27. 3. 2010 Oliver Sálus

Oba týmy se znají, není čím překvapit, ví Ton

P r a h a - Sparta odvrátila v sobotním utkání mečbol Vítkovic a vynutila si rozhodující sedmý zápas. Útočník Petr Ton si v utkání sice nepřipsal ani jeden bod, ale pravidelně střelecky ohrožoval brankáře Štěpánka ve vítkovické brance. V rozhovoru se svěřil, že doufá v postup Sparty.

Jak byste zhodnotil utkání?
No tak z naší strany nebylo kam uhnout, nebyla žádná jiná cesta, takže jsme dnes museli vyhrát. Dali jsme do toho všechno a vybojovali si vítězství se šťastným koncem. Když padnul gól na 2:1, tak se utkání trošku zdramatizovalo. Měli jsme nějaké šance, i soupeř si jich pár vytvořil. Hlavně šance Burgera, po které se jel rozhodčí podívat na video. Myslím si, že po druhé třetině jsme si vítězství zasloužili.

Takže druhá třetina byla rozhodující?
Určitě. Odskočili jsme o dva góly a chtěli jsme si to vedení udržet, protože víme, že kdo v téhle sérii v zápase vede, tak vyhraje.

Jak se cítíte před rozhodujícím zápasem?
Momentálně jsme v zápasové euforii, protože jsme dnes vyhráli, takže se cítíme určitě výborně. Víme, že jsme v Ostravě odehráli tři dobrá utkání a všechno je o gólech. Ve dvou utkáních jsme soupeře přestříleli a víme, že když se budeme tlačit do brány, tak přijdou góly. Oba dva týmy se už znají, už není čím překvapit.

Petr Ton

Jaké budou asi pocity na druhé straně? Trenér Hadamczik se na své svěřence hodně zlobil…
Ať se pan Hadamczik rozčiluje ještě víc, dostává své hráče pod tlak. (směje se) Ale o to určitě nejde, to říkám jen proto, že jste se zeptal. My se teď musíme soustředit sami na sebe a dobře se na zápas připravit. Je jasné, že teď nebude rozhodovat hokejové umění, spíš takové to srdíčko, zodpovědnost a hlavně sportovní štěstí.

Na co byste si měli dát v pondělí pozor?
Utkání bude určitě vyhecované. Dnes bylo v zápase snad nejvíce vyloučených, takže bychom si měli dávat pozor na nervy, soustředit se sami na sebe. Když do zápasu půjdeme jako tým, tak si budeme věřit. Jsou to sice fráze, ale já tomu prostě věřím.

Troufnete si nějak tipnout výsledek sedmého zápasu? Padne hodně gólů, nebo naopak málo?
Mě osobně by hodně překvapilo a byl bych za to rád i kvůli divákům, kdyby padlo hodně gólů. Ale tato utkání, ať už páté, šesté nebo to sedmé, co nás čeká, budou rozhodovat jeden dva góly.

Zmínil jste diváky, co říkáte dnešní divácké kulise? Hlasité fandění jistě nabudí.
Fandící diváci určitě hodně povzbudí. Ale myslel jsem si, že přijde víc lidí. Dnes to mohl být poslední zápas, tak jsem čekal ještě větší návštěvu než minule, kdy tady bylo skoro jedenáct tisíc lidí. Dneska bylo skvělých 8900 a v bouřlivější atmosféře, než těch deset jedenáct tisíc minule. Takže divákům bych poděkoval a i oni by si zasloužili další domácí zápasy.