11. 8. 2005 | Lucie Vítková

Orli podruhé v krátkém sledu na kolenou

přát., čtvrtek 11. 8. 2005
Sparta - Znojmo SPA - ZNO
Sparta: Bříza - Stehlík, Tabaček, Toman, Dobroň, Hlavačka, Kasík, Bolf - Chabada, Kašpařík, Dubec, Vopat, Štrba, Netík, Růžička, Sivek, Zelenka, Dragoun, Handlovský
Znojmo: Hårstad-Evjen - Varakas, Jareš, Chvátal, Němeček, čakajík, Bičánek, Mojžíš, Heš, Šmach - Selingr, Pucher, Mikulík, Ludvík, Chlubna, Plášek, Haman, Ondřej, Beroun, Tatarčík, Vaškovič.
Branky: 45. Kašpařík (Chabada), 49. Sivek (Chabada, Dobroň), 52. Vopat, 58. Chabada (Kašpařík) - 4. Mikulík.
Podruhé během tří dnů rozhodla Sparta své utkání se Znojmem až v závěru. Ještě ve 45. minutě hry prohrávali holešovičtí hokejisté 0:1, ovšem v závěru spustili nevídaný brankostroj a strhli vývoj duelu na svou stranu. Sparta zvítězila v T-Mobile Areně 4:1.

Fotogalerie

Komentář

Do sestavy Sparty se poprvé k zápasovému rytmu vměstnali forvardi Vopat s Netíkem, kteří laborovali se zraněními. Po krátké odmlce se do týmu vrátil také Štrba, který dostal při tréninku pukem do hlavy. Po dvouzápasové pauze zaujal místo mezi tyčemi ostřílený Bříza.

Sparťanští hokejisté vstoupili do utkání ve vlažnějším tempu, z čehož těžili draví hosté. Do první šance se vřítil Selingr s Pucherem. Druhý jmenovaný nedokázal potrestat chybu Dragouna a zamířit přesně do odkryté klece Břízy. Stejnou měrou na druhé straně odpovídal Netík, také bez úspěchu. Poprvé se měnilo skóre ve 4. minutě, kdy zamířil do černého Mikulík, který potrestal Dobroňovu minelu střelou nad beton překvapeného Břízy. Rytmus zápasu určovali hosté ze Znojma, v oslabení si dovolili únik, ve kterém hrozil Plášek ve spolupráci s Ondřejem. O chvíli později jedovkou z mezikruží vystrašil Břízu Pucher. Sparta se ozvala až tyčkou, kterou zblízka napálil Vopat. Když v závěru úvodní části neproměnil čistou šanci šikovný Stehlík, vedlo Znojmo po prvním hvizdu 1:0.

Stehlíkova akce otevřela také druhou část. Obrovitý zadák našel zpoza branky Zelenku, ten si s nabídnutou tutovkou nedokázal poradit podle představ. Vopat z levého křídla hledal skulinku mezi chrániči Hårstad-Evjena, rovněž marně. Poté už roztahovali křídla opět Orli. Bičánek obstřeloval v přesilové hře zle branku Břízy, Chlubna se probíjel šikovně po křídle. Vzápětí se k odraženému kotouči dostal sparťanský Hlavačka, ale jeho projektil rozduněl jen zadní mantinel. Stejným způsobem naložil se svou šancí Vopat. Mladý Ludvík rozcvičil řádně Břízu na brankové čáře, v zakončení poté selhal.

Do závěrečného dějství nastoupila Sparta s větrem v zádech a nevídanou touhou utkání zlomit ve svůj prospěch. Kýžená snaha brzy přinesla ovoce. Ve 45. minutě v početní výhodě předložil Chabada kotouč pro Kašpaříka, který jej natřikrát protlačil do sítě a vyrovnal. Vrátit Orlům vedení mohl Tatarčík, který se dostal po chybě Tomana do samostatného úniku, vylámal si zuby na rozkleku pohotového Břízy. Pravidlo nedáš – dostaneš potvrdil ve 49. minutě Sivek. V přesilové hře pět na tři rozebrali znojemskou obranu Chabada s Dobroněm a zakončující Sivek už měl snadnou úlohu. V 52. minutě, v oslabení, vyrobil trestuhodnou chybu brankář Hårstad-Evjen, když se snažil dobruslit dlouhý kotouč na kruhu. Rychleji byl u puku forvard Vopat, který jej obloučkem vrátil ihned do prázdné sítě. Znojemští mohli korigovat Ondřejem, ale ani ten nenašel recept na strážce domácí svatyně. Naposledy se stav utkání měnil v 58. minutě. S osamoceným bekem Jarešem si pohrála dvojice Kašpařík – Chabada, když po pohledné kombinaci druhý jmenovaný zamířil do odkryté klece a určil konečný výsledek zápasu 4:1.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Mistři světa ze Sparty: legendy doplnilo duo K+K

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Ze Sparty na MS: na českém turnaji poprvé!