28. 12. 2013 Tereza Velikovská

Třetí třetina ukázala sílu týmu, potěšilo Tona

Po čtyřiceti minutách sparťané na ledě Kladna prohrávali 0:4 a vypadalo to, že Středočeši dovedou zápas v poklidu k vítězství. Družina Josefa Jandače ale ve třetí třetině předvedla perfektní stíhací jízdu a devět vteřin před koncem se jí dokonce povedlo vyrovnat. V pořadí druhý gól Pražanů si připsal PETR TON. „Hokej se hraje šedesát minut, my hráli dvacet. Takže myslím, že ten bod pro nás bude s odstupem času úspěch,“ hodnotil po prohře 4:5 v prodloužení.

První dvě třetiny byly pro sparťany noční můrou, Kladno jim dalo lekci z produktivity. Z devíti střel si připsalo čtyři góly. „Mrzí nás to. Byli jsme připravení na to, že Kladno bude mít dobrý nástup, čekali jsme to. Navíc hrála roli i motivace v podobě nového trenéra. Mluvil jsem i s nějakými bývalými spoluhráči z Kladna, takže jsem věděl, že v Liberci hráli dobře. Pepa Jandač nás na to také upozorňoval. Všechno jsme to věděli, ale na ledě jsme výkon, který jsme chtěli předvést, bohužel nepředvedli. Chyběl nám důraz a pohyb, góly padly z předbrankového prostoru,“ litoval Ton.

Petr Ton

Během obou přestávek bylo tak podle čtyřicetiletého kanonýra v kabině pořádně bouřlivo. A ve třetí třetině nakonec přišlo vytoužené zmrtvýchvstání v podobě čtyř branek během necelých devatenácti minut. „Je sice hezké dát čtyři góly ve třetí třetině, ale musíme se z toho především poučit. Už poněkolikáté se nám stalo, že v utkání prohráváme kvůli špatnému začátku. Nepovedla se nám to první třetina ve Varech, byla to porážka v Liberci,“ varuje.

Povedená třetí třetina je však podle Tona důkazem síly týmu. „Sebe a tým můžu pochválit jen za poslední dvacetiminutovku. Ukázalo se, že jsme v pohodě a ani 0:4 pro nás neznamená konec. Psychická pohoda byla po vyrovnání obrovská, protože dotáhnout během dvaceti minut čtyřgólový rozdíl, to je něco,“ těší ho. „Ve třetí třetině bylo najednou vidět, jaká je v týmu síla, i když jsme ani neměli žádnou přesilovku. Góly jsme ale prostě měli dát dřív a nepustit Kladno do čtyřbrankového náskoku.“

V prodloužení ale nakonec brali po Kaberleho gólu druhý bod přece jen domácí. „Hokej je o chybách a my ji v prodloužení bohužel udělali. Čtyři na čtyři jsme si nepokryli najíždějícího beka, Tomáš je zkušený a udělal to krásně. Ale Kladno si dnes svým výkonem a bojovností o ten bod navíc zasloužilo,“ uznal Ton a zároveň soupeře pochválil. „My můžeme prohrát, liga je vyrovnaná a v tu chvíli je jedno, jestli hrajeme s druhým nebo s předposledním. Dnes Kladno ukázalo bojovnost, důraz a pohyb. První dvě třetiny nebyl poznat rozdíl v tom, kdo je první a kdo třináctý,“ konstatoval.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!