7. 4. 2014 Tereza Velikovská

Polášek: Brněnské prostředí mě motivuje!

Brněnská mise dopadla polovičním úspěchem, zpět do Prahy se semifinálová série vrací za stavu 2:2. Poprvé ve vyřazovací části se gólově prosadil obránce ADAM POLÁŠEK, který v 15. minutě zužitkoval krásnou nabídku Miroslava Formana. "Míra mě viděl a dal mi to přímo do prázdné brány. Neproměnit to, to by byl hřích," smál se mladý bek spokojeně.

Po dalším vyhecovaném zápase se vám před návratem do Prahy podařilo vyrovnat, je to velká úleva?
Je to parádní, vyhrát na jejich ledě je určitě úspěch. Celý zápas jsme si drželi vedení, v závěru se jim sice ještě povedlo to zdramatizovat, ale gól do prázdné brány už to definitivně potvrdil.

Kometa dokázala dvakrát srovnat, neozvala se někde vzadu v hlavě výstraha, abyste zápas neztratili jako v neděli?
To ani ne. Oni to sice dvakrát srovnali, ale my jsme vždycky šli do šatny s jednobrankovým vedením. V šatně jsme si pokaždé řekli, co děláme dobře a co špatně. A hlavně co musíme dělat, abychom si to takhle udrželi.

Adam Polášek

Vy osobně jste si připsal první trefu v play off. Od Miroslava Formana to byla parádní nahrávka, že?
To rozhodně. (úsměv) On to tam výborně zatáhl a my víme, že se to vždycky snaží tlačit do brány, prorvat to tam i s gólmanem. Takže já jsem tam šel cíleně, Míra mě viděl a dal mi to přímo do prázdné brány. Neproměnit to, to by byl hřích.

Ve třetí třetině jste ještě napřahoval při přesilovce za stavu 4:2, ale při ráně od modré jste zlomil hokejku. Zamrzelo to za takového stavu?
Určitě to zamrzí. Ale zase nevím, kam by to šlo, jestli by to byl gól, nebo by to vůbec netrefilo branku.

Jak se vám hrálo před hlasitým brněnským publikem. Motivuje vás to osobně ještě víc?
Zdá se mi, že se spíš soustředili na nadávání nám a rozhodčím, než aby fandili svému týmu. Rozhodně je to pro nás hodně motivující. Víme, že každý náš gól sesadí dolů jejich fanoušky i hráče. Já osobně jsem si to užíval, atmosféra tady je vždycky úplně parádní.

Honza Buchtele si to podle oslavného gesta po třetím gólu užíval taky…
No, to bylo něco extra. (smích) Ale je to play off, tak co by, proč ne?

Před přesunem série na půdu Brna jste říkal, že herně jste na tom lépe, jen to pak ukázat na ledě. Jak to vidíte nyní?
Góly, co nám dali, padly většinou po našich hrubých chybách. My jsme jim to skoro všechno prostě dali. Takže nás jasný cíl je nenahrávat Brnu na góly a hrát co nejjednodušeji. Musíme se držet toho, co si řekneme.

1.!
ADAM POLÁŠEK si připsal první gól v play off

Je jasné, že se sem série znovu vrátí, ale nyní vás čeká zápas doma. Projeví se to nějak na hře Brna?
Když jsme přijížděli sem do Brna, tak jsem si myslel, že tu budou hrát úplně jinak, ale zatím se mi úplně nezdálo, že by hráli nějak jinak. Změnili nějaké maličkosti, ale to jsou věci, které si můžeme pohlídat během třetiny, nemusíme se na to nějak speciálně připravovat.

Poprvé v sérii došlo na obou stranách k faulům a trestům do konce utkání. Byla tam nějaká obava, aby se to nevyhrotilo až příliš?
To záleží hlavně na nás, jak my se k tomu postavíme. Jestli budeme disciplinovaní a budeme se jim jen vysmívat. Když jim teklo na konci do bot, tak to bylo vidět, snažili se nás v každé situaci rozhodit. Osekávali, mně tam nějaký hráč ze čtvrté lajny za stavu 4:2 pět minut do konce řekne: „Jdeme, jdeme.“ Přitom už se tam nedostane do konce zápasu. Já jsem si to pohlídal stejně jako Míra Forman, který tam udělal úplně to samé. A pět minut do konce už si to vlastně prohráli sami.