TRI - SPA 3:6 - Sparta vyloupila Werk Arénu

22., neděle 1. 11. 2009
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Hamerlík - Zíb, Kania, Malec, Seman, Cartelli, Výtisk, Lojek, Andersons - Růžička, Polanský, Kohn - Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Bonk, Polák - Pospíšil, Hampl, Ostřížek
Sparta: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Hanzlík, Vydarený, Gulaši, Vojta - Látal, Broš, Kratěna - Ton, Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský - Hrdel, Koreis, Podlešák
Branky a nahrávky: 2. Martynek (Peterek, D. Květoň), 29. Polák (Peterek, Bonk), 41. Kohn (Zíb) - 16. Podlešák (Vykoukal, Kratěna), 27. Vykoukal (Ručinský, Ton), 38. Ton (Hromas), 42. Výborný (Ton, Hanzlík), 44. Netík (Ton, Výborný), 51. Ton (Hromas, Gulaši). Rozhodčí: Homola, Hribik - Guth, Rittich. Vyloučení: 8:9, navíc Langhammer (Sparta) 10 minut.Využití: 0:2. Diváci: 4331. Rozhodčí: Homola, Hribik - Ritich, Guth. Vyloučení: 8:9 navíc Langhammer (SPA) OT 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 4331.
Zápas plný emocí a hlavně branek se odehrál na dalekém východě. Třinci vyšel vstup do zápasu a ve druhé minutě se ujal vedení. Sparťané svůj výkon zlepšili, což potvrdili otočením skóre do poloviny utkání. Od té doby domácí jen dotahovali, to se jim podařilo ještě dvakrát. Poté Sparta vstřelila během devíti minut třetí části tři branky a ztvrdila své vysoké vítězství.

První listopadový den přilákal do Třince nejvyšší návštěvu v letošní sezóně a domácí se svým fanouškům odvděčili hned ve druhé minutě. Kapitán Jan Peterek si vybruslil zpoza brány a předložil puk Rostislavu Martynkovi. Ten měl úlohu lehkou - trefit poloprázdnou bránu - 1:0.

Z úvodního náporu se Sparťané vymanili až po první přestávce pro čištění ledu. Podlešák ale svůj samostatný únik přes skvělého Hamerlíka do úspěšného konce nedotáhl. Podruhé se domácí gólman zaskvěl ve dvanácté minutě, když obrana Ocelářů zapomněla na Petra Tona. Ani on ale blafákem na beton Hamerlíka nevyzrál.

O čtyři minuty později už ale domácí gólman puk ze své sítě lovit musel. Po skrumáži před brankou se prosadil dorážkou nejdůraznější Martin Podlešák - 1:1. První část zápasu uzavřel nebezpečně vyhlížející zákrok na Cartelliho, který zůstal ležet bezvládně na zemi a zvedl se až za pomoci spoluhráčů a týmového lékaře.

Úvod druhé třetiny přinesl zajímavou zápletku. Domácí šli po faulech Kohna a Peterka do tří a Sparta dvojnásobnou přesilovku využila zásluhou nechytatelné dělovky Jiřího Vykoukala - 1:2.

Na vyrovnání jsme ale ve městě pod Javorovým čekat dlouho nemuseli. O dvě minuty později, v čase 28:14, totiž Peterek naskočil z trestné lavice, předložil puk Vojtovi Polákovi a ten trefil z pravého kruhu přesně skulinku pod ramenem Chábery - 2:2.

Vyrovnávací branka hru ještě více oživila. Malec ale v přesilové hře z bezprostřední blízkosti selhal na famózní lapačce Chábery. Udeřilo proto na straně druhé. Petr Ton se prosmýkl kolem Výtiska a nenápadným zakončením zaskočil nevěřícně koukajícího Hamerlíka - 2:3.

V úvodní minutě závěrečné části zaskočil Sparťany Ladislav Kohn, který lehkým nahozením vyhnal Cháberu z brány – 3:3. Pak už ale zápas patřil pouze jednomu týmu. O minutu později zůstal sám před brankářem David Výborný a povedeným blafákem vrátil Spartě vedení – 3:4.

Za následující dvě minuty byl náskok Sparty už dvougólový. Při vyloučení Polanského vypálil od modré Ton, Hamerlík puk vyrazil pouze před sebe, kde se v pádu prosadil nejproduktivnější hráč hostů Tomáš Netík – 3:5. Definitivní podobu výsledku dal v jednapadesáté minutě přesným zásahem Petr Ton – 3:6.

Oceláři tak prohráli i druhý zápas v řadě a ztratili možnost jít zpět do čela soutěže. Naopak Sparta se před reprezentační přestávkou vrátila do herní pohody a na triumf v Karlových Varech navázala zaslouženým vítězstvím v Třinci.

Břetislav Kopřiva (Třinec):
"Nepoučilo nás utkání v Liberci. Neustále jsme se snažili útočit a nemysleli na obranu. Dvakrát se utkání otočilo k nám, kdy jsme na to mohli reagovat, bohužel jsme se stále pouštěli do zbytečného útočení. Obranná činnost včetně individuálních chyb zkušených obránců nás dneska stála body. Toho se musíme vyvarovat, jinak nás porazí kterýkoliv tým."

Miloš Holaň (Sparta):
"Musím smeknout před hráči, co dokázali během tří dnů. Nezačali jsme vůbec dobře. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme měli dlouhou cestu, ale na začátek jsme nebyli připraveni. Potom to vypadalo jako na houpačce. Závěrečnou třetinu od stavu 3:3 jsme odvedli fantastický a disciplinovaný výkon, za který hráči zaslouží absolutorium. Změna gólmanů byla možná klíčový okamžik. Dostat gól ve 40. sekundě třetí třetiny, to se někdy musí trenér rychle rozhodnout a zariskovat. My jsme to udělali a vyšlo to. Hráče jsme ale v oddechovém čase spíše uklidňovali, že útočnou sílu mají."