ZLN - SPA 5:4p - Junioři obrat nedokonali

23., sobota 4. 12. 2021
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Šarman - Kunst, Burian, Nábělek, Tafala, Velikovský, Riedl, Kráčalík - Tomeček, Martinec, Dědek, Masař, Heš, Frömel, Luža, Chludil, Čechmánek, Laciga.
Sparta: Hrabal - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč - Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, Slavíček, Fábry, Novák, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 4. Frömel (Chludil, Nábělek), 17. Laciga (Tafala, Luža), 24. Chludil, 27. Čechmánek (Heš, Kunst), 64. Frömel (Tafala) - 37. Zembol (Slavíček, Šindelek), 43. Fábry (Slavíček, Zembol), 54. Tomek (Slavíček, Fábry), 59. Zembol (Tomek, M. Vitouch). Rozhodčí: Hradil, Škach - Bezděk, Kučera. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 23. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 4:0, 4:4, 5:4.
Emotivní utkání na ledě Zlína nabídlo strhující podívanou od samotného začátku! Sparťanští junioři nabrali v první polovině zápasu čtyřbrankové manko, které díky skvělé třetí třetině dokázali smazat. Utkání s napínavou koncovkou muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém sparťané obrat nedokonali a prohráli 4:5. Dvěma góly se blýskl sparťanský útočník Jakub Zembol a tři asistence zaznamenal Josef Slavíček.

Sparťané nevstoupili do utkání na zlínském ledě v nejlepším světle, jelikož domácí hokejisté ihned zkraje zápasu odskočili do těsného vedení. Prvním úspěšným střelcem domácích se stal útočník Šimon Frömel. Náš tým nemohl zachytit tempo utkání a s blížícím se koncem úvodní části zlínští hráči udeřili podruhé v utkání. Adam Laciga využil přihrávku Tafaly a vystřelil svému týmu pohodlnější náskok.

Domácí hokejisté pokračovali v úspěšném obléhání sparťanské branky i ve druhé třetině. Sparťané se mohli blížit na dostřel ve své přesilové hře, to by ale nesměl Lukáš Chludil ve vlastním oslabení skórovat. Zlínští hráči se prosadili potřetí v utkání a náš tým rázem ztrácel už tři branky. A pro zlínský celek bylo ještě lépe, když v probíhající sedmadvacáté minutě skóroval Jakub Čechmánek.

Sparťané prohrávali o čtyři branky a v dalších minutách se snažili skóre zdramatizovat. Naši hokejisté se radovali až na začátku sedmatřicáté minuty duelu, kdy se prosadil útočník Jakub Zembol, který nejenom, že odčaroval kouzlo zlínského brankáře, ale zejména prolomil sparťanské trápení v tomto utkání. I tak domácí hokejisté měli v zádech tříbrankové vedení, které drželi po dvou odehraných třetinách.

Sparťané prohrávali o čtyři branky, ale vstřelená branka na konci druhé třetiny dala našemu týmu jiskru naděje. Jestli byli v uplynulých dvou třetinách lepší zlínští hokejisté, ve třetí části Pražané rozjeli svou stíhací jízdu a jejich dominance na ledě byla znát. Andrej Fábry na začátku třetí části svou trefou přiblížil svůj tým na dostřel dvou branek.

Náš tým se vzápětí prosadil znovu, když ve čtyřiapadesáté minutě skóroval obránce Tomáš Tomek a sparťané prohrávali už jen o jednu branku. Náš tým dokonal husarský kousek v závěru základní hrací doby! Jakub Zembol po přihrávce Tomka a Michala Vitoucha vyrovnal skóre utkání a zároveň poslal utkání do prodloužení.

V něm byli domácí hokejisté úspěšnější a zásluhou Šimona Frömela zvítězili. Náš tým i přes velkou snahu svůj velkolepý obrat nedokonal a podlehl Zlínu po velké bitvě 4:5 v prodloužení. V příštím utkání sparťanští junioři změří síly s Kometou Brno.

Juraj Jurík (PSG Berani Zlín): "Před zápasem bychom dva body se Spartou brali, teď jsme ale trochu zklamaní, protože vedení 4:0 bychom neměli ztrácet. Myslím, že jsme dvě třetiny odehráli velmi dobře. V té třetí jsme udělali několik individuálních chyb. Sparta má vyspělé hráče, kteří naše chyby dokázali potrestat. Zápas šel až do prodloužení. Těší nás, že jsme získali druhý bod, který má pro nás velkou cenu. Věřím, že mužstvo taková výhra povzbudí do dalších utkání."