13., sobota 23. 10. 2021
Karlovy Vary - Sparta KVA - SPA
Karlovy Vary: Bočan - Bulka, Krajčík, Blengino, Dorot, Zolnaj, Vogel - Rymon, Botoš, Šlechta, Šmajda, Adámek, Seidler, Varvařovský, Kupčo, Kusak.
Sparta: Hrabal - Tomov, Šindelek, David, Tomek, Červenka, Ducháč, Chvátal, Port - Kubánek, Hauser, Krupička, Kalný, Slavíček, Bareš, Fábry, M. Vitouch, Zembol.
Branky a nahrávky: 21. Adámek, 40. Botoš (Kusak) - 6. Fábry (Hauser, Krupička), 42. M. Vitouch (Ducháč, Tomek), 65. Slavíček (Tomov). Rozhodčí: Hlinka - Tichý, Pěkný. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 110. Střely na branku: 40:31. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
Sparťanští junioři odehráli náročné utkání na ledě Karlových Varů, kde o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení. Svěřenci kouče Richarda Žemličky dotáhli ve třetí třetině jednobrankovou ztrátu a v poslední minutě prodloužení rozhodl o zisku dvou bodů útočník Josef Slavíček.

Hned zkraje zápasu měl po chybě v karlovarské rozehrávce obrovskou příležitost Tomek, jeho pokus ale vystihl Bočan betonem. Velmi záhy přidal další gólovku Kalný, tentokrát ale puk nenamířil přesně a Bočan zasahovat nemusel. Sparťané ale přeci jen úvodního tlaky využili a skórovali jako první. Za karlovarskou brankou podklouzl domácí Vogel, to stejné se ale stalo vzápětí také Hauserovi při pokusu o zakončení, kotouč ale nakonec Bočan vyrazil jen na hokejku Andreje Fábryho, jenž puk poslal za Bočanova záda. Smutný hrdina předchozího okamžiku Vogel měl vzápětí na hokejce vyrovnání, puk mu ale při zakončení sjel z hokejky, s čímž neměl Hrabal problémy. Po dvou smolných karlovarských faulech se nám naskytla příležitost dokonce dvojnásobné početní převahy, toho se nám ovšem využít nepodařilo. Naopak po jejím skončení se nám puk do sítě podařilo dopravit, gól však nemohl být uznán, protože ho bylo dosaženo vysokou holí. Při hře plné všemožných šancí zaútočili pro změnu Energetici, když v rychlém brejku dokázal Kusak najít před brankou čekajícího Botoše, Hrabal ale předvedl vynikající zákrok. V identické šanci o chvíli později tentokrát pálil Adámek, i tento souboj ovšem vyhrál Hrabal v naší brance.

Domácí dokázali přetavit vysokou aktivitu v gól až na začátku druhé dvacetiminutovky, když Lukáš Adámek tváří v tvář Hrabalovi tentokrát nezaváhal. Energie mohla průběh zápasu dokonce otočit, s přesilovou hrou ovšem nedokázala naložit ideálně. Proto se do další šance dostali znovu sparťané, konkrétně Kubánek, proti jeho střele do odkryté části branky ale vytáhl Bočan fantastický zákrok. Festival šancí pokračoval při dalším sparťanském oslabení. Krajčík dokázal překonat Hrabala, gólovou radost mu ovšem překazila branková konstrukce. Hra se poté i vinou vzájemných vyloučení a hře ve čtyřech znovu uklidnila, Energie ale přeci jen ještě dokázala ve druhé periodě udeřit. Sedmnáct vteřin před koncem druhé třetiny našel Kusak před brankou Jana Botoše, který perfektním blafákem poslal puk mezi betony Hrabala a otočil skóre ve prospěch Karlových Varů.

Energetiky hned na začátku třetí třetiny čekalo oslabení, sparťanům se ovšem v začátku přesilovky nedařilo a do přečíslení dvou na jednoho se dostalo duo Adámek - Botoš. Druhý jmenovaný se po přihrávce od Adámka ocitl v ideální pozici, avšak tutovou šanci neproměnil. A tak zafungovalo nepsané hokejové pravidlo "nedáš, dostaneš". Přesnou přihrávkou vyslal Ducháč do akce Michala Vitoucha, který přesným zásahem dokázal využít do teď ne úplně ideální přesilovku.

Oba týmy na tempu zápasu neslevily ani ve třetí části, tudíž velkých šancí nebylo poskromnu ani nyní. Po pravé straně se dral do zakončení Kupčo, Hrabal ale dokázal jeho pokus vytěsnit mimo tři tyče. Na druhé straně pak pálil Červenka, který dokázal v mezikruží přechytračit tři bránící hráče, puk namířil ovšem jen do Bočanovy hrudi. Následovala opět karlovarská akce a opět byl jejím hlavním aktérem Kupčo, který rozdal přihrávky nejprve Šmajdovi a poté také Rymonovi, ani jeden pokus ovšem úspěchem neskončil. V infarktovém závěru utkání se musel vyznamenat znovu Bočan, a to dokonce proti třem opravdu vážným sparťanským šancím. Nejprve Bočan dokázal vystihnou akci Hausera a puk vykopl betonem, vzápětí si poradil také s akcí Slavíčka, jenž pálil z levého kruhu. V další akci pálil jeden ze sparťanů z tutové pozice, i tentokrát však zůstal Bočan nepřekonaný. Na druhé straně pak vyrovnaný stav zachraňoval také Hrabal, jenž lapil střelu Adámka z protiútoku.

V prodloužení vyrazili do útočného pásma jako první domácí hokejisté, a hned z toho byla obrovská šance. Kupčo ale po pasu od Rymona trefil jen Hrabalovu hruď. Otěže v prodloužení poté převzali sparťané. Nejprve to byl Tomov, který se prokličkoval celým útočným pásmem a zastavil se až na Bočanovi. To už se ovšem nestalo Josefu Slavíčkovi, který dokázal na levém kruhu obelstít Kupča. Sparťanský útočník se následně proháčkoval až před Bočana a poslal mu puk mezi betony, čímž rozhodl, že Sparta si z tohoto utkání odnesla bonusový bod.