3. 12. 2023 | Jakub Houžvička

DOR: SPA - KLA 5:4p - Vítězná přestřelka!

18., neděle 3. 12. 2023
Sparta - Kladno SPA - KLA
Sparta: Hanousek – Malínek (C), Burda, Cichoň, Já. Novák, Barták, Kincl, Žuffa – F. Novák, Prichodko, Nestrašil (A) – M. Bolocan, Trachta, Hrubý - Pa. Poláček, D. Novotný, Boháček – Trachta, Heřman.
Kladno: Voráček (Weber) – Borkovec, Krása (A), Háž, Dörfl, Štefík, Müller, Raulič – Pytlík (C), Rambousek, B. Novák – Valuš, Kulich, D. Beran I (A) – Polášek, V. Trojna, Pěch – T. Kozák.
Branky a nahrávky: 12. F. Novák (Nestrašil, Malínek), 21. Nestrašil (Malínek, F. Novák), 43. Boháček (Prichodko, Pa. Poláček), 57. Nestrašil (Prichodko, F. Novák), 63. Nestrašil (F. Novák, Cichoň) – 27. V. Trojna (Dörfl, Rambousek), 34. Pytlík (Rambousek), 36. Rambousek (D. Beran I, Háž), 59. Pytlík. Rozhodčí: Battěk – Karda, Stacho. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 51. Střely na branku: 27:50. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4.
Sparta poráží Kladno 5:4 po prodloužení a po včerejší porážce v Liberci se tak navrací na vítěznou vlnu! Zápas plný emocí a obratů rozhodl zejména Václav Nestrašil, který si připsal čtyři body za tři góly a asistenci, včetně vítězného gólu v prodloužení. Zajímavostí pak zejména je, že pro Nestrašila se jedná o již druhý hattrick z posledních tří utkání.

Komentář

První větší příležitost zápasu si vytvořil náš tým, s kotoučem na holi vjel Nestrašil po levém křídle do soupeřova obranného pásma a následně přesně nalezl před brankou osamoceného Filipa Nováka, jehož kličku do bekhendu skvělým zákrokem vystihl brankář hostů Voráček. Po vyloučení Pytlíka za podrážení se v naší přesilové hře Filip Novák již dočkal, s pukem na hokejce si vjel do prostoru pravého kruhu a svou střelu umístil neomylně do levého horního růžku branky.

Následně začalo hrozit také Kladno, po vyhraném vhazování skrytou střelu od modré čáry vyslal Krása, jeho projektil jen o centimetry minul pravou tyčku sparťanské branky. Oslabení po vyloučení Malínka za držení sparťané přežili bez výraznějších komplikací, krátce po jeho skončení však přišla dosud největší šance hostů, když se Kozák dostal ke kotouči těsně před rozhozeným Hanouskem, naštěstí pro náš tým však svou střelou pouze trefil sparťanského brankáře do pravé brusle.


Hned v první minutě druhé části sparťané vedení zdvojnásobili, na modrou čáru kotouč obdržel na pravém křídle najíždějící Václav Nestrašil a střelou z vrcholu pravé kruhu mířenou k levé tyčce nedal Voráčkovi šanci zakročit. Pro Kladno mohlo být ještě hůře, z prostoru před brankovištěm vypálil Prichodko, právě Voráček však v rozkleku předvedl fantastický zákrok lapačkou a svůj tým podržel.

Pro Spartu následně přišla desetiminutovka hrůzy. Nejprve po vyloučení Novotného hosté využili přesilovou hru, když nedůsledného bránění bližší tyčky využil a Hanouska tak z prostoru pravého kruhu nachytal Václav Trojna. Vyrovnání přišlo o pár momentů později, situaci dva na jednoho ještě skvělým blokem nahrávky hasil Cichoň, v nastalém zmatku se však kotouč dostal do mezikruží k hostujícímu kapitánovi Dominiku Pytlíkovi, který se následně střelou z otočky nemýlil.

