Junioři: PLZ - SPA 4:3 - Těsná porážka v Plzni

SF3, úterý 5. 4. 2022
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Vondraš – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, D. Soukup, Slanina (A), Marcel, Malát, Ženíšek, Kuchárik.
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Konečný, Ton (A), Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 19. Kvasnička (Eremiáš), 38. Hamšík (Korčák, Adamec), 48. Malát (Kremláček), 54. Hamšík (Kremláček, Malát) – 13. Zembol (M. Vitouch, Hauser), 37. Hauser (Tomek, Ducháč), 58. Zembol (Ton, Tomek). Rozhodčí: Jaroš, Micka – Hynek, Axman. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2, 4:3.
Sparťanští junioři v rámci třetího urputného semifinálového klání podlehli Plzni na jejím ledě v poměru 3:4, přestože v utkání hned dvakrát vedli. Svěřenci kouče Richarda Žemličky prohrávají v sérii 1:2 a už ve středu 6. dubna budou mít možnost odčinit předchozí porážku a zároveň vyrovnat stav série.

Sparťanští trenéři poslali do branky ve třetím semifinálovém utkání zkušeného brankáře Jakuba Krbečka, na opačné straně kluziště naskočil od úvodních minut talentovaný Vondraš. Plzeňští hokejisté se hned zkraje zápasu dostali do první větší gólové šance. Malát nalezl volného Slaninu, jehož střelu z první vyrazil Krbeček betonem. Do dobré příležitosti se následně dostali také sparťané, proti střele Krupičky Vondraš zakročil svým ramenem. Hektická pasáž hry pokračovala rychlým plzeňským přečíslením, kdy jeden z plzeňských hráčů z velké blízkosti branku přestřelil.

Domácí svou šanci na otevření skóre utkání nevyužili a na druhé straně se radovala Sparta. Po Vitouchově přihrávce se prosadil Jakub Zembol, který využil špatnou plzeňskou přihrávku v obranném pásmu domácích a následně poslal Spartu do vedení. Naši hokejisté však svůj náskok do konce první přestávky neudrželi. Krbeček sice dokázal lapačkou pokrýt střelu Eremiáše, na následnou dorážku Vlastimila Kvasničky byl už krátký.

Domácí hráči vstoupili do druhé třetiny velmi aktivně, nicméně sparťanský brankář Krbeček veškerou snahu domácích o vstřelení gólu zneškodnil. Sparťané se v dalších minutách dostali do další dobré šance, ale střely Červenky a obránce Tomka domácí brankář zastavil. Ani tato varování plzeňským mladíkům nestačila, na konci sedmatřicáté minuty se na vrcholu pravého kruhu dostal ke kotouči Petr Hauser, který zamířil přesně ke vzdálenější tyčce. Spartě vydrželo vedení krátkou chvíli, záhy se totiž prosadil Jakub Hamšík ranou od modré čáry.

Ve třetí části domácí začali počtem svých příležitostí diktovat tempo zápasu, Krbečkovi následně pomohla i branková konstrukce! Plzeňský tým následně poslal vůbec poprvé v utkání do vedení talentovaný forvard Sebastián Malát, který zakončil svou individuální akci přesnou střelou do branky. A když se vzápětí po akci na jeden dotek střelou z první prosadil obránce Jakub Hamšík, vedla Plzeň již o dvě branky.

Náš tým se nevzdal a v závěru utkání zkusil hru v šesti hráčích. Ta se skutečně vyplatila, i díky dalším dvěma vyloučeným plzeňským hráčům snížil v rámci početní převahy šest na tři Jakub Zembol. Sparťanský útočník zaznamenal svou druhou branku v utkání. Náš tým mohl v samotném závěru hry dokonce vyrovnat zásluhou Theimera, proti němuž Vondraš vytasil svůj beton. Sparťané tak prohráli v Plzni 3:4 a v příštím utkání budou usilovat o vyrovnání série.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Máme za sebou velmi vyrovnané utkání se spoustou šancí na obou stranách. Hra měla skvělé nasazení, dohrávaly se osobní souboje, byl to velmi těžký zápas. Výsledek duelu jsme dvakrát dotahovali a nakonec utkání otočili. Závěru zápasu jsme mohli sehrát chytřeji, udělali jsme zbytečně fauly, ale nakonec jsme výhru vybojovali. Za vítězství jsme moc rádi. Nyní nás čeká další zápas, opět se musíme kvalitně připravit."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Bylo to vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro soupeře. Bojovali jsme až do konce, vyrovnání bylo na spadnutí, ale bohužel jsme nevyrovnali. Musíme se už soustředit na příští zápas, který je pro nás velmi důležitý."