DOR: KLA - SPA 7:2 - Vítězná série skončila

8., sobota 8. 10. 2022
Kladno - Sparta KLA - SPA
Kladno: Jordan – Krása, Háž, Dörfl, Trojna (A), Šátek, Pražák (C), Svoboda – Přibyl, Šíma (A), Blažek, Kupčo, Daníček, Pytlík, Beran, Sém, Petřík, Valuš.
Sparta: Kogler – R. Cichoň, Marton (A), Mack, Byakov, Hašek, Janský, Malínek – Poláček (C), Adamec, Jakab, Žemlička (A), Novotný, Hlinka, Topol, Hrubý, Nestrašil, Trachta.
Branky a nahrávky: 3. Přibyl (Daníček, Kupčo), 14. Petřík (Trojna), 23. Daníček, 28. Dörfl (Daníček, Blažek), 34. Šíma (Daníček, Šátek), 39. Beran (Blažek, Daníček), 48. Petřík (Beran) – 18. Jakab (Žemlička, Nestrašil), 60. Poláček (Hrubý). Rozhodčí: Hornáček – Karda, Kettner. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 85. Střely na branku: 48:44. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2.
Naši dorostenci mají za sebou velmi nepovedené utkání proti Kladnu, kterému podlehli vysoko 2:7. Sparťané sice snížili skóre v první třetině, ale na další vstřelenou branku si museli počkat až do třetí třetiny. Kladenští hokejisté v utkání vsítili celkem sedm gólů a uštědřili našemu týmu porážku. Jediné dva zásahy z naší strany obstaral útočník Daniel Jakab a jiný forvard Petr Poláček. Ten se prosadil už posedmé v nové sezoně.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v utkání s Kladnem Maxe Koglera, který však inkasoval už po necelých třech odehraných minutách. Kladenští hokejisté se probojovali do útočného pásma a zásluhou Alexandra Přibyla se dostali poprvé v utkání do vedení. Domácí mužstvo bylo na koni, a ještě v první třetině sparťanský brankář jednou inkasoval. Na střeleckou listinu se pro změnu zapsal Dominik Petřík. Když už se zdálo, že se půjde do kabin za stavu 2:0 pro Rytíře, sparťané se gólově probudili a Daniel Jakab po Žemličkově přihrávce snížil zpět na rozdíl jedné branky.

Druhá třetina se našemu týmu vůbec nepovedla, když inkasoval celkem čtyřikrát. Třetí kladenskou branku v utkání obstaral Marek Daníček, na kterého jen o pár minut později navázal jeho spoluhráč David Dörfl. Domácí hokejisté si zahráli v dalším průběhu utkání dvojnásobnou početní výhodu, kterou využil Petr Šíma a kladenští hráči už kráčeli za tříbodovým vítězstvím. Aby toho nebylo málo, ještě v průběhu devětatřicáté minuty skóroval Denis Beran. Pražané prohrávali po dvou třetinách vysoko 1:6.

V prvních minutách třetí třetiny si domácí hokejisté zahráli další početní výhodu, tentokrát se provinil útočník Žemlička za držení. Rytíři si v útočném pásmu znovu věděli rady a Dominik Petřík svým druhým gólem v utkání nedal sparťanskému brankáři šanci na zákrok a navýšil vedení svého celku. Sparťanům se herně nedařilo a alespoň malou náplastí byla snižující branka z hole útočníka Petra Poláčka, který se prosadil v poslední minutě řádné hrací doby. Ani jeho gólová trefa však na porážce 2:7 nic nezměnila.