SPA - ZLN 4:1 - Juniorka v domácí premiéře vítězná

3., pátek 17. 9. 2021
Sparta - Zlín SPA - ZLN
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, David, Tomek, Ducháč (C), Chvátal – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček (A), Fábry, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.
Zlín: Šarman (29. Synek) – Kunst, Burian, Nábělek, Mikulík, Riedl (C), Kráčalík – Tomeček, Handl (A), Martinec, Dědek, Masař, Heš, Frömel, Lavička, Luža (A), Laciga.
Branky a nahrávky: 5. Kalný (Zembol, Kubánek), 24. Fábry (Zembol), 26. Zembol (Theimer), 29. Krupička (Hauser) – 34. Martinec (Talafa, Frömel). Rozhodčí: Bejček – Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 37:36. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Zatímco o pár kilometrů jižněji zuřil boj mezi extraligovou Spartou a Třincem, v holešovické Tipsport areně patřil páteční večeř bitvě mezi juniorkou a Zlínem. Svěřenci Richarda Žemličky a Tobiáše Slavíčka z těžkého a vyrovnaného duelu nakonec vyšli vítězně a připsali si na své konto třetí výhru, díky které se stále drží na čele tabulky. Brankami se blýskli Lukáš Kalný, Jakub Zembol, Andrej Fábry a Jan Krupička, zatímco mezi třemi tyčemi podal solidní výkon Jakub Krbeček.

Po poměrně vyrovnaném úvodu pátečního střetnutí mezi Spartou a Zlínem dostal první větší příležitost skórovat domácí celek, když byl už ve třetí minutě z hrací plochy vykázán Dominik Luža za hákování. Domácí sice početní výhodu nevyužili, mrzet je to ale nakonec vůbec nemuselo – přesně sekundu po jejím konci totiž skóre otevřel Lukáš Kalný a poslal svůj celek do vedení.

Facka v podobě rychlého vyloučení a inkasované branky Berany probrala a svěřenci Luboše Jenáčka byli následně na hrací ploše až do přestávky jednoznačně lepším celkem. Gólman Jakub Krbeček však z rukávu tahal jeden výborný zákrok za druhým a pochytal všech čtrnáct střel soupeřů. Do kabin se tak po siréně odcházelo za stavu 1:0.

Pro do té doby solidně hrající Moravany pak přišla pořádně studená sprcha. Těsně po Tomečkově zahozené šanci v čase 23:57 na opačném konci ledové plochy skóroval Andrej Fábry, na jehož přesný zásah jen pár chvil nato navázal Jakub Zembol. Aby toho pro hosty nebylo málo, těsně před polovinou periody se z pozice u levé tyče prosadil Jan Krupička. Na světelných tabulích za brankami rázem svítil stav 4:0 a Dominik Šarman přenechával místo v brankovišti Tobiáši Synkovi.

Berani to ale nevzdali a bojovali dál, přičemž jejich odhodlání jim celkem brzy přineslo ovoce – sekání Davida Senčáka dorážkou Talafovy střely náležitě potrestal Tomáš Martinec, jenž tak aspoň malinko stáhl manko žlutomodrého výběru. Ten tedy do poslední části vstupoval s tříbrankovou ztrátou.

Třetí třetina nabídla relativně vyrovnanou podívanou, které ovšem scházely větší střelecké příležitosti. Kotouč za svá záda nepustil ani Jakub Krbeček, ani Tobiáš Synek. Sparta si závěr utkání pohlídala a po závěrečné siréně slavila vítězství 4:1, které znamenalo zisk dalších tří bodů do tabulky. Po dvou výhrách z minulého týdne tedy svěřenci trenérské dvojice Žemlička–Slavíček stále nepoznaly hořkou pachuť porážky.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Odehráli jsme těžké a vyrovnané utkání, ve kterém nás skvěle podržel brankář. V první třetině byl Zlín ve všech ohledech lepší a jen díky Krbcovi jsme byli stále ve hře. Povedla se nám druhá třetina, kde jsme odskočili a v poslední části jsme obětavým týmovým výkonem náskok udrželi."

Luboš Jenáček (PSG Berani Zlín): "Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale nepřijeli jsme se sem pouze bránit – chtěli jsme hrát aktivní, útočný hokej. Myslím si, že se nám to dařilo, nicméně bohužel dnes rozhodla efektivita zakončení. Góly Sparty většinou padaly tak, že jsme měli jasnou šanci, branku jsme nedali a soupeř nás pak z protiútoku potrestal. Musím ale kluky pochválit, že ten zápas nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat. Spartě nezbývá než pogratulovat ke třem bodům."