23. 11. 2023 | Alžběta Žižková

JUN: SPA - MBL 6:5p - Skvělý a cenný obrat!

25., čtvrtek 23. 11. 2023
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Volevecký – D. Pavlák, J. Tůma, Samson, David (A), Culek, T. Bartoň, Mack – Hauser, Fábry (C), Hrabík – Bareš, Žmola, Daníček – Odehnal, Novák, Poláček – S. Pavlák.
Mladá Boleslav: D. Hora – A. Čech, Š. Němec, Hrouda (C), A. Vlasák, T. Moravec (A), Sypecký, J. Průšek – Strnad, Zvagulis, Gardoň – Kučera, Malínek (A), Polák – Hurt, Půček, Hruška – Vítek, Šindelář, Teplý.
Branky a nahrávky: 18. Fábry (Hauser, J. Tůma), 32. Daníček (D. Pavlák, S. Pavlák), 37. David (Hauser, Fábry), 41. Hauser (Daníček, Hrabík), 52. Fábry (Žmola, J. Tůma), 61. Hrabík (Hauser) – 4. Malínek (Polák, Kučera), 23. Kučera (A. Vlasák, Malínek), 25. Polák (A. Čech, Malínek), 25. Strnad (Gardoň, Zvagulis), 38. Gardoň (Strnad).. Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Polák, Jurak. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 3:4, 3:5, 6:5.
Sparťanští junioři předvedli skvělý obrat! Zkraje druhé třetiny sice svěřenci Tomáše Netíka prohrávali už o tři branky, sparťané se však dokázali zvednout a poslat utkání do prodloužení, kde výhru vystřelil Ondřej Hrabík. Na obratu měli nejvýznamnější podíl dvougólový kapitán Andrej Fábry a čtyřbodový Petr Hauser.

Komentář

Utkání pro nás nezačalo šťastně, když se už na začátku druhé minuty nechal vyloučit Tůma. Hosté sice nedokázali využít přesilovku, udeřili ovšem v pokračujícím tlaku, který si právě v početní převaze vytvořili. Z mezikruží se trefil Vojtěch Malínek. Mladoboleslavští byli v první třetině dál aktivnější, nás ale výbornými zákroky držel brankář Volevecký. Hasit musel sparťanský brankář i situaci v naší přesilovce, když na něj sám najížděl Zvingulis, Volevecký ale vytáhl skvělý zákrok. Vzápětí se tak naplnilo nepsané pravidlo “nedáš, dostaneš”. V přesilové hře našel Hauser skvělou přihrávkou Andreje Fábryho, který pohotovou střelou z předbrankového prostoru vyrovnal skóre.


Druhá třetina pro nás nezačala vůbec dobře. Bruslařům se totiž podařilo během dvou minut skórovat hned třikrát. Na 2:1 zvyšoval z dorážky Jan Kučera, na kterého minutu a půl poté navázal Vojtěch Polák, jež bleskově využil přesilovku. Špatný start do třetiny podrtrhl zásahem na 4:1 v samostatném úniku povedenou kličkou Lukáš Strnad. A mohlo to být dokonce o čtyři branky, další nájezd Strnada ale skvělým zákrokem zastavil Volevecký.

Sparťané se poté, co se zápas přehoupl do své druhé poloviny, dokázali vzpamatovat. Dominik Pavlák poslal šikovnou dlouhou přihrávku na mladoboleslavskou obranou zapomenutého Marka Daníčka, který čekal na útočné modré. Sparťanský útočník si nabruslil až před Horu, kterého překonal střelou do protipohybu. Vzápětí najížděl sám na hostujícího brankáře také Hauser, střelou k levé tyčce však neuspěl. To se ovšem nedá říct o šikovné teči Františka Davida, jež dokázal využít přesilovku. Spokojenější do kabiny ale přeci jen odcházeli Bruslaři, jelikož dobré práce a přihrávky Strnada využil přesnou trefou Matěj Gardoň.


Do třetí třetiny vlétnuli svěřenci Tomáše Netíka s velkou vervou a touhou po vyrovnání. Už po třiceti vteřinách třetí části nás vrátil na kontakt povedenou dorážkou Petr Hauser. Sparťané se drželi dál ve výrazném tlaku a Bruslaři se de facto jen bránili. Tlak nakonec přinesl kýžený výsledek. Deset minut před koncem vystřelil z levé strany Tůma. Jeho pokus vyrazil Hora pouze před sebe, kde ho nejrychleji našel Žmola, který poslal vynikající pas na hranu brankoviště kapitánu Andreji Fábrymu, který se poloodkryté branky nemohl mýlit. Sparťané sice ještě měli několik šancí obrátit zápas na svou stranu v základní hrací době, Mladou Boleslav ale v koncovce podržel brankář Hora.


Prodloužení přineslo velmi rychlý, a pro nás i šťastný konec! Rychlou souhru s Hauserem zakončil přesnou ranou z voleje Ondřej Hrabík, který tak rozhodl pouhých pětadvacet vteřin po začátku nastavení.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Strašně těžké utkání. Nyní se hraje o každý bod. Ze začátku si myslím, že ta tíha byla na nás znát a Mladá Boleslav byla lepší. Dostali jsme se až do stavu 1:4, ale ukázali jsme parádní charakter týmu. Dokázali jsme se zvednout a nakonec vyhrát alespoň za dva body.“

Marek Melenovský (BK Mladá Boleslav): „Utkání určitě mělo kvalitu juniorské extraligy. Z obou stran byla vidět obrovská kvalita. Mrzí nás vedení 4:1 a 5:3, že jsme to prostě nedotáhli. Bod ale bereme a jedeme dál.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru