SPA - MBL 4:3 - Tuhá bitva se šťastný koncem

25., neděle 19. 12. 2021
Sparta - Mladá Boleslav SPA - MBL
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, Slavíček (A), Vašíček, Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol.
Mladá Boleslav: Stuchlík – Moravec, Němec, Vacík (A), Křepelka, Rajgl, A. Vlasák, Vochvest – Simon (A), Závora (C), Polák, Brouček, Půček, Broš, M. Vlasák, Hruška, Václavík, Plíšek.
Branky a nahrávky: 23. Hauser (Theimer, Vašíček), 31. Hauser (Zembol, Vitouch), 45. Zembol (Ducháč, Tomek), 58. Šindelek (Krupička, Vašíček) – 10. Václavík, 20. Brouček (Němec, Plíšek), 50. Plíšek (M. Vlasák). Rozhodčí: Jaroš, Glanc – Komárek, Svoboda. Vyloučení: 2:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 48. Střely na branku: 33:34. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Poslední adventní nedělní odpoledne nabídlo v holešovické Tipsport areně napínavý souboj třetího týmu juniorské extraligy se čtvrtým. Na půdu Sparty zavítala Mladá Boleslav a jejich souboj nabídl šedesát minut vyrovnaného a pohledného hokeje, který skončil těsným domácím vítězstvím. Hned dvakrát v zápase skóroval Petr Hauser a po jedné brance zaznamenali Jakub Zembol a Filip Šindelek.

V neděli odpoledne byla od samotného začátku v Tipsport areně k vidění svižná, vyrovnaná a napínavá podívaná, jejíž úvodní minuty ovládali hráči Mladé Boleslavi. Těm se podařilo otevřít skóre v desáté minutě, když se po nepovedené rozehrávce jednoho z domácích hráčů dostal ke kotouči Tomáš Václavík a z následného úniku připravil Krbečka o neprůstřelnost.

Hra se pak sice postupně vyrovnávala, sparťanský gólman ale musel před koncem periody ze své klece lovit puk ještě jednou – pouhých pár sekund před koncem se prosadil Dominik Brouček, který tak svému celku nadělil dvoubrankové vedení.

Domácí po přestávce zlepšili svou koncovku a přesně tři minuty po startu prostřední pasáže se mohli radovat z kontaktní branky. V přesilovce po vyloučení boleslavského Plíška snížil Petr Hauser, a v Holešovicích to rázem znovu bylo jen o gól.

Vyrovnání pak přišlo v čase 30:38 a ani tentokrát u toho nebyl nikdo jiný než Petr Hauser. Pražané pak sice dostali šanci dokonat obrat v další početní výhodě, ale tentokrát neudeřili. Před startem posledního dějství tak bylo skóre nerozhodné.

Zkraje třetí části putoval na trestnou za vyhození puku mimo kluziště Rajgl a obrat byl rázem dokonán. Filip Ducháč po vyhraném buly před Stuchlíkem obratem nabil Jakubu Zembolovi, který se přesnou střelou z pravé strany zapsal mezi úspěšné střelce.

Vyrovnaná a napínavá bitva zuřila dál a časem se ukázalo, že Zembolův gól ještě o ničem nerozhodl. Jindřich Plíšek se totiž v padesáté minutě ocitnul ve velmi podobné situaci jako Václavík v první třetině a minela pražského zadáka i tentokrát skončila inkasovaným gólem - 3:3.

Nějakou dobu to tak v Holešovicích vypadalo, že o přesném rozdělení bodů se rozhodne až v prodloužení. To ale nakonec vůbec nebylo třeba – v čase 57:52 totiž Stuchlíka prostřelil Filip Šindelek a vrátil Spartě náskok, který si až do závěrečné sirény nenechala vzít. Domácí tak porazili bruslaře 4:3.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Odehráli jsme těžké, vyrovnané utkání. Boleslav nás ze začátku přehrávala, ale po kontaktním gólu jsem se do utkání dostali i my a nakonec ho zvládli. Opravdu cenné tři body."

Petr Haken (BK Mladá Boleslav): "Výborně jsme odehráli první třetinu, byli jsme rychlejší, lepší a dali jsme jim dvě branky. Myslím, že zápas se zlomil v momentě, kdy jsme neproměnili jasnou šanci na 3:0 a pak nás srazili takové slepené góly. Ten zápas měl asi dojít do remízy, aby oba týmy měly po bodu. Je to škoda, holt jsme byli o gól horší."