52. minutě ujel Ton a zkoušel překvapit Kopřivu střelou mezi betony. Sparťanům se díky snaze domácích o vyrovnání otevírala okénka v kladenské obraně, přečíslení tři na jednoho zvládnul vypíchnutím puku vyřešit osamocený Trončinský. Horké chvilky připravil Holešovickým vlastní brankář Chábera, který v této části hry nepředváděl zrovna jisté zákroky. Klid přineslo hostům zvýšení náskoku, v 57. minutě skóroval Jakub Langhammer. Když se po krásné souhře s Vydareným a Ručinským trefil Langhammer i podruhé, bylo na Kladně rozhodnuto.

Petr Kasík (Kladno): "Chtěl bych poděkovat fanouškům, že nás povzbuzovali až do konce. Jejich protest v první třetině je možná lepší, než aby jako minule na hráče křičeli a pískali. Ve zbytku zápasu nám to vynahradili a byli skvělí. Bohužel je to pořád stejné. Máme šance, nedáme góly a individuální chyby v obraně nás připraví o body."

Miloš Holaň (Sparta): "Podali jsme vynikající, taktický výkon. Hráli jsme obětavě. To všechno nám vyneslo zasloužené tři body."