SPA - KVA 8:1 - Sparta zdemolovala Vary!

přípravné utkání (Tipsport arena), čtvrtek 8. 8. 2019
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Sedláček (30. Machovský) – Polášek, Zeleňák, Kalina, Blain, Dvořák, Košťálek, Jandus – Pšenička, Sukel', Forman – Kudrna, Smejkal, Dvořáček – Dočekal, Černoch, Kern – Říčka, Klíma, Michnáč.
Karlovy Vary: Novotný (41. Kašpar) – Šenkeřík, Stříteský, Graňák, Plutnar, Šafář, Eminger, Rohan, Rulík – Rachůnek, Gríger, Flek – Beránek, Knotek, Koblasa – Mikúš, Skuhravý, Vondráček – Gorčík, Kverka, Hlava.
Branky a nahrávky: 9. Kudrna, 11. Košťálek (Pšenička), 24. Dvořáček (Smejkal, Kudrna), 33. Michnáč (Dvořáček), 49. Kern (Černoch), 53. Kudrna (Smejkal), 55. Říčka (Klíma, Michnáč), 59. Smejkal (Kern) – 38. Šenkeřík (Rachůnek, Flek). Vyloučení: 3:3. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1 893. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 8:1.

Druhý přípravný zápas, druhá výhra! Sparta navázala na výborný výkon z úterního pražského derby, když ve čtvrtek v Tipsport areně rozdrtila karlovarskou Energii vysoko 8:1. Dvěma trefami se blýskl útočník Andrej Kudrna, jednou brankou pak k demolici Západočechů přispěli Jan Košťálek, David Dvořáček, Albert Michnáč, Jan Kern, Robert Říčka a Jiří Smejkal. Další utkání čeká Pražany příští středu, kdy v Holešovicích vyzvou na souboj finské KooKoo.

Fotogalerie

Start utkání přinesl poměrně vyrovnanou podívanou. Gólman Energie měl sice v úvodních chvílích střetnutí o trochu více práce, nicméně ani Sedláček nemohl být v klidu – třeba už v páté minutě musel likvidovat pěkně jedovatou ránu Jakuba Fleka, který se po přechodu do pásma uvolnil na levém kruhu.

Čekání na první branku rozsekl v polovině prvního dějství překvapivou dělovkou z pravé strany Andrej Kudrna, a než se Novotný stačil z nečekaného zásahu pořádně vzpamatovat, musel ze své klece lovit další kotouč. O dvě minuty později se totiž po rychlém výpadu prosadil obránce Jan Košťálek, jenž poslal puk přímo pod víko – 2:0! Domácí si následně udržovali mírnou převahu až do konce části, nicméně potřetí se jim Novotného prostřelit nepodařilo.

Aktivnějším celkem v úvodu druhého dějství byli Karlovarští, které však trápila bídná koncovka. Pražané zase takové problémy neměli – hned z první větší šance třetiny totiž vykřesali další zásah. Po skvělé kombinaci je do tříbrankového vedení poslal David Dvořáček. Energie krátce poté získala příležitost soupeřův náskok stáhnout v přesilovce, kterou ovšem nedokázala využít. V trefu se jim nepodařilo přetavit ani nařízené trestné střílení. Toho se ujal Ondřej Beránek, jehož zakončení připravený Sedláček zastavil betonem.

Ve třiatřicáté minutě se na světelné tabuli v Tipsport areně rozsvítil stav 4:0, který svým druhým gólem v přípravě zařídil Albert Michnáč. Hrstku přítomných západočeských fanoušků potom rozveselil až pár desítek sekund před koncem periody Petr Šenkeřík, jenž se ve vlastním oslabení propracoval před domácí klec, odkud bez slitování překonal Matěje Machovského. Ten v polovině utkání mezi třemi tyčemi vystřídal Sedláčka.

Úvod závěrečné periody se nesl v klidném tempu, přičemž ani jeden celek si nezvládal vypracovávat nebezpečnější šance. Atmosféru v hale sem tam prořízl střelecký pokus domácích hokejistů, kteří měli i v této pasáži utkání o něco málo více ze hry. Teprve osmnáctiletý Jakub Kašpar, jenž na závěrečnou periodu naskočil do karlovarské klece, si však ze začátku počínal výborně a všechny rány hravě krotil.

Ani on ovšem led holešovické arény neopustil s čistým kontem. V devětačtyřicáté minutě totiž po kiksu hostující defenzivy jednoduchým zakončením z hranice brankoviště usměrnil puk do klece Jan Kern, jehož zásah odstartoval sparťanskou kanonádu. Jen o několik málo chvil později se totiž podruhé v utkání prosadil Andrej Kudrna, na jehož branku navázal Robert Říčka. Konečnou tečku za střeleckým zápisem utkání pak učinil devětašedesát sekund před koncem střetnutí přesnou střelou Jiří Smejkal. Sečteno, podtrženo: Sparta – Karlovy Vary 8:1.