14. 10. 2022 Daniel Ryl

Sobotka: Jsme rádi, že nám přesilovky vyšly

Pod vítězství na Kladně se dvěma góly podepsal útočník Vladimír Sobotka. Zkušený tahoun si pochvaloval zejména přesilovky, ve kterých jsme skórovali čtyřikrát! "Konečně se nám podařilo udělat hezké akce a zakončit je gólem," oddechl si po utkání jeden z hlavních tahounů sparťanských početních výhod.

Jak si užíváš dnešní zasloužené vítězství?
Skvělá atmosféra a skvělý hokej. Škoda zbytečných faulů, kterými si zkomplikovali závěr, než abychom utkání dohráli v klidu. Poslední zápasy nás to trápí, ale jsme rádi, že jsme vyhráli.

Zápas měl skvělou kulisu a byl hodně sledovaný, byla motivace o to větší?
Každý má před zápasem nějakou motivaci. Kladno šlo dvakrát do vedení, ale my jsme nesklopili hlavy a pořád jsme šli za vítězstvím.


Potvrdilo, se že Kladno umí být nepříjemným soupeřem?
Určitě je nepříjemné. Na malém ledě hrají velmi dobře, dohrávají souboje a většině týmu jejich hra dělá problémy. My jsme si ale našli cestu, jak je porazit.

Vedla přes úspěšné přesilovky?
Konečně se nám podařilo udělat hezké akce a zakončit je gólem. Koukalo se na přesilovky hezky, ale v předešlých zápasech tomu tak nebylo. Měli jsme jako celá lajna debatu u videa, takže jsme rádi, že nám proti Kladnu vyšly.

Bylo záměrem si o fauly koledovat?
Před zápasem jsme si říkali, že musíme hodně bruslit, protože sice mají velké a silné obránce, ale nejsou tak rychlí. Zkoušeli jsme chodit kolem nich a oni udělali zbytečné fauly.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!