Dorost: MBL - SPA 4:5 - Výhru vystřelil Fábry!

ČF1, středa 16. 3. 2022
Mladá Boleslav - Sparta MBL - SPA
Mladá Boleslav: Hora - Skok, Sypecký, Vochvest, Hlinský, Kubíček, Vlasák (A), Průšek - Šachl, Hasman, Hradec (C), Steklý, Moyseyev, Král, Vítek (A), Gron, Šindelář, Lisler.
Sparta: Kogler - Hašek, Marton, Bartoň (C), Byakov, Janský, Port - Stepanchuk, Vašíček, Odehnal, Žemlička, Novák (A), Fábry (A), Skuratov, Poláček, Netušil, Žmola, Křišťan.
Branky a nahrávky: 13. Hradec (Lisler, Vochvest), 34. Gron (Šachl), 35. Moyseyev (Hasman, Průšek), 49. Moyseyev (Král, Vlasák) - 11. Odehnal (Byakov), 25. Křišťan (Vašíček, Fábry), 36. Byakov (Novák), 44. Vašíček (Fábry, Port), 60. Fábry. Rozhodčí: Bernat - Bohuněk, Hájková. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 78. Střely na branku: Bude doplněno. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
První výhra v sérii je naše! Sparťanští dorostenci v úvodním čtvrtfinálovém utkání na ledě Mladé Boleslavi zvítězili 5:4, když rozhodující branku obstaral v šedesáté minutě hry útočník Andrej Fábry. Talentovaný forvard si připsal kromě gólu ještě dvě asistence a výraznou měrou přispěl k výhře. Svěřenci kouče Františka Ptáčka vedou ve čtvrtfinálové sérii 1:0, další zápas je na programu ve čtvrtek 17. března od 14.30 hodin.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v úvodním čtvrtfinálovém utkání proti Mladé Boleslavi Maxe Koglera. První třetina nabídla vcelku vyrovnanou podívanou z obou stran a v průběhu jedenácté minuty se jako první radovali z vedení Pražané. Mikuláš Odehnal svou přesnou střelou nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout a poslal svůj celek do vedení. Domácí hokejisté se prosadili o necelé dvě minuty později, když vyrovnal skóre utkání Vojtěch Hradec. Oba celky odcházely do kabin za nerozhodného stavu 1:1.

Sparťanům se povedl vstup do druhé třetiny a svěřenci kouče Františka Ptáčka vedli v průběhu 25. minuty znovu o jednu branku. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal útočník Petr Křišťan, jenž svým prvním gólem v play off vrátil svému týmu ztracený náskok. Naši hokejisté hráli přibližně v polovině druhé třetiny přesilovou hru, ve které sami inkasovali. Stanislav Gron svou trefou vyrovnal a pouze o pár vteřin později poslal svůj celek poprvé v utkání do vedení útočník Nikita Moyseyev. Náš tým se však ještě do konce druhé třetiny dočkal vyrovnání, když se prosadil obránce Arkadiy Byakov. Skóre utkání bylo po dvou třetinách znovu nerozhodné, tentokrát 3:3.

Pražané odstartovali úspěšně i třetí část, jelikož se po necelých čtyřech odehraných minutách ze třetího dějství prosadil Martin Vašíček. Talentovaný útočník svým třetím gólem v play off zařídil vedení svého týmu. Sparťané se snažili svůj náskok udržet až do konce základní hrací doby, nicméně v průběhu 49. minuty znovu vyrovnal Nikita Moyseyev. Pro domácího útočníka se jednalo už o pátou branku v probíhajícím play off. Když už to vypadalo, že duel půjde za nerozhodného stavu do prodloužení, Andrej Fábry v šedesáté minutě hry vsítil rozhodující branku a rozhodl o výhře 5:4. Sparťané si po velké bitvě připisují úvodní vítězství a vedou ve čtvrtfinálové sérii 1:0.

David Vrbata (BK Mladá Boleslav): "Co k tomu říct, je to pro nás smolný konec. Sparta vede v sérii 1:0, ve čtvrtek nás čeká další zápas. Připravíme se nejlépe, jak umíme. Věříme, že dopadneme lépe."

Tomáš Netík (HC Sparta Praha): "Myslím si, že to bylo velmi dobré utkání z obou stran. Na ledě byly vidět emoce, což k play-off patří, i když ke konci jich bylo možná až moc. Byli jsme šťastnější o jeden gól a vyhráli."