14., středa 24. 11. 2021
Sparta - Vítkovice SPA - VIT
Sparta: Krbeček – Bartoň, Šindelek, Tůma, David, Červenka, Ducháč, Menzel – Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Kalný, Vašíček, Slavíček, Bareš, Theimer, Zembol.
Vítkovice: Dolíška – Hodinář, Bystroň, Puchala, Bialy, Prčík, Machů, Havlík – Slusarczyk, Kotásek, Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa, Skřipčák, Kubík, Gebauer.
Branky a nahrávky: 8. Kalný (Slavíček, Kubánek), 22. Tůma (Kalný, Slavíček), 36. Senčák (Hauser, Ducháč). Rozhodčí: Šmika - Frodl, Komárek. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 31:36. Průběh utkání: 3:0.
Sparťanští junioři v úterní dohrávce porazili Vítkovice 3:0! Náš tým si v utkání vytvořil tříbrankový náskok, který udržel až do závěrečné sirény. Čistým kontem se blýskl sparťanský brankář Jakub Krbeček, který pochytal všech šestatřicet střel soupeře. Jednou brankou a asistencí přispěl k cenné výhře útočník Lukáš Kalný.

Sparťané v duelu s Vítkovicemi dostali hned v první minutě možnost hrát v přesilové hře. Náš tým svou první početní výhodu v utkání gólově nevyužil, ale ještě do poloviny úvodní části se již prosadil. Prvním úspěšným střelcem na straně Pražanů se stal útočník Lukáš Kalný, jenž na konci osmé minuty otevřel skóre tohoto utkání. Sparťané hráli ve zbývajících minutách první třetiny dvě oslabení, které ustáli a odnesli si do kabin cenný jednobrankový náskok.

Domácím hokejistům se povedl start do druhé třetiny lépe než soupeři, jelikož hned ve dvaadvacáté minutě svítilo na tabuli skóre 2:0. Obránce Jakub Tůma svou trefou vystřelil svému týmu klidnější náskok a zároveň zaznamenal svou druhou trefu v probíhající sezoně. Sparťanům se výsledkově dařilo i v dalších minutách, jelikož David Senčák využil v šestatřicáté minutě utkání domácí přesilovou hru. Náš tým vedl po dvou odehraných třetinách už o tři branky.

Pražané si své tříbrankové vedení udrželi i ve třetí části, byť cestu za další tříbodovou výhrou si zkomplikovali častými vyloučeními. I přesto však sparťanský brankář v čele se svou obranou veškerému vítkovickému tlaku odolal a sparťané i díky brankáři Jakubu Krbečkovi zvítězili 3:0. Náš tým výhrou nad Vítkovicemi zároveň uspěl už pošesté v řadě a vyšvihl se na druhé místo v tabulce soutěže.