DOR: SLA - SPA 2:3 - Skvělý obrat v derby!

II/11, pátek 13. 1. 2023
Slavia - Sparta SLA - SPA
Slavia: Bašta – Hubinka, Labuzík, Lorenz, Skyba, Kubánek (A), Ciolek, D. Marek – Hlavička, Němeček, Tittl, T. Poletín (A), Matějovský, Chludil (C), Filip, Kucharčík, Havlíček, Grebeníček
Sparta: Kogler (13. Tvrzník) – Cichoň, Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Netušil, Poláček (C), Hrubý, Žemlička (A), Hlinka, A. Marek, Trachta, Novotný, Bolocan
Branky a nahrávky: 8. Hlavička, 17. Kucharčík (Hlavička) – 45. Hrubý (Žemlička), 52. Marek (Hašek), 56. Hašek. Rozhodčí: Battěk – Hradil, Kubas. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 136. Střely na branku: 36:33. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
Praze vládnou sparťané! Dorostenci v pátečním derby na ledě sešívaných sice ztráceli po dvou třetinách dva góly, ale díky skvělému vzestupu ve třetí části s jistým Tobiášem Tvrzníkem v zádech dokázali nepříznivý vývoj otočit, když vítězný gól obstaral Jakub Hašek.

Vyrovnaný vstup do zápasu nepřinesl výraznější šance ani na jedné straně, když bylo potřeba, oba brankáři byli pozorní. Čekání na gól ukončil v úvodu osmé minuty Denis Hlavička, který se dobře protáhl po levé straně a přesnou střelou překonal sparťanského brankáře.

Inkasovaný gól naše mužstvo rozhodil, jenže Nikolas Filip zaváhání obrany nepotrestal. Spartě nepomohl ani Mackův trest, po němž měli slávisté navrch a po trefě do masky musel odstoupit otřesený Max Kogler. Náš tým se vzápětí povzbudil, bojovností dělal domácím problémy a šance Mateie Bolocana zamířila jen do boční konstrukce.

Na druhé straně Tobiáš Tvrzník vychytal přečíslení, na jehož konci pálil Nikolas Filip. Slavia šla následně to čtyř, jenže domácí v osllabení ujeli a Matouš Jan Kucharčík přesnou trefou navýšil vedení.

Holešovičtí vstoupili do druhé části aktivněji, jenže Jonáš Bašta byl proti jakékoliv korekci stavu. Na druhé straně byl jistý také Tobiáš Tvrzník, tudíž se stav neměnil. Náš brankář si poradil s Kucharčíkovým zakončením po objetí branky i Lorenzovou střelou od modré, zatímco pokus Jana Jánského skončil v Baštově pohotové lapačce! V závěru třetiny slávisté hráli minutu a půl proti třem sparťanům, leč bez výraznějšího úspěchu.

Skvěle zvládnuté oslabení s Tobiášem Tvrzníkem v zádech naše mužstvo povzbudilo, a přestože musel sparťanský brankář krýt dva zajímavé pokusy v krátkém sledu, stav se neměnil. Sparťany dostalo na koně Poletínovo vyloučení, které potrestal tvrdou ránou David Hrubý. Hra se přelévala ze strany na stranu a oba brankáři pokračovali v jistém výkonu.

Za polovinou třetiny však Jakub Hašek našel mezi kruhy Alexe Marka, který vyrovnávacím gólem způsobil radost na sparťanské střídačce. Ačkoliv nás přibrzdil Haškův faul, oslabení jsme ustáli a Jakub Hašek svůj trest napravil, když ujel domácí obraně a dokonal obrat! Závěr zápasu už si naši dorostenci i přes power play soupeře pohlídali a pražské derby ovládli těsně 3:2.