SPA - JIH 5:1 - Juniorka nedala Dukle šanci

31., pátek 24. 1. 2014
Sparta - Jihlava SPA - JIH
Sparta: Neužil – Mikliš, Vokurka, Bílek (C), Hrbas, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Škop, Soumelidis, Chlapík A., Procházka, Chlapík F., Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc
Jihlava: Fučík – Tobola (C), Půža, Čermák, Košař, Vala, Zadražil, Dundáček, Žáček, Lupač, Severa, Vantuch, Březina, Střecha, Sladký, Molnár, Mahút, Jícha, Beran
Branky a nahrávky: 7. A.Chlapík (Březina, Vacek), 15. Hrbas (F.Chlapík, Soumelidis), 34. Bílek (Škop, A.Chlapík), 41. A.Chlapík (Škop, F.Chlapík), 50. A.Chlapík (F.Chlapík, Mikliš) – 25. Březina (TS). Rozhodčí: Tomáš Battěk, Miroslav Jebavý - Jiří Ondráček, Jakub Žemlička. Vyloučení: 24 : 14. Využití: 3 : 0. Diváci: 46. Střely na branku: 35:30 . Průběh utkání: 1:0, 2:0, 2:1, 3:1, 4:1, 5:1.
Sparta porazila v pátečním duelu Jihlavu jednoznačně 5:1. Největší zásluhu na tom má Adam Chlapík, který se blýskl hattrickem a jednou asistencí! Trenéra Stránského potěšil rovněž výkon ostatních litoměřických posil a mužstvo pochválil za dobrý pohyb.

V úvodu zápasu zahrozil nejproduktivnější hráč domácích Schwamberger, ale jeho střela se zatím gólovou nestala. V 7. minutě poslal domácí do vedení Adam Chlapík, který po přihrávce Březiny přesně vypálil z mezikruží. V přesilové hře hostů pálil dvakrát od modré čáry Dundáček, nicméně v obou případech přestřelil. V polovině první třetiny dostala Sparta možnost přesilové hry čtyři na tři, ale z velkého tlaku gól nepadl. V 15. minutě navýšil vedení Holešovických Eustathios Soumelidis, který střelou po ledě překvapil Fučíka. Před koncem první třetiny mohl snížit jihlavský Střecha, ale jeho dělovka minula cíl.

Na začátku druhého dějství musel jihlavský Fučík po jedené ze střel čelit velkému závaru ve svém brankovišti, ale rozhodčí k jeho prospěchu brzo přerušili hru. Poté se dostal opět až před bránu hostů Krudenc, ale backhandová klička se mu nepovedla. V 5. minutě bylo po faulu na jihlavského Davida Březinu nařízeno trestné střílení, které jeho exekutor s přehledem proměnil forehandovou kličkou. V zápětí se na druhou stranu řítil sparťanský Soumelidis, ale kvůli zásahu obránců kotouč do brány nedotlačil. Brankář Jihlavy svými jistými zákroky držel svůj tým na dosah vyrovnání. To se mu dařilo až do 34. minuty, kdy ho tečovanou střelou z vrcholu levého kruhu překonal kapitán domácích Dominik Bílek. Sparta byla od poloviny zápasu jasně lepším týmem.

Jak aktivně Sparta zakončila druhou část, stejně naskočila do té třetí. Již šestnáct sekund po vhazování přidal čtvrtý gól Sparty aktivní Adam Chlapík. V další minutě mohl zaváhání sparťanských obránců při rozehrávce potrestat Březina, ale Neužilovu klec přestřelil. V polovině třetiny měl šanci jihlavský Jícha, když nebezpečně tečoval nahozenou střelu na Neužilovu bránu. V 50. minutě ujeli sparťanští útočníci při přesilové hře do přečíslení a na konci pohledné kombinace stál opět Adam Chlapík, který tak zkompletoval hattrick! Jihlava se očividně trápila, přestože snahu jí upřít nešlo. Neuspěl dobře rozjetý Molnár se svou tvrdou střelou na Neužila, která zaduněla o zadní mantinel, ani Březina po své kličkované mezi kruhy. Sparta už si závěr zápasu pohlídala a do tabulky si připíše celé tři body.

Petr Svoboda (HC Dukla Jihlava): Sparta dneska byla ve všech činnostech lepší, hlavně v pohybu. Bylo vidět, že tady měli zkušené hráče, kteří si to museli užít. My jsme byli hodně zakřiknutí, kór v první třetině. Povedla se nám jen jedna pasáž, a to sedm minut ve druhé třetině, kdy jsme drželi krok. Pak rozhodly hlavně přesilovky, které Sparta sehrála excelentně.

Darek Stránský (HC Sparta Praha): Uvědomovali jsme si vážnost tohoto utkání, takže jsme stáhli nejvyšší možnou sílu – přišli kluci z Litoměřic. Nás ta posila hodně nabudila, měli jsme dobrý pohyb a myslím si, že jsme byli celý zápas lepším týmem. Sice se nám nepodařilo proměnit všechny šance ve druhé třetině, takže to bylo relativně nervózní, ale pak padly rozdílové góly a utkání jsme dohráli v klidu, za což jsme rádi.