SPA - KVA 6:3 - Třetí vítězství v nadstavbě

II/3, čtvrtek 9. 12. 2021
Sparta - Karlovy Vary SPA - KVA
Sparta: Kogler – Hašek, Marton, Šeba, Bartoň, Byakov, Janský, Port – Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Jakab, Žemlička, Novák, Fábry, Křišťan, Hrubý, Žmola.
Karlovy Vary: Ebenstreit – Postl, Malý, Cipko, Anton, Mähler, Kubíček – Zahejský, Šmíd, Handl, Šilhan, Pavelec, Csabi, Pastor, Váňa, Zeman.
Branky a nahrávky: 4. Žmola (Jakab), 24. Hrubý (Žmola, Bartoň), 37. Fábry (Vašíček, Port), 42. Jakab (Bartoň, Žemlička), 51. Novák (Vašíček, Port), 60. Fábry (Vašíček, Port) – 19. Pavelec (Pastor), 46. Handl (Pastor, Cipko), 52. Handl (Šmíd, Csabi). Rozhodčí: Müller – Gregar, Hradil. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 71. Střely na branku: 37:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3.
Sparťanští dorostenci zvítězili potřetí v řadě! Náš tým si v rámci nadstavbové části poradil i s Karlovými Vary, kterým nadělil hned šest gólů a po zásluze zvítězil 6:3. Tři asistence si připsal útočník Martin Vašíček a obránce Vojtěch Port. Dvěma góly se blýskl pro změnu útočník Andrej Fábry. Svěřenci kouče Františka Ptáčka díky výhře nad karlovarskou Energií vévodí tabulce skupiny A se ziskem devíti bodů.

Sparťanští trenéři poslali do branky v utkání proti Karlovým Varům Maxe Koglera. Naši hokejisté vstoupili do první třetiny velmi aktivně a už po necelých čtyřech odehraných minutách šli do vedení. Jakub Žmola využil zmatků v soupeřově obraně a překonal karlovarského brankáře poprvé v utkání. Sparťané však své vedení do konce první části neudrželi, když se prosadil Petr Pavelec. Skóre bylo po dvaceti odehraných minutách nerozhodné 1:1.

Našim hokejistům se druhá třetina výsledkově povedla, jelikož v ní vstřelili dvě branky. Ve třiadvacáté minutě šel pykat na trestnou lavici karlovarský Šmíd a sparťané svou přesilovou hru využili. Druhým úspěšným střelcem na straně Pražanů se stal David Hrubý, který vrátil svému týmu jednobrankový náskok. Náš tým v posledních čtyřech minutách prostředí části udeřil ještě jednou, když se prosadil Andrej Fábry. Pro sparťanského útočníka se jednalo o druhou trefu v nadstavbové části.

Pražané vykročili do třetí třetiny velmi úspěšně, jelikož hned ve dvaačtyřicáté minutě skóroval Daniel Jakab. Náš tým vedl v průběhu poslední dvacetiminutovky už o tři branky a své vedení mohl navýšit v následující klasické přesilové hře. Sparťané však se svou početní výhodou nenaložili nejlépe a karlovarští hráči udeřili ve vlastním oslabení. Radim Handl obstaral druhou branku svého týmu v utkání a Vary ztrácely znovu pouze dvě branky.

Sparťané dostali v dalších minutách možnost hrát v přesilové hře, kterou využili. Lukáš Novák na začátku jednapadesáté minuty vsítil pátou branku Sparty v utkání a domácí kráčeli pohodlně za tříbodovým vítězstvím. Radim Handl však svou druhou trefou v utkání ještě zadělal na pořádné drama, ale v poslední minutě základní hrací doby přidal pojistku Andrej Fábry. Sparťanský forvard trefou do prázdné branky potvrdil vítězství 6:3.