SPA - VIT 5:3 - Potvrzení prvního místa!

II/7, sobota 5. 3. 2022
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Hrabal – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, Hrabík, Ton (A), Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol (A)
Vítkovice: Bartošák – Hodinář, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Bialy, Řepa, Havlík – Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý (A), Schauer, Macias, Holaník, Krejsa (C), Skřipčák, Gebauer
Branky a nahrávky: 25. Kubánek (Tůma, Mácha), 30. Theimer (Ducháč, Tomov), 33. Ton (Hrabal), 50. Senčák (Vágner, Theimer), 52. Mácha (Hauser, Ducháč) – 21. Gebauer (Tvrdý, Skřipčák), 32. Macias (Holaník), 59. Krejsa (Hodinář, Kotásek). Rozhodčí: Battěk, Kraval – Šimánek, Jurak. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 32:36. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3.
Sparta poráží Vítkovice potřetí v rámci nadstavbové části, tentokrát 5:3! Náš tým se tak nadále nachází na prvním místě ve skupině B a to již s pětibodovým náskokem. Na výhře se podíleli zejména Oto Theimer s Adamem Máchou (oba 1+1), brankář Hrabal přispěl čtyřiatřiceti úspěšnými zákroky.

Hned v úvodu utkání hostující obraně unikl Zembol, v obrovské šanci však selhal a netrefil branku. Spartě se po vyloučení Havlíka naskytla příležitost první přesilové hry v zápase, tu však náš tým nezačal vůbec ideálně. Vítkovický Gebauer se dokázal v dobré pozici zmocnit kotouče a unikl obráncům, skóre se ovšem díky skvělému zákroku Hrabala neměnilo ani tentokrát.

Přesilové hry se po vyloučení Červenky dočkali také hosté, proti ráně Smolky musel zasahovat Hrabal. V závěru třetiny ještě na trestnou lavici zamířil za faul vysokou holí Puchala, rychlá sparťanská kombinace v rámci početní převahy skončila pouze nepřesným Ducháčovým zakončením. Do kabin se tak šlo za nezměněného bezbrankového stavu.

Vstup do druhé části vyšel lépe Vítkovickým, Spartu zatlačili do její třetiny a následně se po přihrávce Tvrdého prosadil Jakub Gebauer. Šanci na vyrovnání měl nejprve Ton, z úhlu však Bartošáka prostřelit nedokázal. I přes prvotní Tonův neúspěch Sparta udržela kotouč v soupeřově třetině a z tlaku vyrovnání vytěžil Maxim Kubánek. Přibližně v polovině třetiny dokonal náš tým obrat, když Oto Theimer využil svého důrazu na brankovišti a procedil kotouč za Bartošáka.

Ani ne dvě minuty poté přišla vítkovická reakce, Holaník byl úspěšný na vhazování ve sparťanské třetině a Krzysztof Tomasz Macias následně ranou z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Tento gólový maraton zakončila opět Sparta, po nepřesné střele soupeře se z rychlého protiútoku dokázal prosadit Petr Ton. V závěru této části hry ještě mohl sparťanské vedení navýšit po přihrávce Vágnera Theimer, ten si ale sám před Bartošákem neporadil.

Úvod třetí části obstarala opět šance Sparty, Hauser s Vitouchem se řítili v situaci 2 na 1 vůči vítkovické brance, druhý jmenovaný se následně dostal ke střele, kterou však Bartošáka překonat nedokázal. Náš tým pokračoval v tlaku, který nakonec přece jen vyústil v gólový výsledek. Nejprve se po sražené střele Vágnera do odkryté branky prosadil David Senčák, následně rysy kanonýra prokázal Adam Mácha, když z velkého úhlu trefil horní růžek hostující svatyně.

Na sparťanské střídačce mohlo být ještě veseleji, Tůmova rána od modré čáry skončila na spojnici vítkovické branky. V závěru zápasu přišli i kvůli zvolnění Sparty za rozhodnutého stavu také vítkovické možnosti, sám na Hrabala ujížděl Macias, jeho pokus o prostrčení kotouče mezi betony však sparťanský maskovaný muž dokonale vystihl. Na samém konci utkání hosté zvládli výsledek alespoň korigovat, když se prosadil Josef Krejsa. Sparta tak po výsledku 5:3 nadále drží první místo ve skupině.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): „Kvalitní vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Zvlášť druhá třetina byla hodně divoká a neorganizovaná, měli jsme i dost štěstí po zbytečných ztrátách kotouče a chybách v obranné fázi. Ve třetí třetině jsme hru uklidnili a přidali další góly.“