KVA - SPA 4:1 - Soupeř rozhodl ve třetí třetině

II/5, sobota 26. 2. 2022
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Bočan - Benda, Bulka, Pohanka, Krajčík, Kočí, Dorot - Vogel, Rymon, Botoš, Šlechta, Sapoušek, Šmajda, L. Adámek, Seidler, M. Adámek.
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč - Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Ton, Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 33. Šmajda (L. Adámek, Krajčík), 42. Botoš (Vogel, M. Adámek), 43. Šmajda (Benda, Rymon), 56. L. Adámek - 18. Tomek (Kubánek, Ducháč). Rozhodčí: Hlinka, Němec - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 30:35. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Sparťanští junioři zakončili svou třízápasovou sérii na venkovních kluzištích duelem v Karlových Varech. Náš tým si vypracoval v průběhu první třetiny jednobrankové vedení, které však v dalších minutách ztratil a ve třetí třetině se prosazoval jen soupeř. I díky dvěma gólům v oslabení sparťané neuspěli v lázeňském městě 1:4. Jediný náš gól obstaral talentovaný obránce Tomáš Tomek.

Sparťanům se první třetina výsledkově vydařila, když svěřenci Richarda Žemličky drželi jednobrankové vedení. Náš tým šel v průběhu osmnácté minuty poprvé v utkání do vedení, když se prosadil obránce Tomáš Tomek. Talentovaný obránce zaznamenal první trefu v nadstavbové části. Sparťané měli v průběhu úvodní třetiny k dispozici dvě přesilovky a domácí hokejisté jednu. Ani jeden z celků však svou početní výhodu nezužitkoval a náš tým odcházel do kabiny po první části o něco spokojenější.

Druhá třetina byla alespoň co se týče výsledku velmi vyrovnaná. Karlovarští hokejisté se chtěli vrátit zpět do zápasu a ve 33. minutě svítily na světelné tabuli dvě jedničky. Energetici se propracovali do útočného pásma a Samuel Šmajda svou čtvrtou trefou v nadstavbě vyrovnal skóre utkání. Navzdory dvěma početním výhodám, po jedné z nich na každé straně, nerozhodný stav vydržel do konce druhého dějství. Oba celky hrály po dvou třetinách nerozhodně 1:1.

Karlovarští hokejisté vlétli do třetí třetiny ve velkém tempu a náš tým nestačil. Jan Botoš po necelých dvou odehraných minutách ze třetí části poslal svůj celek vůbec poprvé v utkání do vedení a sparťané museli rázem dotahovat. A pro náš tým bylo vzápětí ještě hůře, když mířil do černého útočník Samuel Šmajda. Talentovaný forvard zaznamenal svou druhou branku v utkání.

Nutno připomenout, že domácí hráči využili na startu třetí části dvě přesilové hry. Sparťané se snažili výsledek ještě nějakým způsobem zdramatizovat, leč neúspěšně. Lukáš Adámek přidal pojistku a Vary uštědřily Spartě porážku 1:4. Náš tým si po vítězství v Pardubicích a ve Vítkovicích připsal porážku.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): "Bylo to velice náročné utkání. Myslím si, že soupeř opět podal velmi dobrý výkon. Hrál intenzivně a s velkou kvalitou na kotouči. Snažili jsme se soupeři čelit určitým plánem, kterému hráči věřili. Po dvou třetinách jsme vyrovnali a drželi stav 1:1. Věděli jsme, že další branka může zápas převážit na vítěznou stranu. Na začátku třetí třetiny jsme si pomohli dvěma přesilovkami, za což jsme rádi. Po zápase jsem říkal hráčům v kabině, že po dobrém výkonu je radost stát za takovým týmem na střídačce."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Soupeř vyhrál zaslouženě. Bohužel jsme z naší strany nedodržovali téměř nic, co jsme si před zápasem řekli. Byli jsme v celém průběhu utkání navíc nedisciplinovaní, což nás stálo body. Gratuluji soupeři, byl lepší ve všem. Musíme se vrátit zpátky na zem a začít znovu makat."