13. 10. 2022 Daniel Ryl

Extraliga pokračuje na ledě Kladna!

Rozjetá sezona už jede na plné obrátky, což přináší další atraktivní utkání. Náš tým se v pátek 14. října představí od 18:00 hodin na ledě nedalekého Kladna, proti kterému bude chtít přidat další venkovní vítězství. Utkání proti tradičnímu rivalovi můžete sledovat v přímém přenosu O2TV Sport, případně na webu Onlajny.com.

Klub legend se rozšíří, buďte u toho!

Ke dvaatřiceti hrdinům sparťanské historie se 6. listopadu přidá pět dalších. Sparťanský Klub legend se rozšíří na 37 členů. Pět velkých jmen sparťanské historie. Pět hráčů, kteří přinesli Spartě tituly i krásné emoce. Někdejší kapitáni, bodoví lídři i hráči, kteří mohli doslova "sežrat" led, jen aby jejich klub neobdržel gól.

Duelu s tradičním rivalem z Pardubic bude předcházet autogramiáda členů Klubu legend v Galerii Harfa i velkolepý ceremoniál na ledě domácí O2 areny. Nezapomeňte si s předstihem zajistit na tento duel vstupenky!

Už nyní si ale můžete zakoupit speciální dresy, které v tomto duelu obléknou sparťanští hokejisté.

Kladno se trápí, třikrát nedalo ani gól

Rytíři půjdou do našeho zápasu s velkým odhodláním, protože budou chtít ukončit sérii čtyř porážek bez bodů a tří zápasů bez vstřeleného gólu. Koncovka trápí Středočechy nejvíce, protože ačkoliv jsou se 121 minutami druhým nejtrestanějším týmem soutěže, oslabení jim jdou velmi slušně a s úspěšností 82,14 % patří do horní poloviny.

Výsledkové trápení je také následkem absence lídra. Pětigólový Matěj Beran sice se šesti body vede týmové bodování, jenže v týmu je jediný nad pěti body. V pěti z prvních šesti duelů vstřelilo Kladno vedoucí gól, což mu čtyřikrát zajistilo bodový zisk.

LETNÍ PŘESTUPY V KÁDRU KLADNA:

PŘÍCHODY ODCHODY
Adam BRODECKI (Ú, Jyväskylä) Nicolas HLAVA (Ú, Litvínov)
Jakub KLEPIŠ (Ú, Liberec) Marek BARÁNEK (O, Plzeň)
Oskars CIBULSKIS (O, Brynäs) Ondřej MACHALA (Ú, Frýdek-Místek)
Kristaps SOTNIEKS (O, Dinamo Riga)Cody DONAGHEY (O, Nitra)
Ondřej SLOVÁČEK (Ú, Lukko Rauma)Jakub SUCHÁNEK (O, Tábor)
Albert MICHNÁČ (Ú, Prešov) Kyle WOOD (O, Kunlun)

V den zápasu...

V pátek 14. října už jsme proti Kladnu jednou hráli, a to před 28 lety. Ačkoliv jsme třikrát vedli, hosté pokaždé srovnali a nakonec zvítězili 6:3. Tušíte, kdo dal vítězný gól? Náš současný trenér Pavel Patera, který dal dva góly a na dva přihrál. Konečnou podobu výsledku dal pro změnu náš sportovní ředitel Petr Ton, zatímco na sparťanské straně musel skousnout porážku druhý z trenérů Patrik Martinec.

Věděli jste, že...

Na Kladně padají góly! V sedmi z posledních vzájemných zápasů na ledě Rytířů padlo alespoň šest branek, na což si u Fortuny můžete vsadit v kurzu 2.07! Celkem pětkrát jsme slavili vítězství, a to pokaždé po základní hrací době.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!