SPA - PLZ 3:11 - Nešťastný zápas dorostu

II/15, čtvrtek 17. 2. 2022
Sparta - Plzeň SPA - PLZ
Sparta: Přikryl (41. Obolenski) – Hašek, Šeba, Bartoň (C), Byakov, Mack, Janský, Vrabec – Stepanchuk, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák (A), Skuratov, Brož, Žmola, Křišťan.
Plzeň: Jansa – Jiříček, Lučan (A), Hromádka, Buzek (A), Skala, Eichler – Bílek, Hořejší (C), Mazanec, Reiser, Řehoř, Pittr, Kaiser, Kučera, Benák, Titlbach, Makovec.
Branky a nahrávky: 20. Žemlička (Janský), 39. Křišťan (Novák, Žmola), 43. Mack (Janský) – 2. Titlbach (Benák, Mazanec), 13. Makovec (Bílek, Benák), 18. Titlbach (Benák, Lučan), 28. Benák (Mazanec, Titlbach), 34. Řehoř (Kučera, Hořejší), 36. Titlbach (Jiříček, Benák), 38. Hořejší (Kučera), 49. Benák (Buzek, Titlbach), 56. Hořejší (Kučera, Řehoř), 57. Benák (Skala), 58. Kučera (Řehoř). Rozhodčí: Šmika – Svobodová, Stacho. Vyloučení: 8:5, navíc Brož, Odehnal, Stepanchuk (všichni SPA), Hromádka, Eichler a Pittr (všichni PLZ) 5+OK. Využití: 1:5. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 28:52. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:7, 3:7, 3:11.
Svěřencům Františka Ptáčka čtvrteční utkání proti Plzni vůbec nevyšlo dle představ – indiáni v bubenečské Malé sportovní hale uspěli vysoko 11:3, přičemž pod zásahy Sparty se podepsali Richard Žemlička, Petr Křišťan a Tadeáš Mack. Průběh střetnutí poznamenala mimo jiné i skupinová bitka na konci první části, po které do kabiny předčasně zamířili Stepanchuk, Odehnal a Brož.

Mladí sparťané do čtvrtečního utkání nevstoupili nejlépe. Plzeň se v Malé sportovní hale ujala vedení už ve druhé minutě zásluhou Adama Titlbacha, a po přesilovkových trefách Petra Machovce a Adama Titlbacha před koncem dějství vedla už 3:0. V závěru pak sice snížil Richard Žemlička, jenže po jeho zásahu se na ledě strhla hromadná bitka a domácí přišli o Brože, Odehnala a Stepanchuka, címž si už tak klikatou cestu k vyrovnání ještě trochu zkomplikovali. Z indiánů do sprch předčasně šli Pittr, Hromádka a Eichler.

Západočeši ovládli i druhou periodu a postupně navyšovali své vedení. Adam Benák v čase 27:25 vrátil svému celku tříbrankový náskok, poté se prosadil Denis Řehoř a Adam Titlbach jen pár desítek sekund nato zkompletoval hattrick. Když si pak dvě minuty před sirénou první gól v zápase připsal Marek Hořejší, svítilo na světelné tabule hrozivé skóre 1:7. O mírnou kosmetickou úpravu se sice zasloužil Petr Křišťan, Pražané však tak jako tak šli do poslední třetiny s hrozivým mankem.

Špetku naděje dodal na hole svých spoluhráčů hned zkraje třetí části svou první sezónní brankou Tadeáš Mack, to bylo však ze strany Sparty až do konce základní hrací doby vše. Zato Plzeňští Obolenskiho, který před startem dějství v brankovišti vystřídal Přikryla, prostřelili hned čtyřikrát: dvakrát skóroval Adam Benák a zbývající zásahy přidali Marek Hořejší a Jan Kučera. Sečteno, podtrženo – 2:11.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Soupeř byl od začátku důraznější. Když jsme se mu chtěli vyrovnat, bylo nám jasně ukázáno, že takhle ne, a přišli jsme o dva klíčové hráče. Ten zápas potom měla Plzeň ve své režii a také to tak dopadlo."