JUN: MBL - SPA 3:2sn - Smutný start semifinále

SF1, pátek 31. 3. 2023
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Stuchlík – Sypecký, Čech, Vlasák, Rajgl, Křepelka, Němec, Moravec (C) – Hruška, Polák, Půček (A), Moyseyev, Gardoň, Šachl, Zvagulis, Vítek, Vimmer, Vyroubal, Malínek, Hrouda (A)
Sparta: Artsatbanov – Šindelek, Ducháč (C), Böhm, Červenka (A), David, Tůma, Pavlák – Stepanchuk, Vitouch, Senčák (A), Hrabík, Novák, Theimer, Holeček, Krupička, Höll, Mácha, Hamršmíd, Hauser
Branky a nahrávky: 20. Gardoň (Vyroubal, Šachl), 56. Půček (Polák, Vimmer), rozh. náj. Polák – 35. Vitouch (Senčák, Holeček), 54. Hauser (David). Rozhodčí: Petružálek, Hlinka – Kokrment, Dědek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 362. Střely na branku: 35:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2. Stav série: 1:0.
Vstup do semifinále našim juniorům bohužel nevyšel. Ačkoliv sparťané díky skvělému výkonu Hliba Artsatbanova a trefám Michala Vitoucha s Petrem Hauserem otočili vývoj zápasu, domácí vyrovnali. Druhý sparťanský střelec pokračoval ve skvělém výkonu i v prodloužení, jenže další zásah nepřidal a v nájezdech skóroval jen Vojtěch Polák, jehož nájezd rozhodl o vítězství Bruslařů. Série pokračuje v sobotu od 17:00 hodin v Mladé Boleslavi.

Juniorka vstoupila do prvního semifinále aktivněji, leč bez šancí a už úvodní minuty potvrdily, že se potkávají sousedi v tabulce základní části. Když bylo potřeba, domácí brankář Stuchlík vytasil proti Červenkově střele z kruhu lapačku, zatímco Artsatbanov vychytal pokus Němce. Neúspěchem skončila také střelecká snaha Hrabíka, na kterého navázali domácí Vítek a Hrouda. Vše nasvědčovalo bezbrankové první části, načež devět vteřin před sirénou Matěj Gardoň střelou z levé strany zaskočil sparťanského brankáře.

Obdobný obraz hry přinesl také začátek prostředního dějství, během kterého Bruslaři několikrát prověřili pozornost Artsatbanova, který však na inkasovaný gól zapomněl a působil jistě. Spartě mohl pomoci Malínkovo vyloučení, ale kromě neúspěšné střely Michala Vitoucha jsme se k výraznějšímu ohrožení branky bohužel nedostali. Vzápětí musel být opět v pozoru náš brankář, načež znovu fauloval domácí hráč.

Tři střely Hausera byly neúspěšné, jelikož čerstvý vicemistr světa do dvaceti let nejprve zlomil hůl a následně byl dvakrát vychytán Stuchlíkem. Když se do sebe pustili Moravec se Stuchlíkem, sudí poslali oba zápasníky na trestnou. Třetí přesilovku už jsme ale zvládli skvěle, jelikož Stuchlík pouze vyrazil Senčákovu střelu a pět vteřin po vyloučení se v brankovišti prosadil důrazný Michal Vitouch. A když se Artsatbanov skvěle přesunul proti voleji Vyroubala, do šaten se i přes tresty na obou stranách šlo za vyrovnaného stavu.

Svěřenci Richarda Žemličky zahájili třetí dějství v početní nevýhodě, přesto nepříjemnou situaci ustáli bez úhony. Velmi aktivní Hauser nadále zaměstnával Stuchlíka, jenže domácí gólman měl v souboji s naším tahounem nadále navrch. Vyložené gólovky nepřicházely, když už obě mužstva zakončovala, jednalo se o pokusy z přehledných pozic, které oba brankáři úspěšně pokryli a drželi remízový stav.

Ve čtrnácté minutě třetí třetiny však pálil od modré David, jehož střelu šikovně tečoval Petr Hauser a ukončil své střelecké trápení. Vedení nám ale bohužel nevydrželo ani dvě minuty, když Polák pobídl Jana Půčka, jehož střela z mezikruží zaplula do branky. Oba týmy už si závěr základní hrací doby pohlídali bez výraznějšího nebezpečí pro oba brankáře, tudíž první semifinále dospělo do prodloužení.

Aktivní Hauser zkoušel přidat druhý gól zkraje nastavení, leč dvakrát v krátkém sledu neuspěl. Stuchlík vychytal lídra týmu i u pravé tyčky, načež si poradil také s nepříjemnou střelou Böhma. Aktivní nástup do prodloužení zůstal nevyužit, o slovo se tak přihlásili také Bruslaři, Němec však neuspěl, a když se na druhé straně opět netrefil ani Hauser, bojovalo se dál.

Nejvýraznější postavou zůstal vytáhlý sparťanský útočník, který měl tři minuty před koncem na hokejce rozhodující gól, jelikož parádně vymíchal Stuchlíka, ale před prázdnou brankou trefil jen tyčku! Ačkoliv jsme byli v prodloužení výrazně nebezpečnější, o vítězi semifinále číslo jedna musely rozhodnout nájezdy.

Šikovnost semifinalistů se však příliš neprokázala. Gardoň neuspěl se svým forhendem, zatímco Hauser zakončoval jen do lapačky. Bekhendem neuspěl Malínek, jehož zaváhání nepotrestal ani Hrabík a jelo se dál.

Čekání na gól ukončil ve třetí sérii Vojtěch Polák, a jelikož se následně neprosadili Senčák, Půček, Krupička ani domácí Čech, závěrečný neúspěch Michala Vitoucha přisoudil první vítězství domácímu týmu.