28. 1. 2024 | Lucie Citterbartová

JUN: SPA - KOM 6:2 - Vysoká výhra nad Brnem!

OPO17, neděle 28. 1. 2024
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Vedral (Kalista) – Samson, Culek, David (A), D. Pavlák, T. Bartoň, Höll, J. Červenka – Holeček, Žmola, Fábry (C) – Krupička, Hrabík, Senčák – Bareš, Hamršmíd (A), Daníček – S. Pavlák, Novák, Stěpančuk.
Kometa Brno: Ondráček (J. Váňa) – A. Pospíšil, D. Svoboda, Zubíček, Ulbricht (A), Jurný, Bůžek, Antony – Mots, Rakus, Zembol – Boltvan (A), Otava (C), De. Bárta – Chludil, D. Moravec, Veselský – Pavlík, Halačka, Habermann.
Branky a nahrávky: 3. Daníček (Žmola), 22. Senčák, 34. Senčák (Culek), 43. Daníček (Höll), 49. Krupička (Hrabík, Senčák), 60. Stěpančuk (Daníček, T. Bartoň) – 36. Boltvan (De. Bárta, Otava), 49. Rakus (Chludil). Rozhodčí: Svobodová, Hucl – Malý, Charvát. Vyloučení: 4:4 + Otava (KOM) desetiminutový osobní trest - nesportovní chování. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 45. Střely na branku: 47:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Další domácí výhra! Kometu Brno se nám podařilo i na podruhé doma porazit. Vysokou výhru 6:2 řídili společně útočníci Marek Daníček s Davidem Senčákem, kteří oba vsítili po dvou brankách. Naší výhru pak pojistil gólem do prázdné branky navrátivší se Bogdan Stepanchuk.

Komentář

Po úvodní buly jsme se na puk dostali první my a Krupička tak mohl vyrazit do útoku. Po přejetí modré čáry ho ale o puk obrali hosté z Brna a hra se otočila. Rakus se pokusil prokličkovat obranou, ale ani on přes sparťanskou obranu neprojel. Ve druhé minutě Adam Boltovan podrazil Tomáše Holečka a byl tak potrestán trestem na dvě minuty za podrážení. V přesilovce se nám podařilo zamknout Kometu v pásmu a po několika přihrávkách se puku zmocnil Jakub Žmola našel na levém kruhu přihrávkou přes osu Marka Daníčka, ten pak puk po rychlém zpracování poslal k bližší tyčce přesně mezi beton a vyrážečku Jana Ondráčka a už ve třetí minutě jsme šli do vedení.

Na naši početní výhodu navázala ta brněnská, kterou ale hosté i přes několik šancí nevyužili. O pár chvil Dominik Pavlák předal před Šimonem Vedralem puk Daníčkovi, ten pak projel přes celé kluziště až k Ondráčkovi, brněnského brankáře se mu však vymíchat nepodařilo. Na to navázal ještě kapitán Andrej Fábry, který po kombinaci s Holečkem trefil z mezikruží levou tyčku, po něm pak vystřelil ještě Hrabík a Dominik Pavlák. Po naší chybě se na puk dostal Rakus, který sám vystartoval na Vedrala. Původně se chystal vystřelit, ovšem později si svůj záměr rozmyslel a zkusil zakončit bekhendovou kličkou, Vedral ale stihl skvěle zareagovat a puk betony vyrazil. Přesilovky na konci zápasu se nám už využít nepodařilo.


Ale hned v začátku druhého dějství jsme poskočili do dvoubrankového vedení! Odražený puk od mantinelu přihrál David do mezikruží Davidu Senčákovi, který přesně vymetl pravou šibenici. Kometě se stále nedařilo udržet si pásmo a Dominik Pavlák si tak našel dlouhou přihrávkou na útočné modré Tomáše Holečka. Tomu puk trochu ujel, a musel tak zakončovat bekhendem, Ondráček však kotouč chytil do rukavice. I ve vlastním oslabení jsme měli šance a nenechali jsme hosty mít moc střel.

A ve 34. minutě jsme šli do vedení o tři branky! Od modré čáry po delším tlaku vystřelil Culek, jeho střela byla několikrát tečovaná, puk ale nakonec skončil vedle branky. Od mantinelu se kotouč ovšem odrazil na druhou stranu k volnému Davidu Senčákovi, jenž kotouč dorazil do odkryté branky a připsal si svou druhou branku v zápase. Tentokrát se ale podařilo Kometě zareagovat. Brňané přesilovou hru bleskově využili. Po vhazování a rychlých přihrávkách dostal nabito na pravý kruh Adam Boltvan, jenž prostřelil Vedrala nad vyrážečkou. Na konci této fáze utkání stihl ještě Holeček trefit tyčku brněnské branky, puk ale za Ondráčka nespadl. Do další třetiny jsme tak šli za stavu 3:1


Poslední dvacetiminutovka začala několika šancemi Ondřeje Culka od modré, na poprvé trefil blokujícího hráče a na podruhé branku bohužel přestřelil. Na kotouč se tak alespoň na chvíli dostali hosté, konkrétně Denis Svoboda, který vystřelil také od modré, s jeho pokusem ale neměl náš brankář žádný větší problém a hrálo se dál. Po střele Bartoňe pak dokázal Höll najít na modré čekajícího Marka Daníčka, ten si pak sjel až na pravý kruh ke střele a nechytatelnou bombou k levé tyčce Ondráčka překonal.

Kometě se nedařilo v pokusu o snížení našeho náskoku dostat do útočného pásma a tak jsme měli hodně prostoru k akcím. A z jedné z nich jsme také naše vedení ještě navýšili! Na brankové čáře dostal kotouč Jan Krupička, který z ostrého úhlu propašoval puk až za brankáře Brna Ondráčka. Pouhých 24 vteřin po naší brance jednu vstřelili i hosté. Danny Chludil dobře pracoval v útočném pásmu, jeho střelu ale Vedral pouze vyrazil, a to přesně na hokejku Robina Rakuse, který dorážkou do odkryté branky snížil zpět na tříbrankový rozdíl. Později měl šanci na snížení i Jakub Zembol, ten však před poloodkrytou brankou promáchl přihrávku od svého spoluhráče. Brňané to nakonec zkusili ještě bez brankáře, tento pokus se jim ale nevyplatil. Navrátivší se Bogdan Stepanchuk v signalizované výhodě dovezl puk do prázdné branky a stvrdil tak naše vítězství brankou na 6:2.

Ohlasy trenérů

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): „Z naší strany dobrý výkon. V první třetině kluci hráli výborně, i když jsme dali jen jeden gól, ale to poté určilo ráz zápasu. Dál kluci hráli taky perfektně, sice se objevily nějaké drobně chyby, ale bereme z tohoto utkání parádní výsledek. Už zbývá ho jen v tom příštím utkání o den později potvrdit."

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Martinec: Příprava s áčkem mladým pomůže

Filip Novák: Smlouva je pro mě odměnou!

Termíny CHL: začátek doma, venkovní víkend

Příprava: extraliga a generálka v Německu