21. 1. 2010 Tereza Velikovská

Koreis: Je to škoda, takové bitky hokeji neškodí

Zápas začal Jakub Koreis v útoku s Hrdelem a Hromasem, po spolupráci s nimi vstřelil první branku utkání. Ve druhé třetině se střelec přesunul ke Kratěnovi s Brošem a dále zatápěl obraně Slavie. V závěru zápasu na sebe upozornil i shozením rukavic proti Campbellovi, rozhodčí je ale rozdělili ještě než došlo ke kontaktu.

Tři minulá derby jste prohráli, cítili jste tentokrát šanci? Slavia je v krizi, vy naopak na vítězné vlně…
Chceme určitě vyhrát každé derby, ať jsme na vítězné vlně nebo ne. Jsme rádi, že se nám to dnes povedlo.

Bylo i tím, že jste byli disciplinovanější co se týká dvouminutových trestů? Měli jste i díky tomu ve třetí třetině víc sil než soupeř?
Myslím, že rozhodčí nás dneska nechali hrát, což je dobře. Nedělali z toho zbytečný guláš vyloučeními. Přispělo to ke kvalitě hokeje a ke konci nám to i pomohlo.

Jakub Koreis

Při vašem gólu v první třetině vyrazil Slipčenko puk před sebe a vy jste si vlastní střelu dorazil do branky ve chvíli, kdy už gólman Slavie bezmocně ležel v brankovišti…
On si hodně vyjel a střelu vyrazil vedle sebe. Já jsem to tam možná trochu se štěstím dorazil. Bylo to hodně z úhlu, nebylo tam zase tolik prostoru.

Do druhé třetiny nastoupila Slavia jako politá živou vodou. Jasně vás přehrávala a z tlaku vytěžila vyrovnávací gól. Čím to bylo?
My jsme do druhé třetiny nastoupili hodně špatně a můžeme být rádi, že jsme dostali jen jeden gól. Musíme se z toho poučit, aby se nám to nestávalo v dalších zápasech, zvlášť ne v play off.

Obraz hry ve třetí třetině byl úplně jiný než v nepovedené druhé části. Jaké byly pokyny trenéra o přestávce?
Pokyny byly jednoduché. Hlavně hrát jako v první třetině. Pomohlo k tomu i to, že jsme brzo dali na 2:1. Zvýšení na 3:1 nás uklidnilo.

Celou třetí třetinu se vám otevírala okna v obraně Slavie, Kratěna a Ton jeli několikrát sami na brankáře...
Když jsme vedli už 3:1, tak se snažili dát gól a dozadu to více otevřeli. Vzniknul tam tak prostor pro naše rychlé hráče. Měli několik šancí zvýšit vedení.

Slavii jste dnes přehráli nejen výsledkově. Martin Podlešák si v pěstním souboji poradil s Kůrkou, vás s Campbellem rozhodčí roztrhli ještě než jste se do sebe pustili…
No, nenechali nás (usmívá se). Byli jsme domluvení skoro od začátku zápasu, že podle stavu utkání bychom se možná poprali. A po bitce Martina Podlešáka jsme se domluvili, ale bohužel jsme na sebe nakonec nešli. Je to škoda.

Proč jste si vybral zrovna Campbella?
Těžko budu vyzývat hráče typu Sklenáře nebo Červenky, jsou to malí hráči. Campbell taky není zrovna nejvyšší, ale je to Kanaďan a všichni kluci z Ameriky se umí prát.

Bylo vám líto, že vás rozhodčí rozdělili?
Takové bitky hokeji neškodí. Je to dobré pro diváky. Nikdo na nikoho neskáče zezadu, je to férové.

Campbell byl asi překvapený, na přerušení bitky hned v zárodku nejspíš není zvyklý…
Překvapení jsme byli oba.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!