SPA - MHK 2:3 - Dorost začal chybami a padl

1., čtvrtek 9. 9. 2021
Sparta - Mountfield HK SPA - MHK
Sparta: Hrabal – Hašek, Šeba, Bartoň, Bjakov, Janský, Port – Stepančuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Křišťan, Žmola
Mountfield HK: Kasal – Fiala, Žaba, Burda, Mráz, Bezpalec, Samek – Pavlík, Jón, Vencl, Síla, Hora, Mach, Klíma, Trejbal, Šimek, Král
Branky a nahrávky: 31. Stepančuk (Bartoň, Odehnal), 53. Stepančuk (Port, Odehnal) – 19. Král (Hora), 39. Hora (Fiala, Vencl), 40. Síla (Šimek, Samek). Rozhodčí: Micka – Horažďovský, Teršíp. Vyloučení: 4:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Bude doplněno. Střely na branku: 32:55. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.
Dorostenci Sparty vstoupili do nové extraligové sezony domácí porážkou 2:3 proti Mountfieldu HK. V atraktivním utkání doplatili na své individuální chyby, a přestože se dvakrát prosadil Bogdan Stepančuk, všechny body putují na východ Čech. Výborný výkon však předvedl brankář Michael Hrabal, který pokryl 52 střel!

Oba týmy začaly úvodní zápas sezony s velkou chutí, načež se k první velké šanci dostal ve čtvrté minutě Petr Křišťan, který se nadvakrát neprosadil z prostoru před brankou. O pět minut později sparťané špatně prostřídali, čímž nastartovali hostující brejk dvou na jednoho, ale Michael Hrabal dokázal první nepříjemnou situaci úspěšně ustát!

Iniciativu převzali hosté, kteří byli nebezpečnější, leč domácí brankář svůj tým několikrát podržel. V závěru třetiny sparťané ustáli také první oslabení, při němž si Mountfield vypracoval lehké střelecké pokusy. Domácí obránce však krátce po svém návratu namazal v obranné třetině Tomáši Horovi, jenž pouze přiklepl puk Lukáši Královi a ten sparťanského brankáře vymíchal.

Atraktivní a otevřený hokej pokračoval také v prostředním dějství, v němž měli Východočeši střelecky navrch. Michael Hrabal odolal a pokryl několik pokusů od modré i z kruhů, zatímco Jan Kasal zasáhl lapačkou proti povedené střele Mikuláše Odehnala. V polovině prostřední části sparťané soupeře zamkli, vybojovali si faul a po necelé minutě se ujala teč Bogdana Stepančuka.

Když vzápětí neuspěl Jan Kasal vychytal Mikuláše Odehnala, hosté trestali! Z levého kruhu pálil Tomáš Hora, jehož střela z levého kruhu propadla až do branky. V posledních vteřinách navíc domácí obránce nedokázal zrkorit puk před modrou čárou, čímž namazal Jaromíru Sílovi, který svů nájezd zakončil mazáckou kličkou do protipohybu brankáře.

V úvodu třetího dějství se neujal Křišťanův ani Šimkův samostatný únik, načež střelu domácího útočníka z pravého kruhu zastavil semafor v podání Jana Kasala. Východočeši už se soustředili na zodpovědnou hru a zkoušeli zahrozit z brejků, jenže na domácího brankáře nevyzráli.

V čase 52:50 však svým nedůrazem nechali prostor Bogdanu Stepančukovi, který střelou z mezikruží snížil na rozdíl jediné trefy. Sparta se ještě snažila výsledek vyrovnat, ale její tlak zmírnilo Haškovo vyloučení, po němž už se domácí dorostenci z gólu neradovali a museli skousnout porážku 2:3.

František Ptáček (HC Sparta Praha): "Kvalitní zápas z obou stran, po kterém musím pochválit oba gólmany, protože chytali výborně. Lepší výsledek nás stály individuální chyby."

Václav Pánek (Mountfield HK) "V první třetině jsme byli mírně lepším týmem, brankář domácích předváděl výborné zákroky. Ve druhé třetině jsme měli občas problémy se zastupováním se a dostupováním soupeřů, ale třetí třetina byla podobná první. Za bojovnost podpořenou skvělým výkonem gólmana jsme si vítězství zasloužili."