3. 9. 2022 Daniel Ryl

Šance na reparát, přijede švédská Luleå

Vstup do Ligy mistrů sparťanům nevyšel, ale už v neděli 4. září máme šanci na reparát, když do Holešovic přijede Luleå! Švédský vicemistr se dvěma českými hokejisty v týmu vstoupil do nového ročníku vítězstvím na ledě Jukuritu, proto je potřeba proti velkému favoritovi zvítězit.

Sparťanští permanentkáři mají vstup na domácí utkání zdarma. Pokud si do nedělního zápasu nezajistili vstupenky pomocí žádosti na zákaznickém centru, mohou si spolu s číslem vaší permanentky. Přednostní právo na nejlepší místa platila do půlnoci 20. srpna. Poté již permanentkáři nemají garantovaná místa odpovídající jejich pozici v O2 areně.


Rozpačitá příprava, ale skvělý start ve Finsku

Luleå prožila nepříjemnou vlnu letních odchodů. Vedení se muselo potýkat se ztrátou talentovaného brankáře Jespera Wallstedta a útočníka Pontuse Andreassona, kteří se budou v další sezoně prát o místo v Minnesotě a Detroitu.

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY PIRATES:

Luleå - Kärpät 1:0
Luleå - Skellefteå 2:3p
Kärpät - Luleå 3:1

Citelnější jsou však ztráty zkušeného finského zadáka Samiho Lepista a tahouna ofenzivy Linuse Omarka, kteří přestoupili do Švýcarska. Fanoušky však potěšil návrat obránce Jespera Sellgrena, který se po roční anabázi v AHL vrací zpět do Evropy.

Švédský vicemstr začal přípravu rozpačitě, když sice zdolal Kärpät, ale následně prohrál se Skellefteou po prodloužení a v odvetě nestačil ani na Oulu. Švédové si však spravili chuť v pátečním utkání Ligy mistrů na ledě Jukuritu, kde i díky dvěma gólům Einara Emanuelssona zvítězili zaslouženě a jednoznačně 5:2.


Luleå bude těžší soupeř, ví Řepík

V úvodním utkání nové sezony nemohli být naši hokejisté s výkonem spokojeni, což potvrzují také slova kapitána Michala Řepíka. "Bylo to těžké, oni nehráli vůbec špatně. Když jsme měli nějaké šance my, tak jsme je neproměnili, nebo jsme je občas přehrávali," přiznal v rozhovoru po těsné porážce 2:3.

„Prohru beru na sebe. Ráno jsme měli tvrdý trénink a od půlky zápasu to bylo znát. Pak už byli Dánové lepší a zaslouženě vyhráli,“ uvedl po utkání trenér Pavel Patera. "Měli jsme dobrý vstup do utkání, na začátku druhé třetiny jsme měli dát dva tři góly a bylo by po zápase. Od půlky utkání jsme ale už tahali za kratší konec,“ dodal trenér Sparty..

Autor dvou gólů navíc moc dobře ví, že Luleå bude po hokejové stránce tvrdším oříškem. "Lulea bude ještě o level výš. My se na to musíme nachystat hlavně hlavou, abychom dělali to, co máme a abychom byli Lulee vyrovnaným soupeřem," nabádá Řepík před nedělním utkáním, ve kterém budou sparťané potřebovat vaši podporu.


Věděli jste, že...

V Lulee působilo celkem jedenáct Čechů z toho velká část se sparťanskou minulostí. Celkem tři hokejisté navíc získali se Spartou mistrovský titul. Kdo to byl? Martin Hosták, Václav Burda a Martin Chabada.

ČTĚTE ZDE>>> LULEÅ: DVA KRAJÁNCI A SILNÁ SPARŤANSKÁ STOPA


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu