15. 10. 2022 | Vojtěch Martinek

JUN: SPA - LIT 5:0 - Jasná výhra nad Chezou!

13., sobota 15. 10. 2022
Sparta - Litvínov SPA - LIT
Sparta: Lokajíček – Ducháč (C), David, Bartoň, Červenka (A), Böhm, Höll, Pavlák – Stepanchuk, Hrabík, Hamršmíd, Hauser, Hrabovetskyi, Senčák, Vašíček, Fábry, Bareš (A), Václavík, Mácha, Žmola.
Litvínov: Klika – Werner, Prokeš, Dudáček, Vyhlídal, Janda, Bystřický, Hora – Beran, Vopat (C), Skuhrovec, Ščislák, Slavík (A), Ekrt, Bednařík, Postl, Špaček, Danielčák, Svoboda.
Branky a nahrávky: 11. Václavík (Vašíček, Hauser), 26. Hamršmíd (Červenka, Stepanchuk), 34. Hauser (Böhm, Václavík), 42. Mácha (Hauser, Červenka), 51. Senčák (Fábry, Hrabík). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Svoboda, Tuháček. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 5:0.
Sparťanská juniorka v pátek večer dala zapomenout na nezdary z předchozích kol a vyprovodila Litvínov z Prahy s pětibrankovou výslužkou! V první třetině souboje se Severočechy se prosadil Tomáš Václavík, ve druhé náskok rozšířili Jan Hamršmíd a Petr Hauser a ve třetí vítězství domácích potvrdili Adam Mácha s Davidem Senčákem. Velký podíl na úspěchu nesl také gólman Jan Lokajíček, který vychytal 36 střel soupeře a ani ve svém druhém startu v sezóně neinkasoval.

Komentář

V pátečním souboji mezi mladými puškami Sparty a Litvínova nejprve převzali iniciativu hosté, kteří už v šesté minutě téměř připravili Lokajíčka o neprůstřelnost. Skuhrovec našel na hranici brankoviště osamoceného Ekrta, přičemž gólman Pražanů se musel pořádně natáhnout, aby jeho následné zakončení vykryl.

Aktivita Chezy nakonec vyšla vniveč, jako první totiž udeřili domácí. V polovině úvodní periody se po rychlé akci svého celku prosadil Tomáš Václavík, na jehož zásah o něco později málem navázal Hrabík. Soupeř pak mohl srovnat během dvou vyloučení Máchy, ani jedno z nich ovšem v trefu neproměnil.


Prostřední část odstartoval únik Danielčáka, na který Lokajíček odpověděl parádním zákrokem lapačkou. Litvínov se následně nadále snažil smazat své manko, ale bezúspěšně. Situaci pro něj v čase 25:16 ještě trochu ztížil Jan Hamršmíd, který Kliku prostřelil jen pár sekund po vyhraném buly v útočném pásmu.

Frustrace aktivních, ale v koncovce se trápících žlutočerných nabrala novou úroveň o pár minut později, když se Sparta po dlouhé pasáži v obraně prosadila z další bleskové akce. Tentokrát po souhře s Böhmem do takřka prázdné svatyně zakončoval Petr Hauser, a upravil tak rozdíl mezi oběma celky na tři branky. V závěru druhé třetiny pak Lokajíček vychytal další nájezd, tentokrát z dílny Svobody, a stav 3:0 tedy vydržel až do přestávky.


Minutu a půl po startu posledního dějství své dvě vyloučení z úvodní části přesnou střelou odčinil Adam Mácha a ve Sportovní hale Fortuna pomalu ale jistě začínalo být jasné, že všechny body tentokrát zůstanou doma. V čase 50:26 ještě úspěch Sparty stvrdil David Senčák, svěřenci Richarda Žemličky pak poslední momenty souboje v klidu dohráli a po siréně mohli slavit zaslouženou výhru 5:0.

Hned druhou nulu v řadě vychytal gólman Jan Lokajíček, který tak v prvních 125 minutách mezi třemi tyčemi v nové sezóně ani jednou neinkasoval. Další zápas na něj a jeho spoluhráče čeká příští sobotu, kdy se představí na ledě Plzně.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparťanská pětka přispěje na rekondiční pobyty

Hrdina: Věřím, že kluci zažijí, co my v roce 1985

Los Ligy mistrů: staří známí a atraktivní výjezdy

Žmola: Jsem Spartě vděčný za důvěru