Junioři: PLZ - SPA 2:0 - Mladíci získali bronz

SF6, pondělí 11. 4. 2022
Plzeň - Sparta PLZ - SPA
Plzeň: Vondraš – Houdek, Dolhý, Hamšík, Pánek, Kremláček, Malák (C) – Kvasnička, Eremiáš, Kopic (A), Adamec, Kreuzman, Slanina (A), Marcel, Beránek, Malát, Ženíšek, Dáňa.
Sparta: Krbeček – Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C) – Senčák, Kubánek, Hauser, Krupička, Hrabík, Konečný, Ton (A), Vágner, Theimer, Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 44. Kvasnička (Adamec, Malát), 60. Marcel (Kremláček). Rozhodčí: Hribik, Ondráček - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 337. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 2:0.
Cesta do finále zůstala sparťanským juniorům zapovězena. Náš tým pod vedením Richarda Žemličky a Tobiáše Slavíčka nenavázal na domácí vítězství v pátém utkání, když v šestém duelu na ledě Plzně neskóroval a padl zaslouženě 0:2. Náš tým se tak o první juniorský titul nepopere, ale sezonu končí jako bronzový tým juniorské extraligy!

Utkání začalo aktivně, první ránu vyslal od modré čáry kapitán Škodovky Malák, branku Krbečka však těsně minul. Následně si Malát vybruslil zpoza branky až před gólmana, toho ovšem rychlým zasunutím nepřekvapil. Neujala se ani rána Kvasničky, který pálil rychle bez přípravy z levého kruhu. Sparta následně nevyužila početní výhodu a mohla za to pykat. Adamec se fantasticky uvolnil proti dvěma protihráčům ve středním pásmu, vzápětí oslovil na levém kruhu Slaninu, po jehož tvrdé ráně Krbečkovi spadla helma.

Přesilovou hru si nedlouho poté zahráli i indiáni, na levé straně v ní napřáhl Ženíšek a v hledišti to jen zahučelo. Poslední velkou příležitost měl opět Malát, který se dostal s pukem až před Krbečka, po rychlé otočce ho prověřil prudkou střelou, ačkoliv sparťanský brankář chvíli nevěděl, kde má kotouč, situaci zachránil. Po dvaceti minutách se tak hrálo bez branek, ačkoliv měla Plzeň herně navrch.

Prostřední dějství načal svou střelou Malák, který si našel prostor na modré čáře, jeho přízemní rána měla zajímavou rotaci, Krbeček s pomocí svých obránců ale dostali kotouč do rohu. Vzápětí Adamec tělem odmítl obránce Sparty, s kotoučem se protlačil až do zakončení, forhendový blafák ovšem nedotáhl do zdárného konce, hbitému útočníkovi Škody stačilo už pouze přehodit beton Krbečka.

Při další příležitosti Malát našel na pravém kruhu volného Dáňu, ten ovšem trefil jen pravou tyčku. Poté vehementně dorážel na brankovišti Ženíšek, Krbeček však udržel pod tlakem puk ve své výstroji. Následně Kopic dostal skvělý pas mezi kruhy, plzeňský útočník mířil do levého rohu, branku těsně minul. A když svou šanci nevyužil bekhendem ani Eremiáš, který byl chvilku zcela sám před Krbečkem, po čtyřiceti minutách tak nadále kostka nad ledem ukazovala i díky skvělému Jakubu Krbečkovi nadějný bezbrankový stav.

Poslední dvacetiminutovku odšpuntoval Kubánek, který se uvolnil skrz dva domácí hráče, svou střelu avšak z dobré pozice následně poslal jen vedle branky. Odpovědí však byla akce Adamce, který se fantasticky uvolnil na pravé straně útočného pásma, oslovil u druhé tyčky zcela volného Vlastimila Kvasničku, jemuž zbývalo už jen trefit poodkrytou bránu. Za náš tým se snažil bleskově odpovědět Ducháč, jeho ostrou ránu od modré čáry ale vykopl Vondraš svým betonem.

V následné hře ve čtyřech ujel Konečný, který se posléze snažil trefit mezeru mezi betony, ty ovšem k sobě sklaply včas. Na druhé straně Kremláček zkusil své štěstí od modré čáry, Krbeček jeho pokus ale vyrazil mimo svou svatyni. V závěru si vzala sparťanská střídačka čas na poradu, Krbeček zůstal na střídačce, hra bez brankáře ovšem nevyšla. Vyhození Kremláčka totiž dobruslil Marcel Marcel, který trefil opuštěnou branku.

Cesta našeho juniorského týmu tak končí v semifinále a ziskem bronzových medailí.

Petr Vojan (HC Škoda Plzeň): „Chtěli jsme sehrát lepší utkání než v sobotu na Spartě, kdy už i tam jsme mohli postoupit, a to se podařilo. Dneska to byl výborný týmový výkon, což nám celou sérii chybělo. Zaslouženě jsme postoupili do finále, kde uděláme všechno pro to, abychom ten titul vyhráli.“

Richard Žemlička (HC Sparta Praha): „Plzeň je výborně organizované mužstvo, dneska jsme se do šancí příliš nedostávali. Když nedáme v zápase gól, tak nemůžeme vyhrát. Rozhodla jedna chyba ve třetí třetině, kdy domácí odskočili. Celou sérii jsme prohráli v prvním zápase doma, kdy jsme v poslední třetině srovnali z 0:3 na 3:3, avšak nesmyslnými chybami jsme darovali Plzni první vítězství. Nepodařilo se nám ani první utkání v Plzni, kdy jsme na konci druhé třetiny vedli 2:1, leč naší laxností jsme si utkání nechali otočit.“