SPA - KOM 3:2p - Vítězný obrat proti Kometě!

38., úterý 4. 1. 2022
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Salák – Moravčík, Pavelka, Polášek (A), Mikliš, Dvořák, M. Jandus – Buchtele, Sobotka (A), Chlapík – Thorell, Horák, Řepík (C) – Kaše, Voženílek, Forman – Strnad, Vitouch, Dvořáček – T. Jandus.
Kometa Brno: Tomek – Ďaloga, Bartejs, Kučeřík, Holland, Gulaši (A), Tansey, Roth – Zaťovič (C), Holík, Mueller (A) – Šik, Krištof, Horký – Pavlík, Süss, Vincour – Dočekal, Ostřížek, Šoustal.
Branky a nahrávky: 54. Polášek (Buchtele, Voženílek), 60. Thorell (Řepík, Horák), 61. Řepík (Horák, Sobotka) – 10. Mueller (Zaťovič), 15. Zaťovič (Holík, Mueller). Rozhodčí: Hradil, Šindel – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 000. Střely na branku: 31:26. Průběh utkání: 0:2, 3:2. Nejlepší hráči utkání: Adam Polášek – Matej Tomek.
Naplno fandící sparťané na tribunách našemu týmu pomohli v dramatické a těžké bitvě s Kometou! Ačkoliv jsme po většinu zápasu dotahovali dvougólové manko, obratem ve třetí třetině jsme dotáhli zápas do prodloužení, kde o vítězství 3:2 rozhodl parádní trefou do pravého vinglu náš kapitán Michal Řepík!

Úvodní dvacetiminutovka nabídla vyrovnanou podívanou, ve které měli sice domácí častěji puk na hokejkách, nebezpečnější akce si však vybojoval soupeř. Alexandr Salák měl veliký podíl na tom, že až do 10. minuty vydržel bezbrankový stav. Tehdy ho ze samostatného úniku překonal Peter Mueller. V následujícím průběh předvedl náš brankář další důležité zákroky, když vynuloval Vincoura i Horkého.

Jenže v 15. minutě inkasoval podruhé. Kometa vyhrála buly a před Saláka se zcela nepokrytý prosmýkl Martin Zaťovič, jenž přesně namířil kotouč mezi betony. Pražané byli zaskočeni dvoubrankovým mankem a do zaznění sirény se na ledě hledali.

Do druhé třetiny však Sparta vstoupila odhodlaně. Její útočné snažení podpořilo vyloučení brněnského Pavlíka, naši hokejisté ale přesilovku neproměnili. I přes četné střelecké pokusy na obou stranách bylo tempo vlažné a gólmani neměli s létajícími puky mnoho práce. Hru pět na čtyři si vyzkoušelo i Brno, nicméně Sparta své území bez obtíží uhájila. Do dalšího dějství se šlo tedy za stavu 0:2.

Hned startem závěrečné části mohl snížit Thorell střelou zblízka k zadní tyči, ale nepovedlo se mu puk přesně nasměrovat do sítě. Následovala druhá přesilovka našeho mužstva, nicméně Tomek neměl příliš práce v brance. Podobně na tom byl Salák při oslabení svého celku, skóre zůstávalo i nadále beze změny.

Sparťanské čekání na gól bylo prolomeno v 54. minutě, kdy Adam Polášek poslal dělovku od modré čáry a bezmocný brněnský brankář přes zakrytý výhled neměl šanci. Nedlouho po domácím gólu se dlouho z ledu sbíral Miroslav Forman, po čemž následovala šarvátka u brněnské střídačky a hra čtyři na čtyři. Domácím se navíc naskytla možnost hry čtyři na tři, nicméně Tomek podruhé nekapituloval. Dvouminutová hra bez brankáře se však Pražanům vyplatila, z dorážky vyrovnal v 60. minutě Erik Thorell.

Velmi rychle pak v prodloužení rozhodli domácí, kteří Kometu k ničemu nepustili. Přesnou trefu za Tomka namířil Michal Řepík a vystřelil Spartě dva body za vítězství 3:2.

Josef Jandač (HC Sparta Praha): "První třetina byla špatná, další dvě mužstvo bojovalo a šlo si za tím. Myslím si, že jsme vyrovnali zaslouženě a měli jsme i další šance. Brno hrálo urputně, první třetinu bylo aktivní, zatímco my si s tím nevěděli rady. Dobře bránilo, dlouho jsme se nemohli prosadit a v závěru nám to vyšlo. V prodloužení to kluci dobře sehráli a Řepa to dobře trefil."

Jiří Kalous (HC Kometa Brno): "Ztratili jsme další dva body, což je velká škoda, protože si myslím, že jsme si mohli tři body odvézt."