21. 8. 2022 Daniel Ryl

SPA - DAV 1:6 - První porážka v přípravě

3., neděle 21. 8. 2022, hráno v Bratislavě
Sparta - HC Davos SPA - DAV
Branky a nahrávky: 60. Ton (Vitouch) - 12. Bristedt (Nordström), 18. Nussbaumer (Prassl), 28. Prassl (Fora), 46. Nussbaumer (Dahlbeck), 52. Stránský (Wellinger), 59. Stránský (Bristedt). Rozhodčí: D. Konc st., Crman – Gegáň, Orolín. Vyloučení: 3:2, navíc Němeček (SPA) 5 minut + do konce utkání. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:6, 1:6.
Vítězná série sparťanů v letní přípravě končí, když se s bratislavským Danube Cupem loučí porážkou 1:6 proti Davosu. Švýcarský celek byl po celé utkání lepším i disciplinovanějším celkem, který slaví zasloužené vítězství. V závěru těžkého utkání mírnil jasnou sparťanskou porážku Petr Ton.

Omlazená sestava s Jakubem Kovářem v brance musela od začátku čelit nebezpečí ze strany Davosu. Zkušený sparťanský gólman se však nenechal velkou šancí nehlídaného Wiesera, načež na druhé straně Gustaf Thorell orazítkoval jen levý beton Senna. Vzápětí situaci zkomplikovalo Miklišovo vyloučení, při němž se musel náš gólman několikrát činit.

Na úspěšné uvolnění mohl navázat přesnou trefou Michal Vitouch, leč stejně jako Dählback na druhé straně neuspěl. Následný trest Němečka sice zahájil skvělý zákrok Kováře proti unikajícímu hráči, jenže na povedenou narážečku Leona Bristedta s Joakimem Nodströmem byl krátký.

Úspěšný střelec mohl o tři minuty později udeřit potřetí, ale jeho bekhendové zakončení při samostatném úniku Kovář vyhcytal. Davos však zužitkoval svou převahu v závěru třetiny, kdy po skvělém Prasslově průniku pálil Valentin Nussbaumer pod Kovářovým levým betonem do branky.

Sparta mohla načít prostřední dějství skvěle, jenže Senn sklepl betony po střele unikajícího Vrhela včas. Švýcarský celek pokračoval v aktivitě i ve druhé části, kterou nedokončil David Němeček, protože jeho úder holí byl potrestán vyšším trestem. Na střelu od modré dokázal náš brankář ještě zareagovat, stejně jako proti Forově střele a pokusu Raphaela Prassla, který však z dorážky navýšil vedení svého mužstva.

V polovině prostředního dějství a v závěru oslabení mohl Miroslav Forman vrátit svůj tým do hry, jenže při samostatném úniku trefil jen tyčku, zatímco Vrhelovu zajímavou střelu poryl Senn. Trenéři Sparty záhy protočili oba gólmany a Josef Kořenář si musel v závěru třetiny připsat několik prvních zákroků - úspěšně.

Sparťanský brankář byl úspěšný i v úvodu třetí třetiny, ve které měl náš tým příležitost přesilové hry. Kromě pokusu Jana Buchteleho z mezikruží jsme si ovšem výraznější šanci nepřipsali, naopak mohl ve vlastním oslabení udeřit Davos, ale Nordströmova klička před brankou úspěch neslavila.

Už za plného počtu na obou stranách ale Klas Dahlbeck šikovně našel najíždějícího Valentina Nussbaumera, který tečí přidal čtvrtý zásah. Vzápětí putoval na trestnou lavici Ondřej Mikliš, jehož faul loktem zůstal i díky jistému Kořenářovi nepotrestán. V polovině dějství se ale osvědčil důraz Matěje Stránského, jenž se v prostoru před brankou prosadil jednoruč.

Tři minuty před koncem sparťané způsobili rozruch před Sennem, který nekapituloval. Egliho nedovolené bránění skončilo trestem, v němž ale udeřil soupeř po přečíslení, jež zakončil Matěj Stránský. V závěrečné minutě Michal Vitouch našel zpoza branky Petra Tona, jenž mohl po bekhendovém zakončení slavit druhý gól na turnaji.