15. 11. 2009 Lucie Strouhová

Rozesmátý Broš: Je to nevídaná šňůra

Patnáct utkání čekal centr elitní formace na branku. Michal Broš prolomil střelecké trápení a brankou pomohl ke čtvrtému vítězství v řadě. Sparta pod novými kormidelníky jede jako mašina, navíc se zvedají i její lídři.

Naposledy 27. září centr Michal Broš zvedl ruce nad hlavu po vstřelení branky. Od té chvíle jen marně čekal na další úder a počítal spíše zmařené příležitosti. Štěstěna se na středního útočníka usmála až na kladenském ledě. „Určitě mě to těší, ale mohl jsem dát minimálně tři, další šance jsem opět zahodil,“ prohodil bez náznaku úlevy.

Nízká produktivita a pouhých osm získaných bodů jej nemusí příliš trápit, mužstvo se zvedá z podzimní latergie a konečně nabírá na obrátkách. S trenéry Volkem a Holaněm vyhrálo čtyřikrát v řadě. „Je to nevídaná šňůra. Snažím si to užívat a týmu být nápomocen jinak. Pokud bych branku nedal a stejně bychom vyhráli, bylo by to stejné,“ mávl rukou dobře naladěný útočník.

Michal Broš

Čtvrté vítězství se však nerodilo lehce. Dlouho nerozhodnutý stav mohl zlomit na svou misku vah kdokoliv, podobně jako v předchozích duelech se to ale podařilo Paražanům. „Vše začalo ve Varech, kdy jsme zlomili po urputným boji zápas v náš prospěch. Rázem se vše obrátilo, zjistili jsme, že to půjde a že dokážeme zápas otočit či zlomit na svou stranu,“ vrací se o čtyři zápasy zpět olomoucký odchovanec.

„Máme obrovskou sílu a cítili jsme to i předtím, kdy jsme zápasy nevyhrávali. Jen snad noví trenéři nám přinesli i kousek pomyslného štěstí, začali jsme vyhrávat a musíme udělat vše proto, abychom vyhrávali dál,“ uvědomuje si šikovný hokejista.

Štěstí stálo na straně Pražanů v utkání s Kladnem hned několikrát. Třikrát totiž musel o osudu klání rozhodovat videorozhodčí. V prvním případě neuznal branku Spartě. „ Měl jsem zakrytý výhled, ale Kory tlačil puk do brány a ten skončil pod gólmanem. Mohl být před čarou, ale i za ní, raději se jel přesvědčit,“ míní Broš. Následně se však začaly dít věci.

Švýcarský sudí přehlédl tyč z kladenské hokejky a zuřivě gestikuloval, že byla dosažena regulérní branka, ve třetí třetině pak chtěl znovu vidět vítězený zásah kanonýrka Tona. „Byl na situace s videem nějaký upnutý, nerozumím tomu. Všichni jsme věděli, včetně kladenských hokejistů, že v první situaci šlo o břevno a ve druhé jednoznačně branka. Rozhodčí ale byl přesvědčený vždy o opaku, ale hulákali jsme a přinutili jej si situace znovu prohlédnout,“ smál se závěrem mistr světa z roku 2000.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru