II/15, pátek 3. 2. 2023
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Kogler - Cichoň, Marton, Janský, Byakov, Mack, Dufek, Malínek - Hrubý, Novotný, Poláček, Hlinka, Netušil, Trachta, Marek, Bolocan, Žemlička, Jakab
Pardubice: Tuláček - Šmerda, Vápeník, Křečan, Kaštánek, Oliva, Švec - Lempach, Kantor, Pilař, Úlehla, Bartoň, Pražan, Andruščenko, Krčál, Kučera, Turena
Branky a nahrávky: 4. Oliva (Kučera, Kaštánek), 9. Kučera (Švec, Kaštánek), 28. Úlehla (Kučera, Kaštánek). Rozhodčí: Folk - Kurtin, Beneš. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 78. Střely na branku: 32:46. Průběh utkání: 0:3.
Domácí vítězná série tří zápasů skončila překvapivou páteční porážkou proti Pardubicím. Svěřenci Františka Ptáčka doplatili zejména na nedisciplinovanost, kterou Dynamo potrestalo dvěma góly a z Prahy si odvezlo zasloužené vítězství 3:0. Už v sobotu mohou sparťané porážku odčinit proti Hradci Králové.

Všechny papírové předpoklady hovořily pro naše dorostence, kteří se perou o play off a doma se jim v posledních týdnech daří. Už první minuty však ukázaly, že je nečeká nic lehkého. V úvodu čtvrté minuty fauloval František Netušil, Pardubice se od začátku přesilovky usadily v pásmu, a přestože Kučerova střela orazítkovala jen horní tyčku, Matěj Oliva dorazil puk do sítě.

Východočeši pokračovali ve své aktivitě, měli herně navrch, ale skvělý Max Kogler předváděl jeden jistý zákrok za druhým. V deváté minutě už byl ovšem krátký, když si Dominik Kučera najel mezi kruhy a povedenou střelu usměrnil k pravé tyčce! Naše mužstvo se dostalo do tempa při první přesilovce, leč na rozdíl od soupeře neudeřilo. Výraznější šance nepřišly na obou stranách, tudíž si Dynamo odneslo do kabiny příjemný dvougólový náskok.

Sparta se zdravě naštvala, do druhé třetiny vstoupila aktivně, ale po střele z úhlu zacinkala jen přední tyčku, kterou Tulášek důsledně strážil. Vzápětí se sparťané tlačili do útoku, z mezikruží zahrozila zejména Hrubého nepřesná střela. Tlak ovšem utlumilo Markovo vyloučení, načež hosté stejně jako v prvním případě po půlminutě udeřili.

V pravém kruhu dostal nabito Erik Úlehla, jenž poslal kotouč k zadní tyčce a poslal hosty do třígólového trháku. Naši borci se nevzdávali, tlačili se do ofenzivy, ale jak tomu někdy bývá, neměli svůj den. Spartě nepomohly ani dvě přesilovky v krátkém sledu, Kogler i Tulášek působili jistě a stav se neměnil.

Ve třetím dějství mohlo být rychle sníženo, jenže Pardubice nepříjemnou optickou převahu domácích ustáli. Když bylo potřeba, Tulášek zasáhl, což platilo i při zajímavé akci Sparty, kdy se jeden z našich hráčů ocitl před brankou Dynama, ale neuspěl! V dalších minutách sparťanům nepomáhaly ani přesilovky, v závěru jsme dokonce hráli zkrácenou převahu pěti proti třem, ale gól nepadl.

Už ve čtyřech hráčích dokonce ujel Matěj Oliva, který proti Maxu Koglerovi nadvakrát neuspěl. Veškeré naděje sebrala Martonova vysoká hůl dvě minuty a 17 vteřin před koncem. Pardubice už si ve zkrácené přesilovce náskok pohlídaly a mohly slavit překvapivé, leč zasloužené vítězství.