Junioři: PCE - SPA 4:1 - Rozhodla druhá třetina

II/9, čtvrtek 10. 3. 2022
Pardubice - Sparta PCE - SPA
Pardubice: Kadlc - Hebek, Kubíček (C), Nedelka, Tvrdík, Chabada (A), Koudelka, Kaštánek - Štetka, Pavlata, Lichtag, Herčík, Costa, Paleček, Novotný, Šťastný (A), Kaplan, Gromadzki.
Sparta: Krbeček - Tomov, Šindelek, Tůma, David, Tomek, Ducháč (C) - Senčák, Kubánek, Mácha, Hauser, Krupička, O. Hrabík, Ton (A), Vágner, Theimer, M. Vitouch, Zembol (A).
Branky a nahrávky: 3. Kaplan (Herčík), 24. Costa (Štetka, Kaštánek), 28. Šťastný (Herčík, Kaplan), 39. Costa - 49. O. Hrabík (Krupička, Ton). Rozhodčí: Mejzlík, Pilný - Hájková, Rampír. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 75. Střely na branku: 38:30. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Sparťanští junioři mají za sebou nepovedené utkání v Pardubicích. Náš tým prohrával v průběhu utkání o čtyři branky a ve třetí třetině pouze snížil na rozdíl tří gólů zásluhou Ondřeje Hrabíka. Sparťané se v dalších minutách hry neprosadili a po porážce 1:4 zůstávají v tabulce skupiny B na čtyřiadvaceti bodech.

Sparťanští hokejisté nevstoupili do utkání v Pardubicích příliš vydařeně, jelikož po úvodních třech minutách prohrávali se svým soupeřem o jednu branku. Robin Kaplan využil přihrávku od Herčíka a poslal svůj celek do jednobrankového vedení. Oba týmy hrály v průběhu druhé třetiny dvě přesilové hry, nicméně brankáři na obou stranách podrželi své týmy. I proto domácí hokejisté vedli po úvodních dvaceti odehraných minutách nad Spartou 1:0.

Sparťanům se vstup do druhé třetiny nevyvedl podobně jako v první třetině. Náš tým šel pykat na trestnou lavici a domácí přesilovku využil po čtyřech vteřinách připravený Kale Costa. Talentovaný útočník svým třetím gólem v nadstavbové části překonal sparťanského brankáře podruhé v utkání. Domácí hokejisté byli při chuti i nadále a sparťané si chvílemi nevěděli rady.

Pardubičtí hráči šli v průběhu osmadvacáté minuty utkání do tříbrankového trháku, když se prosadil zástupce kapitána domácího výběru Ondřej Šťastný. Sparťané vyslali v průběhu druhé třetiny na soupeřovu branku celkem jedenáct střel, ale ani jedna z nich nepřinesla pro náš tým gólovou radost. Domácí hokejisté naopak v závěru prostřední části znovu skórovali. Kale Costa zaznamenal svou druhou branku v utkání a postaral se o čtyřbrankový náskok domácích.

Pražané na startu třetí třetiny museli hrát další oslabení, tentokrát po nedovoleném zákroku obránce Šindelka. Náš tým krušné chvilky před brankářem Krbečkem ustál a v dalších minutách se ještě pokusil zvrátit skóre utkání. Ondřej Hrabík v 49. minutě využil zaváhání v pardubickém obranném pásmu a alespoň kosmeticky upravil skóre. Sparťané se ve zbytku utkání už neprosadili a prohráli poprvé s Pardubicemi v nadstavbové části 1:4. I přesto však náš tým zůstává ve skupině B na prvním místě.

Marek Dvořák (HC Dynamo Pardubice): "V první řadě jsme rádi za tři body, které jsme získali. Bylo to velmi náročné a urputné utkání. Každé utkání teď hrajeme v podstatě o všechno. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. Na Spartě bylo znát, že už má postup do play off jasný, i proto tedy možná nebyli koncentrovaní na utkání v takovém tempu, jako my. Za vítězství jsme samozřejmě moc rádi."

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Soupeř hrál opravdu výborně a dvě třetiny nás téměř k ničemu nepustil. Zaslouženě získal tři body. Apelovali jsme na hráče, že se nesmí ukolébat jistým postupem do play off, což se nám bohužel nepovedlo. Jen dohrát posledních pár utkání nadstavby a vlétnout na soupeře až ve čtvrtfinále, takhle to rozhodně nefunguje. Věřím, že nás tahle facka opět vrátí zpět na správnou cestu, což budeme chtít dokázat už v sobotním utkání ve Vítkovicích."