Slabší pasáž hry od našeho týmu zpečetil vedoucí kladenský gól, když nejprve samostatný únik sice nevyužil Beran, odražený kotouč se však dostal příhodně k Matěji Rambouskovi, který jej již pouze dorazil do odkryté sparťanské branky. Do konce druhé části mohlo od našeho týmu přeci jen přijít vyrovnání, z pravého křídla hledal před branku najíždějícího Prichodka, který jen těsně hokejkou minul kotouč před poloprázdnou brankou soupeře.


Úvod třetí části přinesl důležité sparťanské vyrovnání, střelu Prichodka z pravého kruhu ještě dokázal Voráček vyrazit, když však následně před brankou připravený Poláček posunul kotouč na levé křídlo Viktoru Boháčkovi, bylo pro sparťanského útočníka jednoduché do odkryté branky zakončit. Opětovně mohl vedení Spartě dát Trachta, když při vlastním oslabení zamířil na Voráčka zcela osamocen, jím zvolené zakončení však brankář Kladna vystihl.

Sparťané následně dostali také příležitost dlouhé, téměř stovteřinové přesilovky pěti proti třem, do žádné výraznější příležitosti se v ní ovšem nedostali. Mrzet je to dlouho nemuselo, tři minuty před koncem Filip Novák skvělou křižnou přihrávkou nalezl v pravém kruhu Václava Nestrašila, který si následně již dokázal poradit a poslal náš tým do vedení. Následně však přišla chybná rozehrávka, po které ani ne dvě minuty po Nestrašilově gólu skóre přízemní střelou pod levý beton Hanouska srovnal hostující kapitán Dominik Pytlík. Zápas tak za vyrovnaného stavu 4:4 zamířil do prodloužení.


V tom byla Sparta výrazně aktivnějším týmem a byla za to také odměněna vítězným gólem, v rámci již osvědčené spolupráce nalezl Filip Novák z rohu kluziště před brankou zcela volného Václava Nestrašila, jenž svou střelou do levého horního růžku zkompletoval hattrick.

Ohlasy trenérů

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Hráli jsme osmý zápas ve čtrnácti dnech a zároveň jsme v týmu měli nemoc, hra podle toho vypadala. Chyběly síly, zároveň jsme dali šanci pěti hráčům z devátých tříd, abychom zjistili, jak v dorostu budou vypadat. Chtěli jsme vyhrát v základní hrací době, hrubou chybou jsme ale dvě minuty před koncem dostali na 4:4. Nyní je důležité, abychom si odpočinuli do dalších bojů.“

Radek Hlavatý (Rytíři Kladno): „Dnes bylo vidět, že oba týmy hrály zápasy již včera. Postupně se obě mužstva dostávala do tempa, my jsme po chybách v úvodu prohrávali o dva góly, ve druhé třetině jsme hodně zlepšili pohyb, hráli jsme tak, jak si představujeme. Dostali jsme Spartu pod tlak, udělali minimum chyb a dokázali otočit na 3:2. Ve stejném duchu jsme chtěli pokračovat i ve třetí třetině, do té jsme bohužel měli špatný vstup, dostali jsme gól na 3:3. Následně jsme měli možnost hrát čtyřminutovou přesilovou hru, s tou jsme však nenaložili vůbec dobře, měli jsme snad pouze dvě střely na branku. Poté se začala karta obracet, přestože se nám podařilo ubránit přesilovou hru pět na tři, po našich chybách jsme dostali gól na 4:3. Jsem rád, že jsme se v závěru vzchopili na to, abychom vyrovnali. Celou dobu prodloužení byla bohužel lepší Sparta, která také vstřelila zasloužený vítězný gól. Hokej se hraje šedesát minut a my dnes dokázali odehrát dobře pouze druhou dvacetiminutovku, doufám tedy, že právě na těchto dvacet minut v dalších zápasech navážeme. Gratuluji Spartě k vítězství.“

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Vracíme se do Champions Hockey League!

Sobotka: Chceme být lepší a lepší

LIT - SPA 3:8 - Jistota druhého místa a Ligy mistrů!

Červenka: V Americe jsem se naučil víc makat