Junioři: VIT - SPA 4:2 - Vyrovnané utkání bez bodů

II/10, sobota 12. 3. 2022
Vítkovice - Sparta VIT - SPA
Vítkovice: Irgl - Hodinář, Smolka, Puchala, Prčík, Kosina, Řepa, Havlík - Slusarczyk, Kotásek (A), Tvrdý, Schauer, Macias, Holaník, Krejsa (C), Melovský, Kubík, Gebauer (A).
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) - Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Ton (A), M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 14. Krejsa (Melovský, Smolka), 27. Melovský (Krejsa), 42. Macias (Melovský, Prčík), 60. Melovský - 37. Hauser (David, M. Vitouch), 51. Ton (Kubánek, Tůma). Rozhodčí: Obadal, Šudoma - Hranoš, Veselý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 32. Střely na branku: 31:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 4:2.
Sparťanští junioři mají za sebou neúspěšné utkání ve Vítkovicích, kde prohráli se svým soupeřem 2:4. Svěřenci kouče Richarda Žemličky se sice dvakrát prosadili, nicméně soupeř si pohlídal svůj náskok až do konce základní hrací doby. Sparťané podlehli Vítkovicím poprvé v nadstavbové části a zapsali druhou porážku v řadě.

Sparťanští trenéři nasadili do branky v utkání na ledě Vítkovic zkušeného Jakuba Krbečka, který čelil v duelu s ostravským soupeřem hned několika nebezpečným střeleckým pokusům. Pražané hráli po necelých třech odehraných minutách v oslabení, když se na trestnou lavici odebral za vražení na hrazení útočník Ton. Domácí hokejisté svou nabídnutou početní převahu nezužitkovali a skóre utkání bylo nerozhodné.

Sparťané si připravili velkou šanci v dalších minutách první třetiny, kdy však domácí brankář Irgl svou branku uhájil a udržel nerozhodný stav. A když se neprosadili sparťané, zaúřadovali v útočném pásmu domácí. Josef Krejsa svou šestou brankou v nadstavbové části poslal Rideru do vedení. Sparťané chtěli na inkasovaný gól rychle odpovědět, nicméně vítkovický brankář i nadále držel svůj celek. V následné hře ve čtyřech hráčích na obou stranách další gól nepadl.

Pražané měli v úvodních minutách prostředního dějství k dispozici klasickou početní výhodu, když na trestnou lavici putoval domácí Kubík. Sparťané svou přesilovku nevyužili a sami naopak v další minutě inkasovali. Matyáš Melovský po přihrávce Krejsy vstřelil svou první branku v nadstavbě a zároveň poslal Vítkovice do dvoubrankového vedení. Sparťané mohli rychle snížit zásluhou Krupičky, nicméně Irgl udržel čisté konto.

Vítkovičtí hokejisté přibližně v polovině základní hrací doby nevyužili svou klasickou početní výhodu a v průběhu 37. minuty se sparťané konečně dočkali prvního vstřeleného gólu. Petr Hauser se úspěšně zapsal na gólovou listinu, když překonal dosud bezchybného brankáře domácích. Sparťané se mohli v dalších vteřinách dostat do dalšího tlaku v útočném pásmu, jelikož obránce Řepa vyfasoval od sudích dvě trestné minuty za nedovolené bránění. Hosté svou přesilovku v další gól nepřetavili, i proto hráči Vítkovic vedli po čtyřiceti odehraných minutách 2:1.

Domácí hokejisté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a už po necelých dvou minutách Krbeček musel lovit ze své sítě třetí kotouč. Krzystof Tomasz Macias poslal svůj tým znovu do vedení o dvě branky. V polovině třetí třetiny sparťané hráli další početní výhodu, kterou zužitkoval Petr Ton. Talentovaný útočník snížil zpět na rozdíl jediného gólu a zároveň zadělal na pořádné drama. V závěrečné hře čtyři na čtyři se však prosadil domácí útočník Matyáš Melovský, který upravil skóre na konečných 4:2. Sparťané po porážce s Vítkovicemi zapsali druhý neúspěch v řadě.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): "Věděli jsme, jakou má soupeř kvalitu. Za vítězství jsme samozřejmě rádi. Poprvé v této sezoně jsme Spartu porazili, kluci nabrali sebevědomí směrem do zbývajících zápasů. Bohužel pro nás jsme samozřejmě už víceméně ze hry v boji o postup do play off, o to víc si z pozice trenéra cením výkonu našich hráčů, kteří přistoupili k zápasu zodpovědně. Výborné výkony v sezoně předvádí také naši brankáři, kteří teď proti Spartě znovu potvrdili svou formu."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Utkání ve Vítkovicích rozhodly neproměněné šance. Herně jsme byli lepší, ale v klíčových momentech zápasu nám chyběl klid na hokejkách. Několikrát jsme minuli i prázdnou branku, což byla velká škoda. Porážka nás samozřejmě mrzí, věřím, že se brzy vrátíme zpátky na vítěznou vlnu."