OLO - SPA 1:6 - Vysoké vítězství na Hané

47., neděle 30. 1. 2022
Olomouc - Sparta OLO - SPA
Olomouc: Konrád – Ondrušek (C), Rašner, Švrček, Dujsík, Řezníček, Mareš, Škůrek – Káňa, Krejčí (A), Bambula – Olesz, Handl, Navrátil – Kusko, Knotek (A), Kunc – Burian, Nahodil.
Sparta: Machovský – Pogorišnyj, Matuškin, Pavelka, Polášek (A), Moravčík, Němeček, M. Jandus – Řepík (C), Sobotka (A), Šmerha – Chlapík, Horák, Thorell – Forman, Kaše, Prymula – Strnad, Vitouch, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 25. Káňa (Krejčí, Ondrušek) – 20. Thorell (Chlapík, Matuškin), 22. Chlapík (Thorell), 26. Řepík (Horák, Pavelka), 31. Chlapík (Horák), 44. Sobotka (Šmerha), 52. Řepík (Sobotka, Šmerha). Rozhodčí: Pražák, Obadal – Kajínek, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 1000. Střely na branku: 33:23. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6. Nejlepší hráči utkání: David Krejčí - Filip Chlapík.
Výhra je naše! Sparťané se v utkání na ledě Olomouce prosadili celkem šestkrát, když navíc dvakrát využili přesilovou hru a jednou se prosadili ve vlastním oslabení. Na výhře se výrazně podíleli dvougóloví střelci Filip Chlapík spolu s Michalem Řepíkem. Sparťané vyhráli vysoko 6:1 a připsali si první výhru nad Olomoucí v aktuální sezoně.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v utkání na ledě Olomouce zkušeného Matěje Machovského, který čelil několika nebezpečným střelám z domácí strany. První velkou šanci obstarala domácí Mora, jelikož v úvodních minutách měl příležitost útočník Olesz. Olomoucký forvard se ocitl osamocen před sparťanským brankářem, ale Machovského svou střelou nepřekonal. Na opačné straně kluziště zkoušel pozornost Konráda útočník Kaše, jehož ránu zastavila až branková konstrukce.

Oba týmy si vyzkoušely v průběhu druhé třetiny jednu přesilovou hru. Zatímco domácí hokejisté svou nabídnutou početní výhodu nevyužili, sparťané se radovali. Švédský šikula Erik Thorell zakončil úspěšnou kombinaci svého týmu a pouhých jedenáct vteřin před koncem úvodního dějství poslal Spartu do jednobrankového vedení. Naši hokejisté si odnesli do kabiny cenný jednobrankový náskok.

Naši hokejisté vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně a už po necelých dvou odehraných minutách z prostřední části zvýšili svůj náskok. Sparťané vystihli domácí rozehrávku ve středním pásmu a Filip Chlapík svou střelou i za pomoci olomouckého obránce Ondruška dopravil kotouč do sítě. Domácí hokejisté se vrátili zpět do hry v přesilové hře, když potrestal Kašeho faul útočník Jan Káňa. Olomoučtí hokejisté se však radovali jen chvíli, jelikož o pár okamžiků později skóroval ve sparťanské početní výhodě kapitán Michal Řepík.. Zkušený útočník poslal kotouč pod horní tyčku.

Domácí tým se mohl dostat zpátky do zápasu přibližně v polovině základní hrací doby. Sparťanský obránce Pavelka se provinil nedovoleným zákrokem a rozhodčí udělili našemu obránci dvouminutový trest. Hanákům se však početní výhoda vůbec nepovedla. Filip Chlapík ujel do samostatného úniku a nejproduktivnější hráč Sparty překonal brankáře Konráda počtvrté v utkání. Naši hokejisté udrželi svůj náskok i do konce druhé třetiny, když vedli nad svým soupeřem 4:1.

Domácí hokejisté si vypracovali v úvodních minutách třetí třetiny tlak v útočném pásmu, ale obrana v čele s Machovským odolala a udržela tříbrankové vedení. Sparťané si poté počkali na své příležitosti a Vladimír Sobotka po přesné Šmerhově přihrávce zamířil svou střelou z mezikruží přesně do branky. Olomouc mohla snížit v dalších minutách, když podruhé v utkání na trestnou lavici putoval útočník Kaše. I přes dlouhý pobyt v útočném pásmu se Hanáci neprosadili a Machovský všechny střely zneškodnil.

Náš tým neměl dost a brankář Konrád musel lovit ze své sítě další kotouč. Sobotka našel svou přihrávkou přes osu kluziště připraveného Michala Řepíka, který střelou z první nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout. Náš tým vedl v průběhu utkání už o pět branek a své vítězství si pohlídal vítězství až do konce utkání. Sparťané si z Hané odvezli cenné tři body za výhru 6:1.

Zdeněk Moták (HC Olomouc): "Zasloužená výhra Sparty. Kromě pár okamžiků v první třetině jsme tahali za kratší konec provazu. Byli jsme pomalí a prohrávali osobní souboje. Když jsme se mohli dostat do zakončení, hráči hledali přihrávku navíc, což dělat nemůžeme. Je to pro nás krutý výsledek, ale na druhou stranu asi zasloužený."

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "V utkání se nám povedly gólově proměnit situace, ve kterých jsme chodili do přečíslení. V přesilovkách jsme hráli vcelku dobře, což byl základní stavební kámen úspěchu. Když jsme potřebovali dát gól, tak jsme jej dali. Brankář a vlastně celý tým podal výborný výkon. Myslím si, že asi byla znát absence některých hráčů v sestavě Olomouce. Zvítězili jsme zaslouženě."