27. 3. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Jiří Vykoukal

I v devětatřiceti letech byl u všeho podstatného. Obránce Jiří Vykoukal ve veledůležitém šestém čtvrtfinále strávil na ledě hromadu času a byl klíčovým bekem Holešovických. Po jeho asistenci navíc padla vítězná branka utkání, znovu byl zkrátka nenahraditelný.

Zní to už trochu jako klišé, ale je to tak! Jiří Vykoukal znovu potvrdil, v čem je pro holešovické mužstvo nenahraditelný. V napínavých a důležitých bojích v play off, kde se sezóna dělí na úspěšnou či neúspěšnou prokazuje své obrovské kvality a zkušenosti. V obranném šiku Pražanů nemá konkurenci, a to především v rozehrávce, přehledu, střele od modré či geniálně zahranou situací, kterou vyšperkuje nečekaným pasem.

V šestém čtvrtfinále se navíc zařadil mezi nejčastěji pálící muže domácích, když gólmana Štěpánka vyzkoušel z pozornosti hned pětkrát, dvakrát jeho projektil minul vítkovickou klec. Jeho pasy zdárně nacházely přesně hůl adresáta, opakovaně vyzval ke skórování své spoluhráče. Prakticky nechyboval.

Byl na ledě u všeho podstatného. V oslabení dokázal vyhodit kotouč, početní výhody režíroval na modré čáře. Mužstvu pomohl poctivou defenzivou, ale především asistencí na vítězné trefě Netíka ve druhé třetině. Sparta má zkrátka svůj klenot, který si musí stále hýčkat a leštit. Proto se Vykoukal svému chlebodárci ještě na rok upsal, jeho ztráta by byla pro Spartu více než citelná.

Výsledná známka: 1

Momenty Jiřího Vykoukala v utkání:


12:08 – V první přesilové hře utkání si Sparta vytvořila obrovský tlak. Štěpánek se musel hodně činit, poradil si i s ostrým pokusem Vykoukala od modré čáry.

14:37 – Po střele Barinky se za brankou Přikryla strhla šarvátka, do které se zapojil i Vykoukal.

15:53 – V další početní výhodě znovu pálí Vykoukal, tentokrát jen do hrudi připraveného Štěpánka.

18:28 – Po vhazování vyvezl Vykoukal kotouč až do útočné třetiny, v situaci tři na jednoho ale nevolil přihrávku a lépe postavené spoluhráče. Zodpovědnost vzal na sebe a Štěpánka prověřil střelou švihem do rukavice.

21:57 – Sparta se ujala vedení, Vykoukal byl na ledě.

26:44 – Na modré čáře se Vykoukal elegantně otočil okolo vlastní osy a přesně našel projíždějícího Tona, který bez přípravy trefil vítkovického brankáře.

35:41 – V přesilové hře čtyři na tři pálil Vykoukal po ledě, po teči se neúspěšně natahoval Výborný.

35:51 – Po vítězný zásah zápasu se výraznou měrou podepsal Vykoukal, jehož dělovku Štěpánek vyrazil jen k volnému Netíkovi, jenž už si se šancí věděl před prázdnou bránou rady.

52:09 – Vítkovice snížily, Vykoukal byl na ledě.

Podrobná čísla Jiřího Vykoukala


Jiří Vykoukal - zápasové statistiky
Góly: 0
Asistence: 0
Body: 0
+/-: 0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 5
Střely mimo: 2
Hity: 0
Povedené přihrávky: 36
Pokažené přihrávky: 2
Úspěšné vyhození: 2
Neúspěšné vyhození: 1
Čas strávený na ledě: 23:01
Čas v přesilovce: 6:08
Čas v oslabení: 3:12
Čas ve hře 4 na 4: 1:01
Čas v přesilovce 4 na 3: 0:37
Nejdelší pobyt na ledě: 1:46
Nejkratší pobyt na ledě: 0:08
AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!