27. 3. 2010 Tereza Velikovská

Netík: Nikdo si nepřipouštěl, že bychom dnes skončili

Sparťané měli v šestém zápase čtvrtfinále těžkou úlohu. Pokud se chtěli vrátit do Ostravy k sedmému zápasu série, museli doma bezpodmínečně vyhrát. To se jim povedlo a výhru režíroval Tomáš Netík, který Štěpánka překonal hned dvakrát. Hosté sice ještě dokázali snížit, druhou branku však nepřidali a o vítězi se rozhodne v sedmém utkání.

Tomáš Netík

Tomáš Netík byl v utkání vidět od prvních minut. V osmé minutě první třetiny nastřelil tyčku a dostával se do velkých šancí. „Dnes jsem dal tyčku, minule mi neuznali gól, který jsem do branky kopnul. V takovém zápase to zamrzí,“ komentoval neproměněné tutovky. Hlavním kamenem úrazu byl pro sparťanského útočníka opět výborně chytající Jakub Štěpánek. „Hráči na to ale moc nedají. My víme, že bez gólu nevyhrajeme. Může tam stát kdokoliv. Gólman je to samozřejmě vynikající, ale je to hlavně na nás,“ popřel Netík domněnky, že se jim na vítkovického brankáře nedaří.

Na začátku druhého dějství svá slova potvrdil, když v přesilové hře objel po přihrávce Ondřeje Kratěny Štěpánkovu klec a překonal ho podruhé. Regulérnost gólu musel ještě kvůli posunutí branky potvrdit videorozhodčí. Střelec ale o svém zásahu nepochyboval: „Byl jsem si celou dobu jistý, že to gól byl. Bránu jsem posunul až potom, co jsem dal branku.“ Na to, že v případě prohry končí sparťanům sezóna, se hbitý útočník snažil nemyslet: „Nikdo si nepřipouštěl, že by to dneska skončilo. Šli jsme za tím.“

Ve druhé třetině přidal muž s číslem 71 druhou přesilovkovou trefu, když dorazil odražený kotouč za Štěpánkova záda. Vítkovice ještě ve třetí třetině snížily gólem Svačiny, vyrovnat se jim už ale nepodařilo. Opět tedy platilo, že tým, který vstřelí první branku, zápas vyhrává. „Většinou to tak v play off bývá, že první gól rozhoduje. Druhý tým se o to bojí a málokdy se to obrací,“ potvrdil Netík. Utkání tak rozhodne sedmý zápas na ostravském ledě. „Prohrávali jsme 0:1, vyhrávali 2:1, prohrávali jsme 2:3. Proč bychom nemohli v sedmém zápase vyhrát,“ doufá střelec šestého čtvrtfinále.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu