22. 1. 2010 Lucie Strouhová

Analýza: Petr Ton

Znovu byl nepostradatelným klenotem holešovického týmu. Útočník Petr Ton působil v posledním derby nenápadně, v pravý moment ale udeřil a nasměroval své mužstvo k vítězství. K brance přidal ještě asistenci.

Spolupráce s kapitánem Výborným a bojovníkem Podlešákem funguje. Zatímco posledně jmenovaný bourá hru, subtilní Výborný ji tvoří a zápasy rozhoduje kanonýr Ton. Po dvou třetinách vyrovnanou bitvu zlomil ve prospěch Sparty velice důležitým gólem ze začátku druhé třetiny, který se nakonec ukázal být vítězným.

Už předtím ale Ton několikrát číhal na svou příležitost a v přímém souboji se Slipčenkem byl opakovaně blízko úspěchu. Vždy ale chyběl krok navíc a pomyslné vteřiny prostoru k zakončení. Nakonec si však ideální pozici našel. Navíc vzápětí mužstvo uklidnil, když pasem zpoza branky našel Výborného a domácí vedli už o dvě branky.

Změna oproti začátku sezóny je obrovská. Ton chodí kromě přesilových her také na oslabení, kde se s pukem příliš nepotká, ale pokud vycítí šanci, našlápne a uhání na dostřel soupeřovy svatyně. I v derby takovou možnost dostal.

Oproti jiným duelům tentokráte více kazil přihrávku, přesto na hokejový express z Tesla Arény mohou být pouze superlativa. Zatímco ve třetím pražském derby jej zastínil Červenka, tentokrát byl jednoznačným vítězem sledovaného dvojboje sparťanský ostrostřelec.

Výsledná známka: 1


Momenty Petra Tona v utkání:


3:59 – V oslabení se Ton uzmul puku a po pravém křídle uháněl až před branku. Střelu z kruhu vyrazil Slipčenko betony.

12:33 – Ton se vymanil obránci za brankou, bekhendem našel před Slipčenkem volného Podlešáka, který zblízka netrefil bránu.

39:03 – V početní výhodě skryl Ton svou střelu od mantinelu za obránce, přesto ji slávistický maskovaný muž ukryl na hrudi.

41:22 – Rozhodující úder zápasu připravil za bránou Výborný, Ton střílel z první přesně nad lapačku.

44:03 – Vysoký oblouček Ton hůře zpracovával, nakonec puk našel na své čepeli a v rychlosti vyslal na Slipčenka střelu po ledě.

45:24 – Tentokrát role vyměněny. Ton zpoza klece našel Výborného, jenž z úhlu procpal puk za gólmana Slavie. Videorozhodčí branku uznal.

53:41 – Po pravé straně znovu najížděl osamocený Ton, pomalu míchal pukem astřelu anmířil na vzdálenější tyč brány.

59:25 – V závěru si Ton zkusil také nájezd zleva, tísněn bekem ale nemohl vystřelit, tak přenechal dozadu puk Hromasovi, který v dobré pozici přestřelil.

Podrobná čísla Petra Tona


Petr Ton - zápasové statistiky
Góly: 1
Asistence: 1
Body: 2
+/-: 0
Buly (vyhraná/celkem): 0/0
Trestné minuty: 0
Střely na bránu: 6
Střely mimo: 0
Hity: 0
Povedené přihrávky: 15
Pokažené přihrávky: 5
Čas strávený na ledě: 15:35
Čas v přesilovce: 3:03
Čas v oslabení: 0:59
Čas při hře 4 na 4: 0:00
Nejdelší pobyt na ledě: 1:05
Nejkratší pobyt na ledě: 0:08

Martin Podlešák pod drobnohledem v utkání s Libercem

Zatímco v posledním hodnocení jsme Podlešáka neklasifikovali pro příliš málo stráveného času na ledě, nyní se jeho pozice proměnila. Ve druhé formaci působí jako rušivý element a vede si znamenitě. Střílí branky, dostává se do příležitostí, umí nahrát i zvednout mužstvo povedeným hitem nebo potyčkou. Proto se na jeho výkon podíváme podrobněji již v neděli v utkání s Libercem!

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!