4. 9. 2022 Petr Pavlík

Kořenář: Zlepšili jsme se, musíme více střílet

Pochytal několik nebezpečných střel, patřil k nejdůležitějším článkům v týmu. Ani spolehlivé výkony brankáře JOSEFA KOŘENÁŘE však nezabránily druhé porážce v Lize mistrů, tentokrát proti švédské Lulee. „Nebyli jsme horším týmem, měli jsme ve hře dobré i špatné věci. Myslím si, že všechny situace moc přehráváme. Musíme více střílet, hru zjednodušit a posílat všechno na branku,“ nabádá svými slovy talentovaný gólman.

Proti Lulee se nám v koncovce znovu nedařilo podle představ, přesto jsme neodehráli špatný zápas. Jak bys ohodnotil náš výkon?
Je to tak. Nebyli jsme horším týmem. Oproti pátečnímu zápasu určitě vnímáme zlepšení. To je pro nás pozitivum. Utkání proti Švédům nebylo z naší strany úplně špatné. Bohužel pro nás rozhodl gól ve třetí třetině, přišlo mi, že hůl byla příliš vysoko. Na druhou stranu těžko takhle zpětně celou situaci posuzovat. Co se dá dělat, jedeme dál.

V koncovce se zatím v Lize mistrů trápíme, co musíme změnit?
Nevím, jsem úplně na druhé straně. Ale co já vidím, myslím si, že všechny situace moc přehráváme. Musíme více střílet, hru zjednodušit a posílat všechno na branku. Věřím, že pak máme šanci dávat více branek.

V čem je herně Lulea oproti Aalborgu jiná?
Nechci říct, že Lulea byla oproti našemu předchozímu soupeři vyloženě lepší, ale bylo vidět, že hráči jsou šikovnější. Všichni jsou dobří bruslaři. Měli jsme s tím trochu možná problémy. Potvrdili jsme si ale, že se s nimi dá hrát. Na odvety se pořádně připravíme a věřím, že můžeme oba venkovní zápasy vyhrát.


V sezoně jsi naskočil do prvního soutěžního utkání. Jak ses cítil?
Všechno bylo v pohodě. Takové zápasy mám nejraději, než kdybych pouze seděl na střídačce. Cítil jsem se dobře. Jen škoda, že jsme nevyhráli.

Už víš, kdy budeš příště chytat?
Ano, s trenéry máme nastavený program, podle kterého se řídíme.

Na co se dále musíme v příštích zápasech zaměřit?
Určitě se podíváme na video, jak hrát lépe. Největší problém je naše koncovka. Musíme clonit jejich brankáři, aby měl zakrytý výhled. Něco pak do branky určitě spadne.


AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu