Junioři: PLZ - SPA 3:1 - Třetí porážka v sérii

SF4, středa 6. 4. 2022
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Vondraš – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Korčák, Slanina (A), Marcel, Beránek, Malát, Ženíšek, Kuchárik.
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Červenka, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Konečný, Ton (A), Vágner, Theimer, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 42. Kremláček (Adamec, Malát), 57. Adamec (Hamšík, Malát), 60. Marcel – 56. Senčák (O. Hrabík, Ducháč). Rozhodčí: Fraňo, Kosnar - Šimánek, Špůr. Vyloučení: 8:3, navíc Kubánek (SPA) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 405. Střely na branku: 24:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1.
Sparťané nestačili na Plzeň ani ve druhém venkovním utkání série, tentokrát v poměru 1:3. Velmi vyrovnané utkání rozhodla až závěrečná pasáž ve třetí části, kdy nejprve vyrovnal David Senčák, ale následně se domácí hokejisté dostali do vedení. Naši junioři prohrávají v sérii 1:3 na zápasy a v sobotním domácím utkání od 14.00 hodin budou odvracet soupeřův mečbol.

Domácí hokejisté se dostali v úvodu utkání do velké šance, když v přečíslení dvou proti jednomu neúspěšně střílel útočník Malát. Krbeček vytasil svou lapačku a ukryl kotouč ve výstroji. Obránce Tomov mohl následně poslat Spartu do vedení, kdy v přesilové hře po jeho střele z vrcholu pravého kruhu se arénou rozezněla tyčka. Chvíli nato zahrozila opět Plzeň, po svižné akci se hned ke dvěma dorážkám dostal domácí Kvasnička. V obou případech zasáhl brankář Krbeček. V závěru první části ještě mohl skórovat Marcel, který však přihrávku přímo před Krbečka svým bekhendovým zakončením v gól neproměnil.

Stejným způsobem si brankář Sparty počínal i na začátku druhé části. Malátovu střelu z nebezpečné pozice mezi kruhy vyrazil ramenem. Na druhém konci kluziště se rovněž zaskvěl plzeňský Vondraš, který zasáhl proti dvěma pokusům Hrabíka. Plzeňští hráči se ve druhé třetině provinili celkem třikrát, což však sparťané nebyli schopni gólově potrestat. V závěru druhé pasáže hry naopak měli dobrou příležitost na otevření skóre domácí. Po Marcelově nepovedené střele se kotouč odrazil od zadního mantinelu příhodně pro Eremiáše, jehož střelu musel Krbeček likvidovat svými betony.

Domácí se dočkali gólu na startu třetí části. Adamec z pravého kruhu pro vhazování oslovil svou přihrávkou připraveného Vladimíra Kremláčka, kterému stačilo na brankovišti pouze nastavit hokejku a nasměrovat kotouč do sítě. Sparťané mohli v dalších minutách hry rázem vyrovnat, když se Theimer ocitl úplně sám před Vondrašem. Domácí maskovaný muž pohotově zasáhl a podržel svůj tým. Komplikací pro náš tým v rámci dohánění jednobrankové ztráty byl bezpochyby nedovolený zákrok Kubánka na domácího Slaninu, po kterém byl sparťanský hráč potrestán pěti minutami plus trestem do konce utkání.

I v rámci následného oslabení mohlo přijít vyrovnání, po podklouznutí Kremláčka se do sólového úniku hnal Konečný, ani on však na Vondraše výsledně nevyzrál. Náš tým neproměněná šance nemusela mrzet, střela Hrabíka od modré čáry byla soupeřem sražena přímo na brankoviště k číhajícímu Davidu Senčákovi, který měl jednoduchou úlohu. Radost sparťanům ovšem nevydržela příliš dlouho, za necelou minutu Krbeček neudržel kotouč po střele jednoho z domácích a s bleskovou dorážkou přispěchal Václav Adamec.

Sparta se po vyloučení soupeře rozhodla pro závěrečný risk v podobě hry v šesti hráčích. Po křižné přihrávce Tomova mohl tuto početní převahu zužitkovat Konečný a Vondraš předvedl rychlý přesun. V úplném závěru utkání ještě naděje na prodloužení definitivně sfoukl gólem do odkryté sparťanské branky Marcel Marcel. Sparťané podlehli Plzni v urputném utkání 1:3 a stejným poměrem prohrávají i v semifinálové sérii.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): "Zápas se tentokrát vyvíjel trochu jinak. V předchozím utkání bylo k vidění opravdu mnoho šancí, obrany byly nezodpovědné. Teď to bylo jiné, na první gól se čekalo strašně dlouho. Bylo znát, že oba soupeři se na to zaměřili. Utkání bylo pouze o jednom gólu. Mysleli jsme si, že jsme ten rozhodující gól dali my, bohužel soupeř po naší chybě v závěru vyrovnal. Jsme rádi, že jsme výhru na konci strhli na naši stranu, byl to urvaný a vybojovaný zápas. Myslím, že jsme si vítězství za průběh, kdy jsme byli trochu lepší, zasloužili. Ve hře však máme stále zbytečná vyloučení, která nás srážejí dolů. To je pro nás věc, kterou musíme odstranit a nesmí se objevovat ve hře."

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): "Budu hovořit podobně jako minule. Utkání bylo velmi vyrovnané, srovnali jsme v závěru na 1:1, ale nechali jsme si dát úplně zbytečný gól, který rozhodl zápas. Trochu mi vadí nedisciplinovanost našich klíčových hráčů, což rozhoduje celou sérii. Musíme se na to zaměřit a směrem do dalších duelů zlepšit. Musíme hrát disciplinovaněji a zodpovědněji dozadu. Jedině pak můžeme být úspěšní."