SPA - PCE 4:3 - Tuhá bitva skončila výhrou!

11., sobota 16. 10. 2021
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, David, Červenka, Ducháč (C), Chvátal, Port – Senčák, Kubánek, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Bareš, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.
Pardubice: Borovička – Hebek, Kubíček (A), Nedelka, Chabada, Koudelka, Kaštánek – Štetka, Pavlata, Burda, Lichtag (C), Pavlík, Costa, Herčík, Paleček, Novotný, Kaplan, Formánek.
Branky a nahrávky: 6. Zembol (Theimer), 24. Kubánek (Kalný, Ducháč), 42. Krupička (Tomov, Kalný), 45. Slavíček (Zembol, Vágner) – 10. Štetka (Lichtag, Koudelka), 20. Herčík (Costa, Kaplan), 25. Kaštánek (Herčík, Kaplan). Rozhodčí: Jaroš – Hradil, Šimánek. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 25. Střely na branku: 41:41. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.
Los sobotního kola nejvyšší juniorské soutěže zavedl na horký led Tipsport arény hokejisty Pardubic, přičemž svěřenci Richarda Žemličky a Tobiáše Slavíčka si po šedesáti minutách tuhého boje připsali na své konto další tři body za těsnou výhru 4:3! Góly se na úspěchu podíleli Jakub Zembol, Maxim Kubánek, Josef Slavíček a Jan Krupička.

Na první branku se v sobotu v Tipsport areně nečekalo vůbec dlouho – už na začátku šesté minuty otevřel skóre Jakub Zembol, a Sparta se tak relativně rychle ujala vedení. Pak ale následovaly dvě rány hostů: tu první svěřencům Richarda Žemličky zasadil Pavol Štetka a pod tu druhou se v samotném závěru úvodní části podepsal Daniel Herčík. Po první třetině tak platil stav 1:2.

Na začátku prostředního dějství zamířil na trestnou Jan Krupička, přičemž jeho vyloučení vedlo hned ke dvěma brankám. Pouhých sedmnáct sekund po startu oslabení se prosadil Maxim Kubánek, na jehož zásah ale přišla blesková odpověď z hole Víta Kaštánka. Jelikož další branky do konce periody nepadly, svítilo na světelných tabulích nad oběma brankami před poslední dvacetiminutovkou skóre 2:3.

Po přestávce pak byl k vidění obrat. Svým čtvrtým zásahem v sezóně nejprve herní pole narovnal Jan Krupička, na jehož příspěvek následně o chvíli později navázal Josef Slavíček. Reakce ze strany soupeře tentokrát nepřišla, a Sparta si tak po konečném výsledku 4:3 na své konto připsala další tři body.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Pardubice byly jasně lepší celou první třetinu, neměli jsme nic. Ve druhé třetině začal soupeř dělat zbytečné chyby a my se tím konečně dostávali do utkání. Podařilo se nám utkání otočit a udržet skvělým týmovým výkonem a obětavostí."