KOM - SPA 3:5 - Po boji je opět srovnáno!

SF4, pondělí 7. 4. 2014
Kometa Brno - Sparta KOM - SPA
Kometa Brno: Čiliak - Dlapa, Hanzlík, Kováčik, Kempný, Kuboš, Žižka - J. Svoboda, Čermák, Hruška - T. Svoboda, Němec, Káňa - Zohorna, Novotný, Pivko - Vondráček, Koreis, Burian. Trenér: Vladimír Kýhos.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Polášek, Philipp, Kubát - Ton, Hlinka, Buchtele - Kumstát, Pech, Rolinek - Klimek, Divíšek, I. Rachůnek - Forman, Přibyl, T. Rachůnek. Trenér: Josef Jandač.
Branky a nahrávky: 10. Koreis (Burian, Vondráček), 21. Kempný, 57. H. Zohorna (Žižka, T. Svoboda) – 4. Rolinek (Pech, Philipp), 15. Polášek (Forman, T. Rachůnek), 39. Buchtele (Hlinka), 42. Přibyl (Klimek), 59. Pech (Buchtele). Rozhodčí: Pešina, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:7, navíc Hanzlík (KOM) - T. Rachůnek (SPA) 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200. Střely na branku: 26:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5. Nejlepší hráči utkání: Hruška - Buchtele. Průběh série: 2:2.
Napodruhé už to na brněnském ledě vyšlo! Kometa zvládla na sparťanské vedení odpovědět pouze dvakrát, poté už na Pražany nestačila. Pod vítězství a srovnání semifinálové série na 2:2 se gólově podepsali Rolinek, Polášek, Buchtele, Přibyl a Pech.

Čtvrtý zápas semifinále nabídl hned od úvodu svižný hokej. Sparta potřebovala dohnat nepříznivé manko v sérii a také se dle toho zařídila. Na Kometu vletěla jako tsunami a již ve čtvrté minutě vytěžila vedení. Pech našel na modré rozjetého Tomáše Rolinka, jehož svižnou střelu nedokázal Čiliak zachytit mezi betony. Brňané se do nějakých protiakcí dlouho nedostávali, spíš trpělivě čekali na chyby soupeře. Ta však přišla, konkrétně na konci desáté minuty. Nepokrytý Vondráček nahodil puk do ohně, Pöpperle nedokázal puk přikrýt a důrazný Jakub Koreis snad natřikrát došťouchal puk do sítě.

Domácím však radost dlouho nevydržela. V patnácté minutě už podruhé svítilo za Čiliakem červené světlo. Sparta vyrazila do přečíslení a znovu nekompromisně trestala propad brněnské obrany. Z pravé strany nahrával na zadní tyč Forman a přesnou dorážkou dostal Pražany do vedení Adam Polášek. Opět se hrálo hodně důrazně, před oběma brankami bylo k vidění velké množství soubojů a šarvátek, rozhodčí všechny situace vyřešili několika trestnými minutami. Brněnský celek to zdravě nabudilo, několik šancí na vyrovnání bylo přeci jen k vidění, ovšem Kováčikova bomba nebo Pivkova střela těsně vedle k úspěchu nevedla.

82
poprvé v play off se na ledě objevil útočník TOMÁŠ DIVÍŠEK, nastoupil v centru třetí lajny s Klimkem a Ivanem Rachůnkem na křídlech

Druhá část začala pro Kometu velmi dobře. Dohrávala přesilovku a nakonec ji dokázala využít. Sičákovu chybu využil prudkou ranou Michal Kempný. Od té doby měli Brňané mírnější převahu, ale své šance nedokázali přetavit v branku. Ta mohla padnout na druhé straně, Hanzlík zasáhl Pecha do oblasti hlavy a krku a putoval pod sprchy. Jenže dlouhou početní výhodu domácí perfektně odbránili. Sparta poté předvedla několik zákroků za hranicí pravidel, a i tým kouče Kýhose měl tak možnost něco s výsledkem udělat.

Dobrou šanci měl Pivko a také Hruška. Jeho pokus těsně minul Pöpperleho klec. Poté předvedl nevybíravý zákrok Tomáš Rachůnek, který ramenem dohrál Němce a také putoval pod sprchu. Kometa tak přišla o svého nejproduktivnějšího hráče a zároveň i remízový výsledek. Minutu a čtrnáct vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky špatně rozehrál Kempný a našel přímo hůl Jana Buchteleho. Jeho nájezd před Čiliakem skončil třetím gólem v jeho kleci.

Začátky třetiny rozhodovaly. Místo distancovaného Tomáše Rachůnka seděl za katrem Daniel Přibyl a jeho rychlý výjezd z trestné lavice Sparta využila. Klimek mu přihrál puk přesně na hokejku a mladý útočník se prosadil parádní trefou nad Čiliakovo rameno. Opařená Kometa mačkala poslední zbytky sil a dlouho si nevěděla rady.

Přeci jen se ale dostala zpátky do zápasu. V čase 56:25 využil přihrávku Žižky útočník Hynek Zohorna. I když mu rána vůbec nesedla, propadla za Pöpperleho záda. Další drama se už ale nekonalo. Do prázdné brány poslal puk v power-play Lukáš Pech a potvrdil pro Spartu důležitý bod. V sérii je tak před přesunem zpět na sparťanský led vyrovnáno 2:2.

Martin Pešout (HC Kometa Brno): V první třetině jsme se nechali trochu unést a pustili soupeře do asi čtyř přečíslení čtyři na dva. To se nám celou sezonu nestávalo. Dovolili jsme tím soupeři převzít iniciativu. Po hrubé chybě Sičáka jsme vyrovnali na 2:2 a byli jsme i lepší. Gól visel ve vzduchu. Udělali jsme nepochopitelnou chybu a Sparta si už vítězství pohlídala.

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): Od prvního vhazování jsme dávali najevo, že si chceme odvést vítězství. Dobře jsme bruslili, hráli jsme tvrdě, vytvářeli jsme si tlak. Trošku nás přibrzdila druhá třetina, ve které jsme soupeři dovolili srovnat skóre. Získali jsme vždy náskok, který jsme ale dvakrát ztratili. Ve třetí jsme ale znovu přitlačili a nedovolili si vítězství vzít.