27. 10. 2013 Jiří Liebreich

Petr Kumstát: Vyhráváme, tým je v pohodě

P l z e ň - O jedinou branku Sparty v základní hrací době se na ledě mistrovské Plzně postaral PETR KUMSTÁT. Holešovičtí tak natáhli šňůru výher na šest, zároveň si poprvé v sezoně vyzkoušeli, jaké to je, když se prodlužuje utkání. To se nakonec rozhodlo v nájezdech, do nich už ale Kumstát zasahovat příliš nechtěl: "Musím se přiznat, že nájezdy určitě nejsou má disciplína. Máme v týmu strašně moc šikovných kluků, já bych byl v pořadí až někde vzadu," uznává sebekriticky.

Vyhráli jste na ledě mistra, jaké byly taktické plány do utkání?
Chtěli jsme tu získat nějaké body. Bod, dva, tři – prostě bodovat. Utkání bylo těžké, Plzeň hrála výborně, byla hodně důrazná. Dlouho jsme se nemohli prosadit, byli jsme ale trpěliví. Ve třetí třetině jsme si šli za vyrovnáním.

První třetina měla pomalejší rozjezd, bylo to respektem obou týmů navzájem?
Možná to bylo tím, že každý tým čekal na to, co předvede ten druhý. Proto byl úvod zápasu o něco opatrnější.

Petr Kumstát

I tak jste si ale vytvořili řadu gólových šancí…
Dá se to tak říci. Plzeň měla ale také několik šancí. Hrálo se opatrně, přesto se tam objevily velké šance. Nikdo se ale neprosadil. Až ve druhé třetině Plzeň využila přesilovku, šla do vedení. Nám se podařilo srovnat ve třetí třetině.

Především tedy druhá třetina nabídla nejvíce přesilovek, ať už na jedné či druhé straně. Jak byste zhodnotil výkon v přesilovkách a oslabeních?
Plzeň hrála přesilovky daleko lépe než my. Měla v nich tlak, šance. My jsme si naopak v přesilovkách vůbec nic nevytvořili. V této činnosti nás domácí Plzeň jednoznačně předčila. Na přesilovku mají výborné hráče, je ale pravdou, že se jejich přesilová hra za ta léta dá lépe přečíst. Přijde mi, že se s postupem času zlepšuje hra v oslabení ve všech mužstvech, je těžší se prosadit.

Miroslav Forman byl na střídačce nepříjemně zasažen pukem, co jste ze svého pohledu zaregistroval vy?
Byla to určitě nepříjemná událost. Míra se díval na led, trefilo ho to z boku. Na chvíli ztratil vědomí, naštěstí ale bude v pořádku. Ať se to stane komukoliv, je to hodně nepříjemné. Jsme moc rádi, že bude zdravý.

17:07.
Takový byl celkový ice-time Petra Kumstáta v utkání

Dnes to byly první sparťanské nájezdy v ligové sezoně, věřil jste si, kdyby vás trenér poslal na nájezd? Znáte Machovského, věděl byste, jak na něj?
Musím se přiznat, že nájezdy určitě nejsou má disciplína. Máme v týmu strašně moc šikovných kluků, já bych byl v pořadí až někde vzadu (smích). V zakončení proti Machovskému bych se rozhodoval zřejmě až podle situace, ale co na něj přesně platí, to bych asi nevěděl.

Sparta prodloužila sérii výher na šest, jaká je v týmu pohoda?
Vyhráváme. Poslední dva zápasy jsme nehráli tak dobře, jako dříve, přesto jsme získali pět bodů. Chomutov hrál v Praze výborně, Plzeň byla také velmi těžký soupeř. Je to výborné mužstvo. I když je stav nepříznivý, tak víme, že stačí bod dva, nejsme pod takovým tlakem. Stačí pravidelně bodovat.

Jak je pro tým důležité, že dokáže vítězit i defenzivně laděné duely?
Je pravda, že jsme dnes moc gólů nedali, zároveň ale ani nedostali. Gólman nám zachytal parádně, stejně tak Plzni. Není to jen o útoku, pochopitelně. Jsme rádi, že jsme zlepšili obranu. Neměli jsme ale takový pohyb, jako v předchozích zápasech. Přesto jsme vyhráli.

Vám se podařilo vsítit jediný gólový zářez Sparty, puk za brankovou čáru doklouzal tak tak. Věřil jste té střele?
Neviděl jsem, kde je puk, ačkoliv jsem sledoval bránu. Přijel ke mně obránce, musel jsem vystřelit hlavně rychle, snažil jsem se to trefit nahoru. Pak už jsem jen viděl, jak puk klouzá za brankovou čáru.